Ciekawy mundur

/ 7 odpowiedzi
Ciekawy mundur, guziki z orłem zrobione w Petersburgu ale sama bluza japońska.Wszelkie informacje mile widziane.

Miro40

No tak myślałem jak jest poważny problem to "cisza" (2017/05/14 15:55)

Miro40

No tak myślałem jak jest poważny problem to "cisza" (2017/05/14 15:56)

Zawisza S

Wygląda mi na mundur zaadaptowany na potrzeby Armii Czerwonej w 1918 roku - wystarczy popatrzeć na pagony. Same guziki też jakby przypadkowe a w tym czasie (rewolucji ) był taki chaos, że nie patrzono na takie szczegóły, liczyło się, żeby sklecić jakąkolwiek formację nieważne jak byle wysłać na front "mięso armatnie". Dopiero potem, po rewolucji zaczęto to zmieniać i unifikować. Sam mundur - przypuszczam, że mógł być zdobyczny w wojnie rosyjsko - japońskiej w 1905 roku, wprawdzie Rosja ją przegrała, ale to po stronie japońskiej było o wiele więcej ofiar. (2017/07/03 18:37)

Zawisza S

Wygląda mi na mundur zaadaptowany na potrzeby Armii Czerwonej w 1918 roku - wystarczy popatrzeć na pagony. Same guziki też jakby przypadkowe a w tym czasie (rewolucji ) był taki chaos, że nie patrzono na takie szczegóły, liczyło się, żeby sklecić jakąkolwiek formację nieważne jak byle wysłać na front "mięso armatnie". Dopiero potem, po rewolucji zaczęto to zmieniać i unifikować. Sam mundur - przypuszczam, że mógł być zdobyczny w wojnie rosyjsko - japońskiej w 1905 roku, wprawdzie Rosja ją przegrała, ale to po stronie japońskiej było o wiele więcej ofiar. (2017/07/03 18:38)

Miro40

Chyba jednak 5 Syberyjska Dywizja Polski Korpus Posiłkowy? (2017/07/11 06:11)

al-Muell

Wykorzystanie tego munduru przez Armię Czerwoną raczej odpada - zostałaby pozbawiona insygniów "obcych" (może by przyszyto prawidłowe, może nie) a zapewne także naramienników. (2017/07/11 09:37)

Miro40

Dowiedziałem się, że 5 Syberyjska Dywizja i Legion Czeski dostali wsparcie materiałowe od Brytyjskiej Misji Dyplomatycznej w postaci japońskich mundurów. Czy to prawda? (2017/07/12 17:16)