Carskie jednostki Władywostok

/ 9 odpowiedzi
Witam i proszę o pomoc. Na zdjęciu jest mój dziadek. Służył w wojsku carskim w mieście Władykaukaz. Niestety to wszystko co o nim wiem.Na zdjęciu można zauważyć, że na czapce jest "carskie oko" oraz liczba 3 . Wiem, ze dziadek otrzymał w prezencie zegarek, widać dewizkę od zegarka. Na butach są ostrogi.Dziadek wrócił z Rosji otrzymawszy na pamiątkę zdjęcie cara Mikołaja II, srebrnego rubla z 1899 roku oraz kilka papierowych rubli chyba żołdu. Poza tym przywiózł nahajkę - bat wykonany z sarniej nogi z misternie uplecionym pejczem.Jeżeli ktoś może powiedzieć coś więcej o formacji, pułku itp będę bardzo wdzięczny. Proszę także o informację na <[email protected]>Pozdrawiam. Henryk

JaRost

We Władykaukazie stacjonowała 3-я Кавказская казачья дивизия czyli 3 Kaukaska Kozacka Dywizja i ja bym celował w te klimaty. Przydałyby się fotki w lepszej rozdzielczości.  (2014/11/22 22:37)

Strelok41

szanowni kolegi, na foto nie kozak. po takim zdjęciu skomplikowano powiedzieć. moim zdaniem to dragon (2014/11/23 06:41)

WMPWZ

Witam. Dziękuje za te krótkie informacje. Może to zdjęcie pomoże w ustaleniu więcej szczegółów. Pozdrawiam. Henryk (2014/11/23 12:39)

WMPWZ

Witam. Może to zdjęcie będzie pomocne w identyfikacji. Pozdrawiam. Henryk (2014/11/23 12:47)

JaRost

Igor ja nie napisałem że to Kozak, tylko, że we Władykaukazie był sztab 3 dywizji. ;)3 Pułk Dragonów to Kowno chyba. 

Może Artyleria? 

(2014/11/23 17:49)

lavinka

Znajomy twierdzi, że to może być "Kanonier 3 baterii z "X" brygady artylerii. Gdyby dobrze było widać numer na naramiennikach to mamy to "X"" - dałbyś rade powiększyć fragment z naramiennikiem? Tzn. lepiej wskanować zdjęcie? Może coś widać pod lupą. (2014/11/25 10:24)

JaRost

Tak, to będzie artylerzysta 3 baterii. Niestety nie ma numerów na pagonach. Pozostają domysły. Według kolegów z Rosji do 1897 roku we Władykaukazie stała także 20 brygada.... Więcej chyba się nie dowiemy. 
Wyświetlanie pagony2.jpg (2014/11/25 13:33)

lavinka

Wstawiłeś nowe zdjęcie? Bo się nie wyświetla, link też nie działa. (2014/11/25 19:32)

Strelok41

szanowny kolega, nie mówiłem że powiedzieliście kozak)). prosto napisałem. teraz widzę że to nie dragon, to artylerzysta konny. Zgodny z wami (2014/11/26 06:37)