Czy to mundur szeregowca artylerii rosyjskiej z ok

/ 5 odpowiedzi / 2 zdjęć
W rodzinnym albumie pośród zdjęć "cywilnych" znalazłem kilka wojskowych.  W związku z tym, że rodzina pochodzi z Kresów Wschodnich - Nowogródczyzny- Klecka k. Nieświeża więc męscy jej przedstawiciele pełnili służbę w Armii Carskiej.

Przepraszam za jakość zdjęcia ale tylko takim dysponuję. Na tym zdjęciu znajduje się brat mojej babci Donat Żmijewski - służył w artylerii do I wojny światowej.

Na pagonach widoczne skrzyżowane armaty i niewyraźny "trójząb".
Przez pierś przebiega pasek na końcu którego zapewne umocowana jest szabla z głowicą "potrupieja". 

Nie mam informacji co do jego losu i służby. Proszę o rozstrzygnięcie czy to może być oficer czy tylko  jak to sugerują rosyjscy forumowicze "riadowy" - czyli  szeregowy ?

Dołączam ich komentarz z rosyjskiego forum:

"Это не офицер. Погоны у него рядового артиллерийской бригады( дивизиона).
Видна первая цифра шифровки на погонах-ТРИ, дальше не разобрать.
фотография сделана ДО Первой мировой войны."

Zbiwol

Wygląd pagonu. (2013/03/08 23:18)

Zbiwol

Przepraszam, nie ta fotka. Teraz zamieszczam właściwą. (2013/03/08 23:28)

Stary Kojot

Na pewno szeregowy, tyle, że w mundurze wyjściowym. Widać rękojeść od szabli "dragonki".Fakt - artylerzysta.Portupieje, to ten skórzany pasek nośny, na którym wisi szabla. (2013/03/09 08:55)

Rumcajs

A ten "trójząb" to szyfrówka - może litera "F" (2013/03/09 13:34)

JaRost

Przy takiej jakości ciężko cokolwiek więcej powiedzieć. "f" nosiła artyleria strzelców fińskich, ale literka poprzedzona była cyfrą.  (2013/03/10 13:28)