Chlebak

/ 8 odpowiedzi
Macragge

Z tego co gdzieś słyszałem, ten czerwono-brązowy to model M1893, który był używany przez całą I wojnę, a szary to M1914, który wszedł do użytku dopiero gdzieś od jej połowy. (2012/09/19 17:29)

Macragge

Ach, źle doczytałem. ;) Jakbym miał wybierać, to bym brał ten nestofowy, zwłaszcza że u Schustera różnie bywa z jakością i przesyłką... (2012/09/19 17:32)

molik

Mimo ostrzeżeń zdecyduję się na chlebak Schustera bo niewiele się różni a to jednak różnica nawet ok.80zł (2012/09/19 20:58)

jarema

Moment. "Przygotowuję się do rekonstrukcji..." I początkiem tego przygotowania jest pytanie: chlebak szary, czy różowy, po czym zupełne olanie rad kolegów.Początkiem przygotowania powinno być klapnięcie z dupskiem nad zdjęciem, tudzież opisem, tego, co chce się robić. Naiwnie tylko zapytam: mundurek od Franka? (2012/09/20 14:43)

molik

Może źle sformułowałem wypowiedź. Chcę się dowiedzieć który jest bardziej zgodny z oryginałem, ponieważ różnią się od siebie. Dla jasności-nie zaczynam od chlebaka ani nie biorę munduru od Franka. Dziękuję obu kolegom za pomoc oraz wskazanie błędów. Pozdrawiam! (2012/09/20 15:19)

jarema

To na początek odpowiedz sobie na pytanie: jakiego wzoru chlebaka szukam? Bo chlebak brązowy jest starszego wzoru (Brotbeutel M88).Potem zacznij szukać informacji o producentach. Nie odwrotnie. A jeżeli ktoś ma lepszy towar, a Ty chcesz robić "rekonstrukcję", co cena powinna być rzeczą wtórną. Jeżeli ma być podstawową, polecam czeski chlebak. Albo worek z Ikei. (2012/09/20 17:04)

maciej97

Jarema- zluzuj :). To szkodzi na zdrowie. Kolega jest młody i dopiero zaczyna, nie zniechęcajmy go. Znam Szymona i wiem że lipy nie lubi, a co do chlebaków to oba są poprawne. Pozdrawiam!    (2012/09/24 16:12)

jarema

Ehh... chodzi mi o to, że polski chlebak wz.33 też jest poprawny. Tylko w określonym czasie i miejscu ;)
Jak się bawimy w powstańca (czy już Wojsko Wlkp?), to trzeba wybrać taki wzór Brotbeutla, jaki winien być.
W zakresie Wojska Wielkopolskiego bardzo chętnie, na miarę mojej skromnej wiedzy, pomogę, bardzo chętnie, tylko nie na zasadzie "które tańsze". ;)
A ze swojej strony strasznie się cieszę, że temat wielkopolski rośnie w siłę! I mówię to całkiem szczerze, jako niepoprawny Wielkopolanin, choć rodzony w Bydgoszczy :D (2012/09/25 02:19)