Czy chcesz mieć swojego Visa?

/ 19 odpowiedzi
Pytanie do użytkowników forum.

Czy chcecie mieć na własność Visa wz. 35 

w postaciach oferowanych jak na

http://www.jedendojednego.fora.pl/asg,12/vis-wz-35-dostepny-dla-kazdego,2883.html

Od waszych odpowiedzi będzie zależeć decyzja producenta.
Cena żadnej opcji nie przekroczy ceny rynkowej dekowanego P35(p) czyli Visa produkcji niemieckiej (1941-45)

Uwagi proszę na PW lub [email protected]

LongerAL

Ja byłbym chętny na zakup po przyzwoitej cenie.

Pozdrawiam (2012/09/03 14:37)

walther38

Ja byłbym chętny na zakup po przyzwoitej cenie.

Pozdrawiam

A jaka cena według ciebie by była przyzwoita ? (2012/09/04 12:40)

Ricardo

Jeżeli ma to byc replika airsoft z GBB, 100% odwzorowania oryginału to cena około 600 złotych będzie przyzwoita, hukowa z pewnością ma prawo byc droższa. (2012/09/05 12:04)

walther38

Pisałem, pisałem i mi "zeżarło".
Tak więc w skrócie.
Za 600 zł to mogę "zaadaptować" przysłaną mi replikę ASG GBB (praktycznie dowolnej firmy) na coś co bardziej przypomina Visa niż to co bylo gdzieś tu na forum pokazywane (p. załączony obrazek).
Z jednej strony to chciałbym by Vis ASG GBB i to na CO2 był dostępny i za cenę mniejszą od 1000. Ale "rzeczywistośc skrzeczy". Unia na uruchomienie produkcji profesionalnej mi pieniędzy nie da. Kredyty drogie. Więc proszę Panowie, młodzieńcy i chlopcy "zakonotujcie" sobie, że w obecnej fazie taniej niż 2000 się nie da (za całość, czyli wliczając koszt repliki wyjściowej). (2012/09/12 20:51)

jacbyd72

To sorry przy tej cenie wolę przerzucić się na FN-kę z biciami CLK /koszt w przedziale 1000-1500 zł/. Wszak nie same VIS-y były w naszej armii. Koszt 2000 zł - to zapora nie do przejścia i "zakonotowałem" to sobie. (2012/09/12 21:09)

argo

Dwa klocki ? ........... w tych pieniądzach mozna juz niekiedy trafic zdekowanego ( CLK) niemieckiego Visa. (2012/09/12 22:44)

Lewus

Dwa klocki za plastikową zabawkę, mało realna cena, powodzenia życzę... (2012/09/13 08:34)

walther38

...za plastikową zabawkę...

Kto mówi o plastikowej? Miałeś ją w ręku? Strzelałeś? (2012/09/13 17:19)

walther38

Dwa klocki ? ........... w tych pieniądzach mozna juz niekiedy trafic zdekowanego ( CLK) niemieckiego Visa.

Jak mocno zdekowanego? Czy oprócz dziur coś tam jeszcze jest? Z której serii - 1945 roku "bzn" Steyra z drewnianymi okladkami?
A poza tym zaznaczyłem, że nie przekroczy :)
Poza tym dodałem jeszcze opcje dla mniej zamożnych - od 600 (plus Colt) lub Colt + 600.
A tak w ogóle to nikogo nie zmuszam a oferuję - chcecie to bierzcie, nie to nie.
(2012/09/13 17:22)

argo

Visielce ze Steyra ( czyli bnz-ty) to sa akurat stosunkowo rzadkie i bywaja poszukiwane, reszty postu nie komentuje bo widzę ze na temat broni  PCU bladego pojecia nie masz, dwa klocki za plastikowo-znalowa zabawke to jest w moim prywatnym odczuciu maksymalne przegiecie paly w sytuacji, gdy kupilem legalna i całkowicie sprawna TT-etke za niecale 500 złotych.
Gdybyś w tej kasie zaoferowal stalowa replike Visa , strzelajaca przynajmniej kardridżami FCP to byłbym zainteresowany, na razie ofertę oceniam jako niepoważną, ale mamy wolny kraj ;-)))) (2012/09/13 19:04)

Lewus

http://okop.com.pl/Product.aspx?pid=474

Ciekawa alternatywna propozycja broni dla osoby rekonstruującej oficera WP w sensownej cenie. (2012/09/19 11:43)

waldek3306

Jestem chętny na zakup Visa. może tylko mole chęci pogrążyć koszt tego pistoletu.      (2012/09/20 19:30)

walther38

@argo

A za darmo weźmiesz? Płacicie (w większości) za coś co nie może nic, najwyżej kliknąć, Nawet naboju szkolnego nie może podać. I ma piękne II wojenne zdobienia CLK. Bardzo ładnie prezentują się na rekonstrukcjach.
Takiego (ale bez CLK) to mam 46-letniego Visa.
A PFC w Polsce jest w 1/2 legalne. Sam cartridż 5 mm stalowego (a większość PFC jest z Japonii gdzie muszą być z Twojego pogardzanego plastiku) suwadła nie ruszy. A UoBiA jest taka jaka jest. A kal 7 i 9 są zakazane.
Poczekajcie może Deniks zrobi.
(2012/09/25 20:03)

argo

@argo

A za darmo weźmiesz? Płacicie (w większości) za coś co nie może nic, najwyżej kliknąć, Nawet naboju szkolnego nie może podać. I ma piękne II wojenne zdobienia CLK. Bardzo ładnie prezentują się na rekonstrukcjach.
Takiego (ale bez CLK) to mam 46-letniego Visa.
A PFC w Polsce jest w 1/2 legalne. Sam cartridż 5 mm stalowego (a większość PFC jest z Japonii gdzie muszą być z Twojego pogardzanego plastiku) suwadła nie ruszy. A UoBiA jest taka jaka jest. A kal 7 i 9 są zakazane.
Poczekajcie może Deniks zrobi.

Oświec mnie kto produkowal 46 lat temu Visy ? bo ostatnie jakie zeszly z tasmy to steyrowskie BNZ-ty a potem az do lat 90-tych kiedy to Radom wypucil krotka serie to była cisza ....
Co do PFC  to sprawdz sobie moze najpierw co pisze UoBiA i nie pisz tu głupot, kartridze PFC nie są w rozumieniu ustawy amunicja niezależnie do kalibru, wiem ze mnie mozesz nie ufac , ale głowili sie nad tym madrzejsi i do takich konkluzji doszli.
A plastikiem nie pogardzam , pod warunkiem ze bedzie w adekwatnej cenie ;-)
(2012/09/25 21:44)

WachmistrzKOP

Walther, przedstawiłeś swoją propozycję handlową i podałeś cenę. Twoje prawo. To, że konkretne osoby wypowiadające się w tym wątku nie wyrażają zainteresowania (w tym ja) to znów nasze prawo. Nie traktuj nas jednak wszystkich jak półgłówków, którzy nie poznali się na prawdziwym arcydziele. Zachowujesz się jakbyś był strasznie urażony faktem, że nie spotkałeś się z huraoptymizmem. Nikt nie obiecywał, że będzie lekko.
Osobiście jakbym miał 2 000 zł na wydatki rekonstruktorskie, to kupiłbym płaszcz, nową czapkę, ładownice, skończył replikę karabinka i jeszcze by mi zostało na piwo w długie zimowe wieczory. A to, że moja hybryda Colta na VISa nie spełnia Twoich norm koszerności (tak, piszę dokładnie o tym czymś "co bylo gdzieś tu na forum pokazywane") nie robi na mnie wrażenia. I tak najczęściej siedzi w kaburze. (2012/09/25 23:21)

Grzech69cm

Początkowo oferta dla rekonstruktorów polegała na sprzedaży badziewia za wygórowane ceny.
Komuś wydawało się że potrafi uszyć mundur lub wykonać replikę broni.I szło to jak woda.Czasem nie było innego wyjścia i się kupowało.Nie jestem krawcem ani rymarzem.Część moich pseudo - mundurów używane jest tylko i wyłącznie na pseudo - rekonstrukcjach.Dawno temu zakochałem się w stali.Ot taka naiwność nastolatka widzącego po raz pierwszy kolorowe wióry przy tokarce i mieniący się tęczowo wał po obróbce.Wszystkie metalowe elementy do reko wykonuję sam na podstawie oryginałów lub dobrych rysunków.Zamarzył mi się również Vis.Nabyłem odlew za 70 zł.Za 100 zł można było nabyć lakierowany.Ale za 30 zł to można kupić 1,5 litra lakieru więc po co przepłacać ? Potem doszły drobiazgi wykonane samodzielnie.Można kupić gotowy wycior do Vis-a za 50 zł ale można za 50 zł kupić materiał na kilka takich wyciorów.
Nie liczę oczywiście kosztów pracy bo ta sprawiała mi przyjemność.Podsumujmy :
140 zł za dwa odlewy - jeden na szkielet drugi na ruchomy zamek.Farba lub oksyda do aluminium - góra 50 zł.Zaszalejmy czyli okładki plus gotowy wycior - 250 zł.Wychodzi 440 zł.Pozostaje kwota 1560 zł.Czyli o 60 zł więcej niż płaca minimalna w Polsce od 1 stycznia 2012.Czyli jeden bezrobotny po dostarczeniu materiałów może pracować nad jednym egzemplarzem przez miesiąc.
Czy dostatecznie jasno się wyraziłem ? (2012/09/27 19:35)

Ricardo

Kolega walther opowiada lekko bzdury w kwestii legalności PFC, a temat tyle razy był wałkowany, że wątpliwości nie pozostawia. W tej kwestii "kaliber" to rzecz drugorzędna. Po pierwsze odpalenie ładunku pirotechnicznego nie odbywa się w komorze nabojowej, tylko w "nabojopodobnym" kartridżu i jest to zwykły kapiszon, zamek repliki nie posiada możliwości zbicia spłonki, a sama replika wykonana jest z materiałów uniemożliwiających odpalenie prawdziwego ładunku. I to jest oficjalne stanowisko CLK.
Koledzy mają rację. Twoje prawo wyprodukowac i żądac swoją cenę, a naszym jako klienta na takie warunki nie reflektowac. W gospodarce rynkowej coś jest warte nie tyle ile winszuje sobie oferent, tylko tyle ile gotowy jest za to dac nabywca. Chylę czoła przed umiejętnościami i talentem, ale chociaż pięknie by taki vis wyglądał w mojej kolekcji, dwóch tysięcy nie dam. (2012/09/28 19:05)

Lewus

http://www.youtube.com/watch?v=EFNaI83OLNM&feature=related

też ciekawa propozycja :) (2012/10/01 11:57)

Ricardo

Na pewno zabawna :) (2012/10/23 07:40)