Cmentarz Z I Wojny Światowej w Samicach

/ 3 odpowiedzi
Kolejny cmentarz uratowany od zapomnienia.
27 października dzięki wspólnym wysiłkom za zgodą miejscowych władz udało się wykarczować zapomniany cmentarz w Samicach. To dopiero początek prac. Serdeczne podziękowania dla Jacka Słupskiego i Mariusza Pierzankowskiego, bez nich prace nie poszłaby tak sprawnie.Data porządkowania, choć zupełnie przypadkowa, wpisała się w akcję "Światełko dla Żołnierza".
Cześć Ich Pamięci!

jazlowiak

Wyrazy szacunku, tyle lat się tam plącze i nie miałem o tym pojęcia - myślałem, że w lasach kolo Samic był tylko letni obóz Przysposobienia Wojskowego. (2012/11/03 17:31)

fuchsi

Czolem,
piekna sprawa - nie tylko ja sie ciesze.

Mam z mojego zbioru dwoch kandydatow:
Preussische Verlustliste Nr. 79 od 17.11.1914 podaje:

Reservist Emil MAHLKE *m.  Ohra
1./IR 128 (polk piechoty) nr 128

Musketier Johannes GRIEBAU *m. Hamburg
2./IR 128

+ 22.10.14 Samice albo 27.10.1914 Ruda

pozdrawiam serdecznie (2012/11/03 18:47)

slupski1

Bardzo się cieszę, że przez zupełny przypadek miałem niezwykłą przyjemność poznać szanownego Kolegę. Dzięki naszej akcji kolejny raz daliśmy przykład, że w społeczeństwie zabieganym i konsumpcyjnym znajdzie się ktoś, kto bezinteresownie pochyli się nad przodkami.
Chwilę przed przystąpieniem do prac zapaliłem znicz, założyłem czapkę CK i włączając z komórki hymn carski oddałem hołd tym nieszczęśnikom modląc się za ich dusze. Zamykając oczy odniosłem wrażenie, że Oni mnie tam do siebie na ten kurhan zaprosili, aby im posprzątać. (2012/11/04 19:22)