BTS Hunter - ocena broni na rekonstrukcje

/ 13 odpowiedzi / 3 zdjęć
BTS Hunter - ocena broni -  bardzo prosimy o ocenę jakości broni dostarczanej na rekonstrukcje dostarczanej przez BTS Hunter Włodzimierza Rapkiewicza - na zdjęciu Pawła Olszaka MP-28, który miał premierę na Mławie....

rowery

Mosiny jak otrzymali kolarze wraz z amunicją, bez zarzutu. Dziękuję i Pozdrawiam
Paweł Łuk-Murawski (2013/09/01 16:10)

Redakcja

ZB-30 Fot: Mołdaw Reenacting Photography (2013/09/01 22:41)

kapro

ZB-30, znajdujący się pod moją opieką na powyższym zdjęciu, spisał się świetnie. Magazynki podały wszystkie naboje, nie miałem żadnych zacięć. Dwie rzeczy jednak zwróciły moją szczególną uwagę:

1. W pewnym momencie miałem problem z wyjęciem magazynka z gniazda po wystrzeleniu z niego całej amunicji. Na szczęście przy odrobinie cierpliwości, siły i godności osobistej problem udało się rozwiązać.

2. Raz zdarzyła się sytuacja, w której karabin (przełącznik trybu ognia w położeniu ognia ciągłego) po jednym krótkim ściągnięciu spustu celem oddania pojedynczego strzału strzelił trzykrotnie.

Po za tym strzelanie z ZB było czystą przyjemnością i mam nadzieję, że nie jeszcze niejedną inscenizację spędzę z tym cudem czeskiej myśli zbrojeniowej. (2013/09/01 23:48)

Razorblade1967

1. W pewnym momencie miałem problem z wyjęciem magazynka z gniazda po wystrzeleniu z niego całej amunicji. Na szczęście przy odrobinie cierpliwości, siły i godności osobistej problem udało się rozwiązać.

2. Raz zdarzyła się sytuacja, w której karabin (przełącznik trybu ognia w położeniu ognia ciągłego) po jednym krótkim ściągnięciu spustu celem oddania pojedynczego strzału strzelił trzykrotnie.

Ad.2 - Czy dobrze rozumiem, że napisałeś, że przełącznik był w położeniu ognia ciągłego (pozycja oznaczona "20")? Czy może chciałeś napisać pojedynczego (pozycja oznaczona "1")? Bo w przypadku położenia przełącznika do prowadzenia ognia ciągłego oddanie paru strzałów za jednym naciśnięciem spustu jest normalne.

(2013/09/01 23:50)

Razorblade1967

Dwie fotki MP.28 z Mławy, które udało mi się zrobić ... przy czym jest to prototyp broni ucharakteryzowanej na MP.28 - pewne poprawki "kosmetyczne" jeszcze będą miały miejsce, aby podobieństwo do oryginału było jeszcze większe.
(2013/09/01 23:52)

kapro

Wyraziłem się może mało precyzyjnie. Przełącznik był na "20", ściągnąłem spust i go puściłem. Pierwszy strzał padł "normalnie", a następne dwa jakby same, bo nie pociągałem wtedy za spust. (2013/09/02 00:30)

Razorblade1967

kapro: Przełącznik był na "20", ściągnąłem spust i go puściłem. Pierwszy strzał padł "normalnie", a następne dwa jakby same, bo nie pociągałem wtedy za spust.

Powstaje pytanie czy spust został "puszczony" (czyli przestał być na niego wywierany jakikolwiek nacisk) czy może nacisk został zmniejszony, ale nie na tyle aby zamek został zatrzymany w tylnym położeniu. Biorąc pod uwagę, że broń strzela "ślepakami" z szybkostrzelnością około 500 strz./min. to mówimy o sytuacji dziejącej się w czasie około 1/3 sekundy czyli jest to dość trudne do stwierdzenia ... szczególnie podczas intensywnego działania w polu. Lepiej jednak w celu oddania strzału pojedynczego po prostu przemieścić przełącznik do położenia ognia pojedynczego ("1") - bo nie zawsze się uda strzelić pojedynczo, poprzez krótkie ściągnięcie spustu przy przełączniku na ogień ciągły. (2013/09/02 07:42)

Kangur AIF

Egzemplarzom dostarczanym przez Pana Władka nie ma co zarzucić, wszystko działa jak w szwajcarskich zegarkach, a jeśli są jakieś problemy to tylko i wyłącznie z pewnej niewiedzy lub winny użytkującego daną sztukę rekonstruktora w "tym momencie" (wniosek z obserwacji) :-)
Jak by to powiedzieć bez rozbijania na czynniki pierwsze - dla nas 'Prima sort'. (2013/09/02 11:20)

WachmistrzKOP

Używaliśmy broni od Włodka na zeszłorocznej Wiźnie, nasze Mosiny sprawiały się bez zarzutu, nie słyszałem również aby inne grupy się skarżyły.
Tak to jest kiedy wraz z biznesem występuje pasja i wiedza. (2013/09/02 15:26)

Peter44

Chłopaki z mojej GRH dostali na Mławie Mausery, wszystko ładnie wyczyszczone i zasmarowane. Amunicja też w porządku. Przypadków zacięć nie było.

Pozdrawiam
Peter
GRH "Grenadiere" (2013/09/02 20:32)

Slajmi130

Poza tym Włodek to równy Gość (2013/09/02 20:42)

okejos

mg 34 obsługiwane przez naszych ludzi tez sie swietnie spisało.... pamietajcie ze zacięcia i inne problemy sa tez podczas uzywania takze ostrej amunicji a podczas wojny to rzecz bardzo powszechna....
szkolenie ludzi przeprowadzone prefekcyjnie.
http://www.youtube.com/watch?v=zxlR4gA8qz4 (2013/09/02 21:28)

slawek018

Mosiny w mojej GRH bez zarzutu, seria z 1939 r. (2013/09/03 12:40)