Broń na rekonstrukcjach

/ 3 odpowiedzi
Witam. Wyszukałem na allegro repliki hukowe pistoletu Walther ppk (6mm więc nie potrzeba badań itp.) Czy replika hukowa to ta sama broń której używa się na rekonstrukcjach? Za wszystkie odpowiedzi dzięki!
al-Muell


Na rekonstrukcjach raczej używa się broni do celów rekonstrukcji historycznych, tj. egzemplarzy broni, które zostały dostosowane do strzelania wyłacznie amunicją ślepą odpowiedniego kalibru. NA posiadanie takowej trzeba mieć zezwolenie (na broń dla potrzeb rekonstrukcji historycznej). Jest jakaś replika PPK strzelająca ślepakami 6mm? Jeżeli to krótkie 6mm (do startera) to nie nada się do reko. dwa razy byłem na inscenizacji ze starterem i te strzały brzmią śmiesznie - jak kapiszony - przy ogólnym huku. 6mm long to już trochę lepiej, ale i tak słabo. Ewentualnie można poszukać repliki na PAKi, według ekspertyz są legalne, ale w razie czego prawdopodobnie trzeba się będzie przed policją tłumaczyć. (2017/09/17 18:51)

niebora


Jeśli kupił Pan replikę Waltera PPK (Pistole Polizei Kurz) i jest on na amunicję hukową typu PAK, to jak najbardziej może on być używany podczas rekonstrukcji. Model ten został przyjęty ok. 1929 r. i był sprzedawany również na rynku cywilnym. W okresie międzywojennym bardzo ceniony w Polsce ponieważ spełniał wymagania W.P. (kaliber 7,65) oraz był lekki i niewielkich rozmiarów (oficerowie nie lubili dźwigać ciężkich armat). Co do amunicji, to podany przez Pana kaliber broni nie mówi wszystkiego (kaliber to średnica lufy). Ostatnio po wielkich przepychankach uznano, że skoro ustawa o broni mówi o kalibrze, to w pistoletach hukowych o lufie kalibru 6 mm można stosować naboje ślepe, których łuska ma podobne wymiary jak łuska z naboi 9 mm Para. Naboje te określa się jako PAK. Pozdrawiam Niebora (2017/09/19 22:43)

Flapuiek


Dzięki wszystkim za odpowiedź! Wiecie gdzie taką broń kupić? (2018/03/15 15:52)