Co to za broń

/ 4 odpowiedzi
Czy ktoś wie co to jest?

Stary Kojot

Straszak lub pistolet startowy. (2013/10/25 18:19)

bodzio41n

no tak też myślałem ale zastanawia mnie to ze został znaleziony w domu partyzanta obok niego był scyzoryk. Dodam też że lufka jest  mosiężna ma zasłoniętą połówkę  tak jak by miała zostać łuska (2013/10/25 20:21)

darda

/.../ został znaleziony w domu partyzanta obok niego był scyzoryk. Dodam też że lufka jest  mosiężna ma zasłoniętą połówkę /.../

Scyzoryk, lufka i połówka? Kolego - jeśli chcesz poważnej odpoowiedzi, traktuj to Forum poważnie. Na początek wstaw zdjęcie w porządnej jakości. I wtedy będzie wiadomo, czy jest to "straszak", nielegalna broń czy zapalniczka. (2013/10/25 21:49)

yano57

Tu masz zdjęcie wykadrowane, bo na podstawie tego co przesłałeś to koledzy mogą określić typ Twoich paneli podłogowych.

Tak na marginesie do innych, którzy tu czasami proszą o ustalenie przedmiotu. Warto wiedzieć co to kadrowanie i rozdzielczość. Są też w internecie darmowe programy, które pozwalają obrobić zdjęcie i je skompresować tak aby jego rozmiar pozwalał na umieszczenie na tym forum i było jeszcze coś widać.

Wtedy na pewno dostaniecie rzeczową odpowiedź.
W/g mojej oceny ten przedmiot to prymitywna samodziałówka, jeśli faktycznie należała do partyzanta i została wykonana w okresie wojny może być ciekawym znaleziskiem. Jeśli nie możesz mieć nieprzyjemności. Na pewno nie jest to korkowiec (popularna zabawka w latach sześćdziesiątych). Nie próbuj tego sprzedawać, zalecam kontakt z jakąś placówką muzealną. (2013/10/26 10:46)