Bzura Rawka 1915 + dodatnie + ujemne

/ 49 odpowiedzi
Bzura Rawka 1915 + dodatnie + ujemne
Rudyorm26

Kurcze jedyną "ujemną rzeczą" to chyba był brak klimatyzacji :) bo strasznie gorąco było:) (2013/06/23 06:46)

radio

A, co ja mam powiedzieć jak odbierałem cały czas telegramy, aż się w radiu cewki zagrzały. (2013/06/23 12:09)

Stary Kojot

Bo to było Lato z Radiem...:))) (2013/06/23 12:24)

fuchsi

Witam,

szkoda, ze nie zrozumialem, ze wszechmozny organizator chcial przedstawic tez nowa grupe Landszturmistow. Wiec wypelnilem troche ta funkcje policyjna..........ale dla mnie troche szoku - ludzie zrozumieli, ze nie znal zartow.........i wygonil tycz szpiegow i zabezpieczyl szlaki komunicyjne.....

atak gazowy udany............ (2013/06/23 13:56)

Stary Kojot

Jako minus, zaliczyłbym wydanie posiłku w styropianowych kubełkach. Przecież każdy żołnierz carski i pruski ma/powinien mieć kociołek lub menażkę i łyżkę. (2013/06/23 15:44)

Rumcajs

Popieram Kolegę Fuchsi. Duży minus dla Organizatora, że podczas prezentacji pominął możliwość zaprezentowania dwóch, jakże odmiennych sylwetek formacji landsturm z II i powiedzmy IV poboru ;-). Wszak była to formacja, która nie tylko czynnie walczyła w okopach nad Bzurą i Rawką, ale zdobyła Twierdzę Modlin, a groby landsturmistów można znaleźć na wielu pierwszowojennych cmentarzach szczególnie z jej pierwszego okresu. (2013/06/23 16:33)

LeszekM

Klima była dzień wcześniej i wypełniała okopy do połowy ale pojęto nierozważną decyzję i spuszczoną ciecz chłodzącą na pobliskie bagna  ;) (2013/06/23 16:50)

jazlowiak

Zanim podziękuję wszystkim bardzo proszę o wpisanie kompletnych nazw swoich grup wraz z opisem jaką jednostkę odtwarzają celem umieszczenia w filmie.
Przykład:
Stowarzyszenie Historyczne "Na Posterunku" - 21 Muromski Pułk PiechotyPionierzy 40 p.p. - 21 Muromski Pułk PiechotyGRH 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich - 21 Muromski Pułk Piechoty (2013/06/23 22:24)

fuchsi

Czolem,
nie wiem, jak sie znalazla reklama pod moim poscie :-(((((

@Rumcajs
- przepraszam, sprobowalem zartowac - wszystko tylko przez wasza przemoc wobec mnie.....

Chce Wam dziekowac za wyposazenie i smuszanie na udzial - bylem na poczatku kompletne szokowane - poznej zrobilem cos z tej sytuacji - mysle, ze sie troche udalo......

Temat Lansdszturmu dopiero zaczyna sie rozwijac i bedzie jeszcze mnostwo okazji.
zycze Wam zdrowia i powodzenia.....

Do zobaczenia (2013/06/23 23:23)

JaRost

Nieformalne Towarzystwo Historyczne 'Ostfront 1914-1918' - 30 Połtawski Pułk Piechoty. Póki co tyle. Ale jeszcze coś napiszę w temacie. Dzięki i pozdrawiam wszystkich! (2013/06/23 23:32)

zapiewajla

Oprawa muzyczna wydała mi się dosyć dramatyczna i niezbyt wpadająca w ucho, w ostatnim akordzie starć brakowało mi czegoś w klimacie "Na stokach mandżurii".
Ciekaw jestem jak wyglądałby niemiecki szturm pod "Preussens Gloria" - a i nasza tyraliera wyrównałaby krok na "Pożegnanie Słowianki"

Wydawać się mogło że to tak wszystko szybko się potoczyło, być może przez niewczesną porę lub poprostu to tylko moje wrażenie.

Przepraszam jeszcze raz "niemców" którym nieopatrznie wskoczyłem na siano przed rekonstrukcją.

P.s.Mam nadzieję że nikomu nie grałem na nerwach z harmonią. :) (2013/06/24 00:52)

Wujek Jozef

SRH Gloria-Viktoria z Gdańska jako 5 pułk Grenadierów im. Króla Fryderyka (4. Wschodniopruski). Bardzo dziękuję za udział w tej świetnej imprezie. Pirotechnika na super poziomie, zgranie w ataku także. Oby tak dalej bo takich imprez w Polsce potrzeba :) (2013/06/24 08:32)

darda

Miałem pagony Legionu Puławskiego ;-)

Po przespaniu i przemyśleniu impreza prawie bez zarzutu, i wcale nie krótka - ponad 50 minut akcji. Warunki pogodowe - pełen realizm, od potopu w okopach i gubienia butów w błocie, po azjatycki skwar. W sumie to chyba tylko śnieżycy do kompletu zabrakło ;-)
Może kilka wybuchów więcej na pruskim okopie by się przydało, żeby "Rosjanie" mieli poważniejszy powód do rejterady?

Jako dowodzący stroną rosyjską chcę serdecznie podziękować wszystkim "podkomendnym". Nie mieliśmy czasu - a i upał nie zachęcał - na większą liczbę prób, ale wyszło chyba nieźle. Współpraca z Wami to przyjemność!

Szczególe gratulacje dla pirotechników. Nienawidzę wprawdzie "cementówek", ale efekt był powalający!
(2013/06/24 08:41)

gazeta-odkrywcza

GRH Köslin przy Stowarzyszeniu Historyczno-Eksploracyjnym "Odkrywcy" 
- Infanterie Regiment nr 54 z Koszalina (stanowisko CKM Maxim).
(2013/06/24 08:46)

fuchsi

@zapiewajla

dziekuje Tobie, dla mnie wspanialy wystep. Dal znak zyczie w szarych i suchych szeregach. Nie umiejac spiewac - lubie sluchac.

@wszechmozny organizator
Caly czas mysle po sobie, czy nie jest mozliwe nagrac sygnale prowadzace podane przez "Hornist"a, moze popolsku jest to kornet? i w odpowiednych sytuacjach dac przez glosnikow.
Moim myslym jest, ze w r 14/15 radiostacjach jeszcze nie bylo na szczeblu pulkow, baonow, kompaniach. A takie sygnale daja ewentualne nowe mozliwosci efektow akustycznych?
z´Z bebach juz zregnyzowano, ale "Horn/kornet"  bylo jeszcze w uzytku w kawelerii na poczatku 2.ws.

pozdrawiam (2013/06/24 08:58)

tednorek

SRH Marienburg z Malborka (Deutsch Ordens-Infanterie-Regiment Nr. 152) dziękujemy za super   imprezę.
(2013/06/24 09:33)

darda

I po dodatkowym przemyśleniu jeszcze jedna uwaga/propozycja. Może warto rozważyć na przyszłość możliwość wystąpienia w jednolitych pagonach - któregoś z pułków rzeczywiście walczącego na tym odcinku frontu? (2013/06/24 10:28)

mauser

Przemyśleń i wniosków mam wiele ale to później...
Jeśli chodzi o ujednolicenie numerów pułków to wedle mnie można ale nie trzeba. Przemieszanie w okopach było znaczne w momencie kiedy toczono walki. 
Np w styczniu 1915 r., pod Borzymowem, na kilkukilometrowym froncie Niemcy atakowali dwoma dywizjami, wiosną 1915 r., pod Chodakowem i Mistrzewicami, na 3 km froncie Niemcy wprowadzili do walki całą 5 rezerwową dywizje piechoty, itp, itd.
Z drugiej strony kiedy na froncie był spokój poszczególne odcinki dozorowały kompanie jednego pułku i tutaj miałoby to sens. Ale ujednolicenie pagonów dla 60 Prusaków i 60 Rosjan przy naszym widowisku oznacza zamówienie i zakupienie ich przez organizatora a środków oczywiście brak :(  (2013/06/24 10:51)

PRUSS

I po dodatkowym przemyśleniu jeszcze jedna uwaga/propozycja. Może warto rozważyć na przyszłość możliwość wystąpienia w jednolitych pagonach - któregoś z pułków rzeczywiście walczącego na tym odcinku frontu?

:)

Nastał czas pomyśleć o innym 

warto rozważyć  możliwość wystąpienia w jednolitych mundurkach i podobnym ekwipunku które odpowiada epoce.

Impreza stała się nader popularną i już można wybierać i zapraszać lepszych.

Bez tego nie będzie rozwoju.

(2013/06/24 11:10)

von Engel

Dziekuje za wspaniala impreze, naprawde nie miala momentow ujemnych. Przepraszam za niektorych rodakow.  (2013/06/24 11:24)

Wrenek

Z mojej strony nie mam żadnych zastrzeżeń, impreza była świetna, pirotechnika i scenariusz - pierwsza klasa! Jednak żeby było bardziej obiektywnie: miałem tez kilka okazji by porozmawiać z miejscowymi, widzami i nie tylko.
Osoby z którymi rozmawiałem, były zachwycone widowiskiem, zwłaszcza pirotechniką: "lepszą niż w większości polskich filmów wojennych" ;)
Jedyne narzekania jakie słyszałem, to brak odpowiedniej reklamy, jeden z mieszkańców przyjechał na rowerze już po imprezie, dlatego że słyszał strzały i był ciekawy, ale narzekał że wcześniej nie na oczy nie widział żadnego plakatu, czy ogłoszenia w prasie. 
Do starszych osób trudno dotrzeć przez internet i na przyszłość chyba warto powrócić do zacnej instytucji plakatu propagandowego informacyjnego :) (2013/06/24 12:19)

mauser

My (organizatorzy) też ubolewamy z powodu braku plakatów i zaproszeń ( choć nie raz mnie przekonywano że to "przestarzała" forma promocji, z czym się oczywiście nie zgadzam).Zwyczajnie- z powodu słabego finansowania imprezy musieliśmy zrezygnować z wielu rzeczy, min z tradycyjnej formy reklamy :(  (2013/06/24 12:27)

Rumcajs

Bardzo ciekawym elementem była w okopach rosyjskich harmonia. Jednak myślę, że element ten został zbyt mało uwypuklony. Nie wiem czy można na niej było uzyskać nieco głośniejsze dźwięki, ale to naprawdę świetny przerywnik ilustracyjny życia okopowego w czasie, gdy na ziemi niczyjej nic się nie dzieje. Brawa dla Kolegi Zapiwajło. (2013/06/24 13:09)

slupski1

Serdeczne podziękowania za zaproszenie skromnej i rozbrojonej "GRH Artyleria". Impreza bardzo udana, Koleżanki i Koledzy, stworzyliście wspaniałą amosferę przedbitewną i pobitewną. Z pozycji moździerza CK (tyły frontu) widoki podczas bitwy były, że tak napiszę "bombowe" a słowa tej dynamiki i profesjonalizmu nie są w stanie tego oddać. Przepyszne daktyle wzmocniły nasze przeżarte szkorbutem szeregi. No a gorąca woda pod przysznicami ....... była takim pozytywnym zaskoczeniem, że nie przyznamy się, w którym domku kwaterowaliśmy ze względu na zawyżony poziom jej zużycia wynikający z błogostanu. (2013/06/24 13:54)

Kapitan Was

Minusów nie dostrzegłem, za to ogromnym plusem była świetna pirotechnika, zgrane natarcia obu stron, a przede wszystkim dodający klimatu chaos w okopach. Kolego zapiewajlaja również chcę Cię przeprosić za to, że może troszkę za ostro zareagowałem gdy wskoczyłeś do naszego okopu, ale w sianie mieliśmy zamaskowane zapasy wody na bitwę :) (2013/06/24 13:59)