Ciekawa Stronka

/ 2 odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Odrazu zanzaczę że jestem tu nowy i prosze o wyrozumiałość.

Przeglądając neta trafiłem na tą stronkę http://pohodd.ru/ i odrazu nasuneło mi się pytanie czy sprzedawane tam rzeczy są historycznie poprawne czy nie oraz jak i gdzie można kupować mundury i wyposarzenie Kozaków Dońskich z czasów I Wojny  Światowej.

Z góry dziekuje za odopwieć.

JaRost

Czołem! 
Rzeczy sprzedawane w tym sklepie są na pierwszy rzut oka dość poprawne. trzeba jednak wiedzieć co kupować.  Jak alternatywę napiszę, że nasz portalowy Kolega z Kaliningradu wykonuje repliki carskiego umundurowania, również kozackiego. Jeśli jesteś zainteresowany to odezwij się do mnie ;) 
(2012/09/06 14:45)

JaRost

Poprzeglądałem jednak ofertę i niektóre rzeczy pozostawiają wiele do życzenia jeśli chodzi o wykonanie. Jest to raczej sklep dla współczesnych kozaków gdzie ciuszki są raczej stylizowane niż rekonstruowane. Społeczność kozacka ma się w Rosji dobrze i ma różne oblicza. Raz lepsze raz gorsze. Lepiej więc dołożyć i kupić porządne repliki niż oszczędzać na tych cudach :)  (2012/09/06 17:22)