Czy ktoś rozpoznaje to ostrze?

/ 2 odpowiedzi
Witam.

proszę o pomoc w rozpoznaniu ostrza, fotografię zamieszczam pod linkiem:

www.tinypic.pl/np6mq32i66f6

Kilka słów o ostrzu: długość ostrza - 12,5cm, szerokość - 2,2cm, długość całkowita - 19cm, grubość - 0,6cm. Ostrze na swojej długości ma wydrążone dwa równolegle biegnące wyżłobienia, nad górnym i pod dolnym wyżłobieniem widać cieniutki pasek o barwie złotawej. Wydrążenia te nie kończą się łagodnie przy końcu ostrza więc prawdopodobnie ostrze uległo złamaniu a następnie ktoś je ponownie zaostrzył. Ostrze pomimo swojego rdzawego wyglądy jest dość masywne i ostre. Nie czyściłem go gdyż nie chciałem w ten sposób usunąć jakiś ważnych szczegółów. Ostrze odnalazłem podczas czyszczenia starych poniemieckich schodów a ukryte było za elementem balustrady.Nie należało ono do żadnego z domowników zatem można uznać i ukryte było od czasów ostatniej wojny.

Nie mam wiedzy w tej dziedzinie zatem proszę Was o pomoc w rozpoznaniu tego elementu. Może jest to tylko kawał zardzewiałej stali lecz bardzo mnie zaintrygował :-)

Serdecznie dziękuje za okazaną pomoc.

Dziękuje.
Stary Kojot

Wygląda na nóż zrobiony z kawałka złamanej szabli. (2013/09/16 19:52)

arti1972

A to całkiem możliwe, przeglądałem ostatnio książkę z bagnetami armii świata i nie odnalazłem nigdzie ostrza o podwójnych rowkach :-)..ale kto zadawałby sobie trud aby zniszczyć szable a wykonać coś tak prostego? :-)
A czy można rozpoznać wzór szabli na podstawie tego ,,ogryzka,,? :-) (2013/09/16 19:58)