Bunkry atomowe w okolicach Dobrowa

/ 4 odpowiedzi
Poradzieckie bunkry atomowe w okolicach Dobrowa w woj. zachodniopomorskim będą częścią parku "Tajemnice Doliny Parsęty". Obejmować on będzie też pobliski pałac w Dobrowie i niemiecki obóz jeńców alianckich w Modrolesie. Chodzi o promocję tych miejsc w kraju i za granicą. W atomowym bunkrze Rosjanie składowali kilkadziesiąt nuklearnych głowic. Bunkier jest w nienaruszonym stanie. Opiekują się nim więźniowie z pobliskiego Zakładu Karnego. To miejsce którego nie było na mapach a dziś dostępne jest dla zwiedzających.
To jedyne takie miejsce w Europie gdzie możemy poznać na żywo lekcję nie tak odległej historii.
Informacje i zdjęcia na stronie : http://www.zamiasto.com.pl/miejsce_zdjecia,1203,0,Bunkry-Atomowe-Pod.html
waldekkrona


Kurczę, niestety link wygasł, a szkoda, z opisu wynika że miejsce jest bardzo ciekawe! Na razie bym poczytał, ale może w przyszłości bym odwiedził. Poczuć klimat takiego bunkra, wyobrazić sobie stary, ale na tamte czasy nowoczesny sprzęt wojskowy, to byłoby coś! (2015/01/08 21:40)

al-Muell


Link nie wygasł - po otwarciu trzeba usunąć "http:" na końcu adresu - albo autor źle wkleił albo to znów jakiś problem z linkam na dobroni.pl (2015/01/09 05:52)

waldekkrona


Faktycznie, dziękuję za pomoc! Szkoda że tylko jedno zdjęcie wstawili, a strona obiektu w budowie. Mam jednak nadzieję że ktoś rozwinie pomysł bo to świetna atrakcja.

Znalazłem wiekszą fotke w internecie: (2015/01/09 11:36)