Cło na militaria z Chin

/ 5 odpowiedzi
Witam
Czy orientuje się ktoś jakie jest cło na repliki mundurów z Chin kupionych na ebay.com i czy neleży płacic podatek vat? Kiedyś slyszałem że do 30$ nie obowiązuje cło ani podatek.
Grenadier

Obawiam się, że będzie to wyglądało podobnie jak z towarami z USA - czyli należy doliczyć drugie tyle (2013/07/28 17:20)

pi.ko

zależy co będziesz sprowadzać, ale nastaw się, że jeżeli nie oclą Ci przesyłki to na pewno doliczą Ci VAT i za obsługę w agencji celnej (2013/07/28 19:21)

Baniak

Sprowadziłem z Chin (poprzez Ebay.com) kilkanaście mundurów, w paczkach ważących nawet ok. 10 kilogramów i nigdy nie miałem nieprzyjemności zostania obciążonym opłatami związanymi z podatkiem vat czy cłem. Paczki zawsze były rozcinane, a zawartość sprawdzana ;) (2013/08/04 12:57)

past

Panowie Nasze kochane Państwo potrzebuje coraz bardziej $$$$ dlatego coraz częściej cli rzeczy spoza UE. Generalnie można liczyć na szczęśćie ale dla bezpieczeństwa trzeba dodać 3% do ceny z transportem to CŁO a do tego 23% VAT :)

A później liczyć że twojej paczki nie oclą :)

(2013/08/04 21:28)

Otto Kohl

Nie do 30$ tylko do 100$ . Są sposoby na jeśli nie uniknięcie to mocne ograniczenie wysokości cła. Kto zamawia ten wie, a kto nie wie niech napisze PW. (2013/09/04 08:38)