Chojnowo 2012 plusy dodatnie i plusy ujemne

/ 16 odpowiedzi
Chojnowo 2012 plusy dodatnie i plusy ujemne
tednorek

Super impreza,  fajny klimat, teren trochę mały ale przynajmniej nie trzeba było za dużo biegać. "Woda", jedzonko wszystko było jak należy.Dzięki wszystkim za super spędzony weekend (2012/07/16 11:11)

Surkan Boris

Powiem szczerze że jechałem z mieszanymi uczuciami , nie liczyłem na duża imprezę i powiem że byłem bardzo zaskoczony.
pole mogło by być troszkę większe i troszkę dalej od ulicy ( bo na zdjęciach bardzo widać) to jedyny minus rekonstrukcji co do organizacji to doskwierał mi troszkę brak prysznica i brak wody w okopach . i to jedyne minusiki ( bo minusami nazwać tego nie można) tej imprezy.

Bardzo dobra atmosfera jedzenie "picie" wszystko  zapewnione ,  strzelająca bron ( miałem szczęście do Gew 88 :) ) pirotechnika , granaty , przygotowywanie okopów,

Imprezę(tej wielkości) oceniam na  5- i jeśli zostanę zaproszony za rok to przyjadę z największą przyjemnością bo naprawdę WARTO (2012/07/17 14:51)

lubczyk

Na początku wypowiedzi oświadczę że na rekonstrukcji nie znam się wiele i jestem biernym widzem.
Spóźniłem się parę minut i nie wpuszczono mnie na parking. Miejsca niewiele, ale trudno. Czyżby nie było rekonstruktorów tylko dziewczęta (śliczne) przebrane za kozaków, w armii carskiej kobiety nie służyły w wojsku. Armata II wojenna pewnie z braku miejsca ustawiona jakby brała udział w inscenizacji. Na temat jedzonka i wody trudno mi się wypowiadać bo rekonstruktorem nie jestem.  ale wiele nieścisłości w umundurowaniu co u niektórych dostrzegłem. Między innymi sprawa pagonów.
Według mnie w pełni zasłużone 3 no może 3- .
Zawsze łagodnie oceniałem. Za rok jak się nic nie poprawi surowszą ocenę wystawie.
Jak na raz pierwszy i bez doświadczenia to i tak nieźle. (2012/07/17 20:11)

Piotr Radziejowice

Za rok przyjeżdżamy. Warto. Meldujemy sie  całą grupą. STRZELCY 31pp dziękują  za możliwość udziału w udanej inscenizacji.     (2012/07/17 20:13)

JaRost

Czyżby nie było rekonstruktorów tylko dziewczęta (śliczne) przebrane za kozaków, w armii carskiej kobiety nie służyły w wojsku. 

Wolę chyba kobiety w roli kozaków (jedna nawet ma poprawny mundur, chociaż średnio dopasowany) niż stado obdartusów w poduszkach na głowach (tak najczęściej wyglądają) uważających się za kozaków. Co nie zmienia faktu, że żaden z wariantów poprawny nie jest.  (2012/07/18 12:59)

Surkan Boris

ja tą imprezę oceniłem tak wysoko z faktu że była to ich pierwsza rekonstrukcja i wypadła bardzo dobrze za rok myślę że bezie jeszcze lepiej. (2012/07/19 12:45)

wmbrzezinski

Na początku wypowiedzi oświadczę że na rekonstrukcji nie znam się wiele i jestem biernym widzem.
Spóźniłem się parę minut i nie wpuszczono mnie na parking. Miejsca niewiele, ale trudno. Czyżby nie było rekonstruktorów tylko dziewczęta (śliczne) przebrane za kozaków, w armii carskiej kobiety nie służyły w wojsku. Armata II wojenna pewnie z braku miejsca ustawiona jakby brała udział w inscenizacji. Na temat jedzonka i wody trudno mi się wypowiadać bo rekonstruktorem nie jestem.  ale wiele nieścisłości w umundurowaniu co u niektórych dostrzegłem. Między innymi sprawa pagonów.
Według mnie w pełni zasłużone 3 no może 3- .
Zawsze łagodnie oceniałem. Za rok jak się nic nie poprawi surowszą ocenę wystawie.
Jak na raz pierwszy i bez doświadczenia to i tak nieźle.

Przykro mi,że nie wjechałeś na parking.Dla "typowych ;)"Polaków była droga alternatywna.Strażacy być może nie poinformowali Cię o tym fakcie lub nie wsłuchałeś się w ich wskazówki.Piknik historyczny dotyczył okresu nie tylko pierwszowojennego.Swoje dioramy przed dworkiem przedstawiali rekonstruktorzy np. odtwarzający okres II wojny.Wspomniana armata nie brała udziału w inscenizacji była zaś niewątpliwie atrakcją pikniku.Zapraszam za rok do skorzystania z całej  przygotowanej  piknikowej oferty,choć nie ma pewności jaka miejscowość naszego regionu będzie nas gościć tym razem.Pragniemy opowiedzieć o wydarzeniach sprzed prawie stu lat w postaci historycznych epizodów które rozgrywały się w różnych miejscach  naszego regionu bez ich przesadnej fabularyzacji oraz zawłaszczania tematu dla tylko jednego miejsca.Dzisiaj już pracujemy nad budżetem imprezy na 2013 rok,tak aby każdy kolejny etap był bogatszy,przynosił nowe doznania i emocje,tak aby osiągnąć kulminację na 100-rocznicę wybuchu I wojny.Taką przyjęliśmy strategię działania i chcemy ją konsekwentnie wykonać.Twoje uwagi wynikają chyba ze znajomości tematu,z deklaracji wynika,że nie jesteś rekonstruktorem ale.....może chciałbyś się włączyć jako wspierający przedsięwzięcie pasjonat.Nasze stowarzyszenie,posiadające osobowość prawną,przewiduje różne formy współpracy.Zapraszam.   (2012/07/24 14:58)

darda

/.../ Czyżby nie było rekonstruktorów tylko dziewczęta (śliczne) przebrane za kozaków, w armii carskiej kobiety nie służyły w wojsku /.../

W kwestii formalnej - jak najbardziej służyły. W piechocie był cały "batalion śmierci" (dziewczyny broniły m.in. przed motłochem Pałacu Zimowego, co paskudnie się dla nich skończyło). Były również w artylerii i kawalerii - już nieoficjalnie, choć z wyjątkami, bo jedna oficjalnie podjazdem kozackim w Prusach dowodziła, czego są pisemne świadectwa.

Nie mogłem niestety do Chojnowa przyjechać, jednak z rozmów z uczestnikami wynika, że impreza była zacna i jest czego żałować. (2012/07/24 15:46)

wmbrzezinski

Cieszy nas Grzegorzu Twoja ocena,mam nadzieję,że za rok wszyscy spotkamy się na wspomnianym pikniku.Sam piknik trwał ok.4 godz.i wsłuchując się w oceny uczestników trzeba przyznac,że ludzie się nie nudzili.Dopytywali często czy impreza będzie kontynuowana.Cieszą nas pierwsze poważne deklaracje współpracy od strony samorządów a to daje nadzieję na rozwój przedsięwzięcia.Bardzo cieszą nas oceny samych uczestników-rekonstruktorów.Konstruktywną zaś krytykę również sobie cenimy i Wasze uwagi będą uwzględnione przy organizacji następnej imprezy(prysznic choćby tylko zaimprowizowany ale będzie:)) (2012/07/24 20:31)

lubczyk

Interesuję się wojskowością od co najmniej 35 lat.. Zachowując wygodną pozę nikomu nie znanego obserwatora mam możliwość wyrażania nieskrępowanych niczym  opinii. Często to że się jest anonimowym widzem daje możliwość do obserwacji. Pozostanę nieznany a że do Przasnysza mam niedaleko tak samo do Mławy i Ostrołęki będę obserwował, pytał i pisał. (2012/07/25 11:15)

wmbrzezinski

Rozumiem i szanuję taką decyzję.Wypowiedziałeś się w innym miejscu na temat wysokości  budżetu imprezy w Chojnowie.Może i wyglądała tak,że niektórzy szacują wydatki na poziomie kwoty,która wymieniłeś.Jako współorganizator zapewniam Cię jednak,że były dużo,dużo...niższe.Pozdrawiam.   (2012/07/25 23:45)

lubczyk

Takie dane otrzymałem od miłego rekonstruktora w carskim oficerskim mundurze który mówił że jest organizatorem. (2012/07/26 07:16)

lubczyk

Rozumiem i szanuję taką decyzję.Wypowiedziałeś się w innym miejscu na temat wysokości  budżetu imprezy w Chojnowie.Może i wyglądała tak,że niektórzy szacują wydatki na poziomie kwoty,która wymieniłeś.Jako współorganizator zapewniam Cię jednak,że były dużo,dużo...niższe.Pozdrawiam.  

Na stronie Gminy Czernice Borowe znalazłem rozliczenie oferty bezprzetargowej na organizację pikniku w Chojnowie przez PSHO na sumę 22 270 zł i 70groszy.
Rzeczywiście dużo, dużo  niższe
http://www.czerniceborowe.pl/asp/pliki/oferty_pozakonkursowe/oferta.pdf
Ciekawe czy to wszystkie pieniądze które poszły na tą imprezę?
Niestety nie potrafię uczynić aktywnego linka.
Przepraszam. (2012/08/13 19:01)

jazlowiak

Normalnie i porządnie wypełniony wniosek na tzw. mały grant do 10000 PLN + 10000 środków własnych i 2000 zł ze starostwa. Wisiał 7 dni w Gminie każdy mógł przedstawić własną, tańszą ofertę. (2012/08/13 19:37)

wmbrzezinski

Pisanie a szczególnie rozliczanie wniosków to umiejętność,którą nabywa się wraz z doświadczeniem.Jednym zdaniem nie da się tego skwitować.Umiejętność rozliczenia tzw. wkładu własnego a szczególnie pracy wolontariuszy pozwala obniżyć istotnie wkład czysto finansowy organizacji(szczegóły jednak pozostaną naszą tajemnicą);) (2012/08/16 09:59)