Co to za saperka?

/ 5 odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem i mam pytanie jaki to model, kiedy była stosowana itd. Chciałbym się równierz dowiedzieć czy ktoś z was potrafi mi ją polecić i wymienić wady i zalety. Za pomoc z góry dziękuję.

Rumcajs

Aa do czegoś konkretnego ona Koledze potrzebna, czy tak sobie, dla samego mienia? Jeśli dla mienia to w zupełności może być. Narzędzie uniwersalne. Można posaperkować i pokilofować. A do tego pokrowczyk w gratisie. Same zalety.
(2012/04/04 19:42)

molik

Raczej tak żeby była. Miałem kiedyś podobną NRD, ale zgubiłem :/. Ta ma trochę bonusów tzn. piła i kilof. Chodzi mi raczej o to czy ktoś miał ją w łapkach i czy może mnie zapewnić, że nie zawiedzie mnie i będzie mi długo służyła (jeśli nie podzieli losu swojej poprzedniczki oczywiście). Bardziej oczekuję odpowiedzi na moje pierwsze pytanie, z czystej ciekawości poprostu bo saperkę tak czy inaczej pewnie kupie. (2012/04/04 20:25)

darda

Może to i saperka - kto ją tam wie?
Łopatką piechoty to ten wynalazek nie jest, a że z żadną saperką los mnie jeszcze nie zetknął, więc nie wiem ;-) (2012/04/05 10:23)

użytkownik3425

Łopata saperska prawie  to samo co łopatka piechoty tylko stylisko 1,2 - 1,4 m.
Wygląda na taką, jakie sprzedawali w składnicach harcerskich dość dawno temu. (2012/04/10 10:39)