Broń długa WP

/ 6 odpowiedzi
Witam, mam już konkretny temat pracy licencjackiej i chciałabym się zapytać jaka broń powinna się tam znaleźć? O czym warto wspomnieć a co szczegółowo opisać. Chcę się skupić na latach 1918-1939, okresie II wojny oraz na tym co jest obecnie i oczywiście zaczepić o Tytana. Chodzi mi o broń długą oczywiście. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Rumcajs

Szanowna Koleżanko już sam okres 1918-1939, to temat na pracę habilitacyjną. Odziedziczyliśmy broń używaną w armiach 3 krajów zaborczych. Ale także broń, która z racji realizacji kontraktów zagranicznych była w tych krajach produkowana tylko na eksport i wraz z wybuchem I WŚ została zatrzymana w fabrykach i choć czasem nietypowa w kolibrze, to przejęta przez wojsko. Podczas wojny z bolszewią dotarła na teren Polski broń z zakupów np. francuska, angielska, a ze zdobyczy również np. japońska. Tak wiec proponowałbym nieśmiało zawęzić obszar zainteresowań w czasie lub np. do konkretnych krajów, systemów czy choćby kalibrów. (2012/04/26 22:41)

asia-penkala

ciekawe, gdyż temat konsultowałam z promotorem i niejako go zatwierdził... (2012/04/27 19:30)

Rumcajs

To w takim razie na rozgrzewkę proponuję np. Marian Maciejewski Broń strzelecka wojsk polskich w latach 1717-1945 Część II, III i IV. A po przeczytaniu zapraszam do dyskusji. Będzie bardziej konstruktywna. (2012/04/27 19:41)

argo

Maciejewskiego w kwestii broni odtylcowej odradzam, przynajmniej jesli idzie o techniczne aspekty konstrukcji tejże. (2012/04/28 13:29)