Bzura Rawka 1915 + dodatnie + ujemne

/ 49 odpowiedzi
adam87

Ja osobiście minusów żadnych nie doświadczyłem :) Impreza udała się według mnie znakomicie i bardzo żałuję że nie zostałem na wieczorek ale cóż było robić skoro wzywały inne zobowiązania na niedzielę. Cieszę się ze spotkania z Wami wszystkimi i już tęsknię do następnych bitew.

P.S. Oczywiście jak zwykle musiałem coś zostawić więc jak ktoś znalazł płaszcz-pałatkę z czarnymi guzikami to będę wdzięczny za kontakt (2013/06/24 14:18)

jacenty

Z naszego punktu widzenia to na co mieli wpływ organizatorzy wykonali w 100%.

Takiego klimatu oczekiwałem i się nie zawiodłem.

Najlepsze momenty

Po przyjeździe udaliśmy się na inspekcje okopów i wybór miejsca dla naszego MG08

Okopy wypełnione wodą i lepkim błotem na przedpiersiu tony mokrej kleistej mazi.

Ledwo udało się zainstalować CKM osuszyć dno okopu wykonać daszek nad głową zjawił się pirotechnik aby nas poinformować że dosłownie metr od wylotu lufy instaluje swoje największe

zabawki :)

W czasie bitwy to już był pełny real kiedy prowadziliśmy  ogień z  maxa  tak bliskie wybuchy zasypywały nam oczy i całe stanowisko grudami ziemi .

Można było odnieść wrażenie że Steiner przy pomocy putiłówki położył celowo ogień na nasze stanowisko aby uciszyć gniazdo CKM :)

Serdeczne pozdrowienia dla organizatorów i wszystkich uczestników

SRH 51ppSK z Iłży jako sekcja Maschinengewehr 08 z Landwehr Infanterie Regiment
51

(2013/06/24 14:58)

Stary Kojot

:) tak miało być, padła komenda "pa pulemiotam" i sruuu, w końcu zwiadowcy artylerii zdobyli mapę i wiedzieli gdzie i co w trawie piszczy:)))
Odnośnie wniosków pobitewnych, wydaje mi się, że z tego miejsca wycisnęliśmy już wszystko, co sie dało...Teraz trzeba by poszukać terenu, gdzie możliwy by był udział kawalerii, miejsce na biwak oraz może jakieś manewry piechoty, jako dodatek do walk okopowych. (2013/06/24 16:32)

Redakcja

Piękne zdjecioa warto dla was fotografowie robić rekonstrukcje (2013/06/24 21:24)

Wujek Jozef

O tak zgadzam się, zdjęcia są niesamowite :) (2013/06/24 21:45)

PRUSS

W galeriach wystawiają się zdjęcia. Dużo ciekawych i dobrych foto. I znów widzimy bagnety na karabinach! W ręcznym starciu!!!  Ilu razy można o nich mówić? Albo jest potrzebna tragedia co by wszyscy serio przyjęli wymaganie organizatora o nie użycie bagnetów................... (2013/06/24 22:22)

zapiewajla

A propos karabinów - moja wina że sprawdziłem to dopiero podczas walki ale dostałem kilka naboi do Mausera zamiast do Mośka. Mam nadzieję że nie spowoduje to uszkodzenia broni. Prośba do organizatorów by zwrócili się do dostarczycieli broni i amunicji o ostrożność i dokładność przy sortowaniu amunicji. Bałem się żeby mi nie powypadały z tego skrawka gazety w którym je otrzymałem. (2013/06/24 23:47)

mauser

Wydaje mi się że zdjęcia z bagnetami to sesja foto przed bitwą.  W trakcie widowiska ich nie widziałem, więc chyba na moją prośbe wszyscy się dostosowali. (2013/06/25 00:24)

LeszekM

podziękowania za możność udziału w super  imprezie,  dwa piechociarze z Krasnosielca jako 181 Ostrołęcki Pułk Piechoty . zgadzam się z Wronek więcej papierowej reklamy ( dla mnie to norma wejść na " Do Broni " i sprawdzić kalendarium ale wielu ludzi nie wie że taka strona istnieje ) . Kolega z harmonią dzięki za granie , chyba najpoważniej podszedł do tematu " śpiewnik na Rawka Bzura " Piro na 5 , kwatera Hotel 5***** ,pozdrowienia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla młodego wojaka Maćka Słupskiego ,pierwszy raz widziałem tyle śrub i żelastwa w nodze i jeszcze On z tym po polu walki biegał . mam nadzieje że impreza będzie się rozwijała i jeśli się uda do zobaczenia za rok posiedzieć na swoim kawałku okopu . (2013/06/25 00:25)

PRUSS

A po co mi kłamać?! Sam widziałem bagnety na karabinach podczas ataku, i ten fakt jest na foto! (2013/06/25 00:43)

PRUSS

Jakub, trzeba przeznaczać dowódców jednostek / grup.  I nie tylko tylko z  prawym dowództwa, ale i z odpowiedzialnością za jednostkę. (2013/06/25 00:57)

Leibhusar

Same plusy!!
W szczególności ognisko i trampolina;) (2013/06/25 01:35)

JaRost

Eee Kostia, ja nie widziałem wszystkich zdjęć, ale te co robiła Misiola to była nasza ustwaka przed inscenizacją. Wszystko było robione ostrożnie i ze spokojem. :p (2013/06/25 06:24)

Redakcja

- SRH 51ppSK z Iłży jako sekcja Maschinengewehr 08 z Landwehr Infanterie Regiment 51

- Krasnosielec - 181 Ostrołęcki Pułk Piechoty

- Stowarzyszenie Historyczne "Na Posterunku" - 21 Muromski Pułk Piechoty

- Pionierzy 40 p.p. - 21 Muromski Pułk Piechoty

- GRH 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich - 21 Muromski Pułk Piechoty

- Nieformalne Towarzystwo Historyczne 'Ostfront 1914-1918' - 30 Połtawski Pułk Piechoty

- 46 Pułk Piechoty – Ukraina i Słowacja

- SRH Gloria-Viktoria z Gdańska jako 5 pułk Grenadierów im. Króla Fryderyka (4. Wschodniopruski)

- PSHO – 41 Pułk Strzelców Syberyjskich

- GRH Köslin przy Stowarzyszeniu Historyczno-Eksploracyjnym "Odkrywcy"

- SRH Marienburg z Malborka (Deutsch Ordens-Infanterie-Regiment Nr. 152).

- SH Żelazny Orzeł w Łodzi – 225 Rezerwowy Pułk Piechoty

- MGRH im. II bat. 18 p.p. z Sochaczewa – 36 „gazowy” Pułk Pionierów

- GRH Artyleria – Bolimów

- sekcja artyleryjska z FWP

- niezależny żółw pancerny obsługiwany przez GRH Kampinos

- GRH Landszturm

- GRH Łączności i Felczerów – Warszawa

(2013/06/25 08:50)

Redakcja

Brakuje numerów i nazw gości z Ukraiiny, Litwy, Ciechanowa. Bardzo prosimy o uzupełnienie (2013/06/25 08:51)

Redakcja

Bardzo prosimy też o imiona i nazwiska fotografów, aby im również podziękować. (2013/06/25 08:52)

Rudyorm26

SRH 79 pp jako 32 Kremenczucki Pułk Piechoty

(2013/06/25 12:51)

zapiewajla

W skład 46go pułku piechoty Armii Imperium Rosyjskiego wchodzą rekonstruktorzy z Ukrainy, Słowacji, Czech i Polski. W zamierzeniu jest międzynarodowa (wyżej wymienionych) zaś na rekonstrukcji byliśmy bez Czechów. (2013/06/25 14:20)

wilu

GRH 71 Bielewski Pułk Piechoty z Sosnowca (2013/06/25 19:42)

von Engel

Brakuje numerów i nazw gości z Ukraiiny, Litwy, Ciechanowa. Bardzo prosimy o uzupełnienie

Z Ukrainy byli Austriacy z GRH Waffenbruederschaft Galizien - jednostki rekonstruowane to Legion Ukrainskich Strzelcow Siczowych i K. u. k. Infanterieregiment Erzherzog Ludwig Salvator Nr.58
Rosjanie - GRH Infanterie Regiment 172 - 172 piechotny Lidzki pulk.

Choc bylem jednym ulanem (koledzy niestety nie zmogli przyjechac), prosze wymienic rowniez GRH Legiony Polskie - Dywizjon ulanow 1-go Legionu Polskiego (Pulawskiego) (2013/06/25 20:00)

Tara

Rawswawa, wydaje mi się ze kolega z fotki nr 4 na inscenizacji miał jeszcze zęby :)

Leibhusar, trampolina prima soft :)

(2013/06/25 20:10)

rafswawa

Przyrzekam że nie usuwałem temu Panu zębów w photoshopie :) Zarejestrowałem po prostu ten fakt :) (2013/06/25 21:07)

termisan

PRUSS bo widzę ze  robi się  niepotrzebna  zadyma:)) zdjęcia z bagnetami to  przedbitewna ustawka moja i Misioli z chłopakami gdzie na naszą prośbę założyli dla realizmu bagnety:)) jesli  się  nabrałeś to znaczy że sesja była udana ....prześledziłem zdjęcia z samej bitwy i nie  zauważyłem aby  ktoś złamał ustalenia  na odprawie ...więc myślę ze niepotrzebny "alarm" został wyjaśniony:)) (2013/07/02 05:10)