Ciekawy gif

/ 7 odpowiedzi
Witam!
Włócząc się po internecie natrafiłem na dość ciekawy gif przedstawiający walkę miejską

http://images.4chan.org/wsg/src/1362224703041.gif

Czy ktoś może ma więcej informacji na jego temat? Jegomość na pierwszym planie to niewątpliwie człowiek związany bardziej z armią niemiecką, lecz kim jest postać w bramie? Osobiście stawiałem na Brytyjczyka. Czy ktoś może już trafił na ten filmik i wie skąd pochodzi?
Pozdrawiam

Piotr

Kangur AIF

Jak dla mnie to współczesna zabawa "chłopaków z ASG" niemająca nic wspólnego z filmem historycznym :-)
Ten na pierwszym planie z Niemca to chyba ma tylko hełm i karabin, a ten ciskający cegłą to raczej stylizator/rekonstruktor Niemieckich Fallschirmjäger.

A czemu FJ - przede wszystkim kontury postaci na pierwszy rzut oka wyglądają mi na Niemca w Knochensack-u to raz, widać błyszcząca dużą klamrę czego u Brytoli nie było, gość ma ewidentnie pas skórzany od którego światło się odbija, po za tym brak szelek i dość nisko zawieszona manierka która do złudzenia kształtem przypomina niemiecką manierkę nie zaś brytyjską, której bez szelek nie da się na pasie nosić :-)
No, a po za tym te piękne "współczesne" drzwi po lewej...

Ot taki współczesny repro filmik, aczkolwiek ciekawy ;-) (2013/03/07 01:23)

Baniak

Jest to wycinek z kroniki filmowej o walkach w Arnhem. Jak znajdę całość to podlinkuję. (2013/03/07 13:43)

Petrus

No tak, nie zwróciłem uwagi na manierkę przy pasie. Ale powiem szczerze, że tymi drzwiami bym się nie kierował.

Niektóre rzeczy dopiero teraz widzę, jak tą błyszczącą klamrę. Z pewnością nie Brytyjczyk, macie rację. (2013/03/07 18:40)

Petrus

Wielkie dzięki za odpowiedź i przy okazji podrzucenie ciekawego cyklu! (2013/09/01 00:33)