Co to za skrzynka

/ 7 odpowiedzi / 3 zdjęć
Witam, co prawda to nie broń palna ale może coś z nią ma wspólnego. Myszkując u dziadków na strychu natknąłem się na powyższą skrzynkę. W zasadzie pomyślałbym że jest to zwyczajna skrzynka amunicyjna gdyby nie "mosiężne wstawki" w środku. Proszę o pomoc w identyfikacji, sam próbowałem ale z mizernym skutkiem:(

fuchsi

Witam,
bardzo ciezko cos powiedzic, w miare zostanie "krzyzowka" ;-(

Moze sa pozostalosci farby, albo jakis miary ???

Moim zadnien to skrzynka dla jakis nazedzia. Wiecej nie moge powiedzic

pozdrawiam serdecznie (2012/11/05 18:11)

panfil111

Wielkością jest zbliżona do skrzynki na amunicje do maxima, może troszke większa, szkoda że nie miałem pod ręką jakiegoś pudełka zapałek lub czegoś innego o znanym wymiarze:(, wstawki w środku są na pewno orginalne, co do koloru oliwkowo zielony - orginalnie, postaram się zrobić jakieś powiększenia i wstawić. (2012/11/05 18:50)

panfil111

Jeszcze jedno: w środku "wstawki", mosiężne do obudowy przytwierdzone nitami miedzianymi, pod "wstawkami" coś w rodzaju podkładek skórzanych, lub tekturowych.

Zastanawiałem się czy nie była to skrzynka na coś precyzyjnego delikatnego np. celownik optyczny...

(2012/11/05 19:19)

panfil111

Ponoć powyższa skrznka (info. od mojego ojca) to przybornik do jakiegoś km, być może maxim, szukałem ale nic nie znalazłem. (2012/11/13 19:45)