radio

Same plusy. (2012/05/21 08:56)

Krzysiek-J

Ogólnie super impreza, bardzo fajny klimat, teren trochę mały ale przynajmniej nie trzeba było za dużo biegać. Aprowizacja na dobrym poziomie, woda, żarło wszystko było jak należy:)

Jedyne co bym zmienił to postawiłbym chociaż jednego toya w okolicy pola bitwy już w piątek. Niby nie jest problemem wycieczka do lasu z saperką lub do kampingu ale sądzę że obecność jednego kibelka byłaby przydatna ;)

Wielkie dzięki wszystkim za super spędzony weekend a w szczególności dla Jarka za przygarnięcie i nadzów merytoryczny ;)
(2012/05/21 10:11)

JaRost

W przeciągu kilku ostatnich dni udało się wyjechać, poznać fajnych ludzi, popracować w okopach, pogadać, powalczyć i wrócić szczęśliwie do chałupy. Dzięki Załogo znad Bzury i Rawki za mile spędzony czas :) 

jedynym mankamentem wg mnie było nieco za małe pole jeśli chodzi o odległości między stronami oraz mała rozciągłość linii przez co chwilami było ciasnawo przynajmniej po stronie carskiej. 

Krzysiek mam nadzieje, że jeszcze nie raz sobie w okopach poobozujemy  :) (2012/05/21 16:45)

Stary Kojot

Fakt, niewielkie pole, na którym były strefy piro oraz zasieki, nie pozwalało na jakieś skomplikowane manewry.Bardzo fajnie wyszła synchronizacja z artylerią wystrzał-wybuch.
Nadal jest widoczny niedosyt po stronie pruskiej. Nie pomaga nawet wsparcie Austriakami. (2012/05/21 17:10)

Rumcajs

Nie są najlepszej jakości, ale są.
Na przykładzie tych filmów widać jak słońce przeszkadzało widzom. Do tego można dodać kwestię nagłośnienia - głos konferansjera nie do wszystkich dochodził, a inni jak zawsze narzekali, że muszą stać przy głośnikach.
Od znajomych usłyszałem, że duże wrażenie na nich zrobiła scena spotkania rodaków na środku pola.
http://www.youtube.com/watch?v=OnSxrPiadwc
http://www.youtube.com/watch?v=MiR2vjofRTE&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=xQVFGmqJ9uo&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=LqpSY-eDOcA (2012/05/21 17:54)

adam87

Fantastyczna impreza. Wielkie uznanie dla organizatorów. Brawo pirotechnika. Po prostu ŚWIETNA zabawa. W samym okopie może nie za dużo postrzelałem bo w końcu nie wiedziałem już kiedy bedzie następny ostrzał artyleryjski. :)

Miałem też osobiście wątpliwości co do pola ale myślę że dzięki takiemu ustawieniu widzowie którzy byli na środku mieli możność zobaczyć wszystko bez wpadania w oczopląs. Przynajmniej takie głosy słyszałem.

Dziękuje raz jeszcze za tak dobrą imprezę.

P.S. Czekam z niecierpliwością na nastepne zdjęcia okopowe.

(2012/05/22 08:47)

slupski1

Serdecznie dziękuję Koleżankom i Kolegom za niezapomniane wrażenia. Organizacja przednia, aprowizacja bez zastrzeżeń, masa przesympatycznych rekonstruktorów i miła oraz profesjonalna obsługa w ośrodku oraz ze strony organizatorów. Materiały do budowy inżynieryjnej też na wysokim poziomie. Spaliśmy w namiocie od piątku do niedzieli i jakoś komarów zbytnio nie uświadczyliśmy. Rano, tradycyjnie jak przed każdą bitwą byliśmy na Mszy Św. w przecudnym kościółku w Brochowie, gdzie całą baterią przyjęliśmy Komunię w intencji poległych. Jedynym mankamentem było to, że nie byliśmy w stanie sprostać ogniowi artyleryjskiemu strony carskiej, ze względu na mały kaliber minenwerfera i tylko jednej lufy. Ale jakoś sobie poradziliśmy, co odzwierciedla szpiegowski film: http://www.youtube.com/watch?v=i6KjqScgCuw&feature=youtu.be
GRH Artyleria pozdrawia (2012/05/23 20:07)

radio

(2012/05/23 21:48)

radio

(2012/05/23 21:49)

radio

(2012/05/23 21:50)

radio

(2012/05/23 21:51)

radio

(2012/05/23 21:51)

radio

(2012/05/23 21:52)

Wrotycz

Minusy –

Skawra zgubił swoją drewniana łyżkę, połamał mi dużą siekierę która następnie się zagubiła.

Kolejny minus to cement w pirotechnice, mundur do prania samochód na myjnie.  Żadne tłumaczenie do mnie nie trafia że to bardzo widowiskowe że to tanie, ja mam awersie do cementu od Bzury 2005.

A reszta to same Plusy + i mam nadzieje że w 2013 spotkamy się w Tułowicach :)

(2012/05/25 10:01)

termisan

Witam

z pozycji  fotopstryka pole  małe ( minus  w porównaniu  z zeszłym rokiem)  ale  jak dla mnie  nie musiałem  biegać z jednej  do drugiej strony

pokazy  kawaleryjskie - minus za ciasnotę ...upchani przed samym nosem  publiki   mogli komuś lancą zrobić  kuku:) skoro byli  nie można było ich wkomponować w jakiś  atak ? choć zasieki  i  pirotechnika  mogłyby   koniom zaszkodzić....

z pozycji  pstryka - pirotechnika na  plus jak   w zeszłym roku - bo efektownie

cały  klimat  na  plus, fajni  ludzie , dobra  organizacja

minus - brak stoiska  z napojami  (poza piwem  oczywiscie)

mam nadzieję   zaliczyć znów  taką  imprezę:)

pozdrawiam

(2012/05/28 18:08)

Rumcajs

pokazy  kawaleryjskie - minus za ciasnotę ...upchani przed samym nosem  publiki   mogli komuś lancą zrobić  kuku:) skoro byli  nie można było ich wkomponować w jakiś  atak ? choć zasieki  i  pirotechnika  mogłyby   koniom zaszkodzić....

Myślę, że druga część tego zdania jest odpowiedzią na pytanie zawarte w pierwszej. Skromność pola w połączeniu z nagromadzeniem środków pirotechnicznych i zapór drutowych nawet dla piechocińca stanowiła spory problem. Ale proszę to traktować jako pozytywną ocenę scenografii.
Wszak wszelkiego rodzaju zasieki, potykacze i zastawy, to normalny widok dla przedpola podczas Wielkiej Wojny. (2012/05/28 20:13)

termisan

Myślę, że druga część tego zdania jest odpowiedzią na pytanie zawarte w pierwszej. Skromność pola w połączeniu z nagromadzeniem środków pirotechnicznych i zapór drutowych nawet dla piechocińca stanowiła spory problem. Ale proszę to traktować jako pozytywną ocenę scenografii.
Wszak wszelkiego rodzaju zasieki, potykacze i zastawy, to normalny widok dla przedpola podczas Wielkiej Wojny.

racja racja ...coś kosztem  czegoś.....grunt że  było co ogladać:) (2012/05/28 20:47)