Bolimów - strona rosyjska - zgłoszenia

/ 60 odpowiedzi / 2 zdjęć
PRUSS

Kto szuka - ten znajdzie!
Informacji więcej a niż dostatnio, Jeszcze jest czas i nabyć albo co by  zrobić / wytworzyć  samemu. Jeszcze raz powtarzam, wszystko zależy od  organizatora imprezy...
Głównie, to pogląd organizatorów imprezy....
Jeśli oni zasadniczo chcą historycznej wiarogodności i uczestnictwa dostojnych grup... należy żądać foto od kandydatów dla uczestnictwa w tej imprezie!!!
To lepsze decyzji, co by uniknąć bałaganu....
I to normalna praktyka na imprezach w Rosji, Ukrainie, Czechach.
Jeśli chcesz uczestniczyć w dostojnej imprezie - powinien godnie i odpowiednie wyglądać.
W tym nie ma problemów.
Organizatorem imprezy należy określić się, że oni chcą odtworzyć.... Masowy / szablonowy bałagan dla widzy albo rekonstrukcja maksymalnie bliską do historycznej....
Na mój pogląd: lepiej mniej - ale lepiej!!!!!! (2011/03/12 15:32)

Stary Kojot

Zgadzam się z Tobą PRUSS, Chcąc wziąć udział w imprezie w Niemczech, też musiałem wysłać zdjęcie. Ale to chyba temat na inny wątek, nie dotyczący zgłoszeń strony carskiej:) (2011/03/12 17:47)

użytkownik1532

32 pułk był pułkiem carskim, a więc zaborcy. W opinii ciechanowian musiał się jednak dobrze zapisać skoro go pięknie żegnano w 1911 r. a pierwszy pułk ochotniczy wystawiony przez miasto w 1918 r otrzymał nr ...32. Ciechanowski pułk piechoty.  (2011/03/20 14:50)

PRUSS

Myślę, że szanownej Redakcji trzeba "oczyścić"  temat od postronnych doniesień (śmieciu) i zostawić tylko zgłoszenia na imprezę.
Temat jest poważny i należy mieć do jej poważne podejście.
Proponuję kolegom wstrzymać się od doniesień które nie odnoszą się do tematu zgłoszenia na imprezę.

Pozdrawiam (2011/03/21 18:41)

wilu

WitamKlamka zapadła, zgłaszam 71. Bielewski p.p. - dwa mosiny i maxio. (2011/03/22 01:14)

Bolimow

Strona rosyjska:

Rosja, Polska - 30 Połtawski Pułk Piechoty – 7 osób (Rosja – Kalinigrad 2 osoby, Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości przy LMW 1 osoba; Stowarzyszenie Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Warta" 1 osoba; GRH Żelazny Orzeł  3 osoby);

Polska- 21 Pułk Piechoty – 18 osób (7 osób wystawionych przez GRH Pionierzy 40 p.p.; 3 osoby wystawione przez SRH Marienburg; 8 osób wystawionych przez SH Na Posterunku)

Czechy - 1 Czesko-Słowacki strzelecki pułk (1-3 kompanii, + pododdział ckm Maxim) - 35 osób;

Polska - 5 Kałużski Pułk Piechoty Imperatora Wilhelma I - 10 osób GRH Kampinos 

Litwa - 109 pułk piechoty - 10 osób wystawionych przez "KAUNO TVIRTOVĖS ĮGULA",

Polska - 32 Kremenczucki pułk piechoty - 6 sołdatów  GRH 79 pp
Ukraina - 'Kampfgruppe Blosdorf' - 6 osób rosyjskiego oddzialu zbiorowego

Czechy- 3 Pechotnyj Narvskij Polk - 4-6 osób Brno - Republika Czeska

Czechy - 11 Husarski Izumski Generała Dorohowa pułk - 6 osób

Polska - 71. Bielewski Pułk Piechoty  - 2 osoby i km Maxim.

Polska – Artyleria Twierdzy Nowogiergojewskiej – 5 osób

Razem: 111 osób  - tu niestety lista zamknięta, dalsze zgłoszenia po rezygnacji ekip.

(2011/03/24 22:50)

PRUSS

69 Riazanski nie zainteresował się uczestnictwem w tej imprezie? (2011/03/25 17:48)

Bolimow

Nie zgłosił się w tym roku. (2011/03/25 18:47)

JaRost

Na liście brakuje 14 Pułku Strzelców Syberyjskich...A zgłaszali się na 1 stronie tematu. (2011/03/27 13:26)

Bolimow

Strona rosyjska:

Rosja, Polska - 30 Połtawski Pułk Piechoty – 7 osób (Rosja – Kalinigrad 2 osoby, Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości przy LMW 1 osoba; Stowarzyszenie Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Warta" 1 osoba; GRH Żelazny Orzeł  3 osoby);

Polska- 21 Pułk Piechoty – 18 osób (7 osób wystawionych przez GRH Pionierzy 40 p.p.; 3 osoby wystawione przez SRH Marienburg; 8 osób wystawionych przez SH Na Posterunku)

Czechy - 1 Czesko-Słowacki strzelecki pułk (1-3 kompanii, + pododdział ckm Maxim) - 35 osób;

Polska - 5 Kałużski Pułk Piechoty Imperatora Wilhelma I - 10 osób GRH Kampinos 

Litwa - 109 pułk piechoty - 10 osób wystawionych przez "KAUNO TVIRTOVĖS ĮGULA",

Polska - 32 Kremenczucki pułk piechoty - 6 sołdatów  GRH 79 pp
Ukraina - 'Kampfgruppe Blosdorf' - 6 osób rosyjskiego oddzialu zbiorowego

Czechy- 3 Pechotnyj Narvskij Polk - 4-6 osób Brno - Republika Czeska

Czechy - 11 Husarski Izumski Generała Dorohowa pułk - 6 osób

Polska - 71. Bielewski Pułk Piechoty  - 2 osoby i km Maxim.

Polska – Artyleria Twierdzy Nowogiergojewskiej – 5 osób

Polska - 14 Pułk Strzelców Syberyjskich - 10 strzelców

(2011/03/27 20:20)

Stary Kojot

Polscy rekonstruktorzy o polskiej rekonstrukcji na rosyjskim forum:
Из русской стороны вытянуть из архива фабрики фильмов все мундиры , которые можно было вложить на ,, актёров " 
Большинство подходило для накручивания фильма ,, защита крепости Порто Артур" в 1904-5 года " а другое в фильм ,, Парад покэмонув " . Ужас. Солдат не умели маршировать, грузить он защищает ни стрелять. Но это организатора не интересовало. Во времени инсценировки не слышно было ни одной песни из периода Большой Войны 1914- 15 !!! Ни русской ни немецкой. Организаторы сделали значит что-нибудь!

D-Z-I-Ę-K-U-J-E-M-Y-!!!
(2011/03/30 17:12)

ksiadz

to są wypociny Wieńczysława z tamtego roku odnośnie Bolimowa (2011/03/30 17:47)

pedro

Obsmarowywanie rodaków na zagranicznych forach to głupota jak ich mało .Człowiek który to napisał jest żałosny .
Bolimów było  dużą imprezą I wojenną i wypadło super. Piszę o rekonstruktorach nie statystach.
Najlepszym dowodem jest ilość zgłoszonych grup z kraju i zagranicy.Takze panowie nie przejmujcie się bzdurami i róbcie swoje (2011/03/30 18:27)

Bolimow

"Tutaj mamy takich też - Bóg odpuść im, 
W końcu każdy własną ma Krzyżową Drogę
- 
Słuchaj - zanim mów - i zanim powiesz - czyń - 
Jakby co, to wiesz, że zawsze Ci pomogę!"

Jacek Kaczmarski
(2011/03/30 18:29)

Bolimow

"Dla strony rosyjskiej wyciągnęli wszystkie mundury z wytwórni filmowej. Wszystko, co można było włożyć na aktorów.  Większość była podobna na graczy z filmu o obronie Port-Artur w 1904-5, inni na defiladę pokemonów {u nas tak mówią o tych, którzy na rekonstrukcji używają nieprawidłowych rzeczy - przypis Igora}. Żałosne. Żołnierze nie umieli ani maszerować, ani strzelać. Ale to nie interesowało organizatorów. Podczas inscenizacji nie było słychać żadnej piosenki z okresu Wielkiej Wojny 1914-1915. Ani rosyjskiej, ani niemieckiej. Organizatorzy znaczy się nic nie zrobili."

Pozwoliłem sobie za pośrednictwem Igora przetłumaczyć tekst z rosyjskiego na polski. Uprzejmie informuję, że jednym z organizatorów zeszłorocznej inscenizacji i tegorocznej również jest Piotrek Moskwa z 69 p.p. dowodzonego przez Autora cytowanego tu fragmentu. Mamy więc do czynienia z krytyką samego siebie, tym bardziej, że Piotrek sam jeździł do Łódzkiej Filmówki, aby umundurować ludzi - ochotników ze Strzelca.

(2011/03/30 18:52)

Jhaken

Cóż po prostu niektórzy nie mają klasy ot co. Po prostu urażone ambicje. My przyjechaliśmy do Bolimowa już w piątek i przygotowywaliśmy okop i stanowiska strzeleckie robiąc sobie bąble od łopaty. Targaliśmy w rękach cegły na piec 2 kilometry i kombinowaliśmy drewno na umocnienie ścian. Gdy przyszliśmy po mszy na pole bitwy okazało się, że w naszych stanowiskach zainstalował się.... 69 Riazański.  Byli zdziwieni jak poprosiliśmy o opuszczenie naszych stanowisk. Twarze wyrażały zdziwienie: "No jak to nikt nam nie przygotował ???". Trzeba mieć odrobinę szacunku dla pracy innych. Jak widać 69 ma szacunek jedynie dla siebie.

To może zmierzylibyśmy się w polu i zobaczylibyśmy kto jest lepiej wyszkolony ? Może zawody na strzelnicy ? Wtedy byśmy zobaczyli czy jesteśmy "aktorami/statystami" czy zasługujemy na miano rekonstruktorów bo na razie widzę, że co niektórzy uważają, że jedynie oni mogą rekonstruować armię carską..... i chyba żałują, że nie można u nich wykupić licencji. (2011/03/30 20:05)

Jhaken

Pod jakim adresem były te wypociny ? (2011/03/31 10:00)

von Engel

Tamte slowa Wienczyslawa pochodza z http://1914.borda.ru/?1-3-0-00000473-000-0-0-1288016056 Kazdy ma prawo na wypowiedzenie swego zdania. Ja osobiscie czepialem sie rosyjskich czapek bez daszkow i "ulanow z Rokitnej", jednak poniewaz nie uczestniczylem, swego zdania na temat umundurowania wiekszosci nie mam. Tym niemniej, Wienczyslaw w ubieglym roku podal informacje o Bolimowie na forum rosyjskim, ja w 2010 i 2011 na ukrainskim i mysle, ze to wzbudzi zainteresowanie inscenizacja co z kolei spowoduje wzrost poziomu reko - im wiecej GRH bedzie uczestniczylo, tym mniej szans na dopuszczanie "pokemonow", "mamuszek":) Mam nadzieje na swietna impreze!:) (2011/03/31 10:07)

Bolimow

A jeśli chodzi o czapki bez daszków to problem dotyczył też 69 p.p.  (2011/03/31 11:03)

von Engel

A jeśli chodzi o czapki bez daszków to problem dotyczył też 69 p.p. 

:D No wtedy nie rozumiem, o co mu chodzilo z ta 'obrona Port-Artur':) 

(2011/03/31 12:18)

pedro

Pisanie na forach o niedoskonałosciach innych grup uwazam za skrajny kretynizm , bo takie rzeczy się mówi prosto w oczy albo pisze na prv .Sfrustrowanych bohaterów internetowych nie brakuje , takie stawianie sprawy powoduje tylko niechęc do piszącego który zazwyczaj też nie jest ideałem.W każdym rekonstruktorze mozna znaleść niedoskonałosc historyczną tylko pytanie po co ? (2011/03/31 12:52)

Stary Kojot

Grupy biorące udział w bitwie pod Bolimowem są albo znane Organizatorowi, albo nadesłały swoje zdjęcia.W sieci nie znalazłem nic o GRH 14 Pułku Strzelców Syberyjskich z Przasnysza. Czy możemy poprosić o wklejenie zdjęcia w tym dziale, skoro grupa jest zgłoszona do udziału w imprezie? (2011/04/01 08:29)

użytkownik246

Witam Szanownych Kolegów!

Siedzę sobie spokojnie w domku, popijam piwo i nawet pojęcia nie mam, że na forum ..Do broni” toczy się taka burzliwa dyskusja dotycząca mojej osoby. Potrafię zrozumieć niezadowolenie osób , które brały udział w organizowaniu ,,Bolimowa” ale zupełnie dziwię się tym, którzy najgłośniej krzyczą ,a wcale ich w tamtym miejscu nie było.

Pisząc  blisko rok temu tych kilka słów nie miałem zamiaru nikogo obrażać ani zniesławiać imienia ,,Polskiej rekonstrukcji”. Fakt był  faktem: zamiast muzyki z okresu Wielkiej Wojny leciały z głośnika  ,,Polskie Drogi” , a część rekonstruktorów miała na głowach poszewki od poduszek , które w zamyśle miały odtwarzać papachy.

,,Furażek bez kozyrów” nie uważam za błąd ale występowanie w białych furażach i białych koszulach nie powinno mieć miejsca. To nie ten okres historyczny.

Mimo iż poleciało w moją stronę dużo niepochlebnych i obraźliwych słów nie czuję się obrażony. Nie pisze tego tekstu aby dolewać oliwy do ognia, bo sprawa wydaje mi się za zamkniętą.

Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze na inscenizacji i wypijemy w imię zgody niejedno piwo.  Pozdrawiam - Wieniek

(2011/04/03 20:32)

Bolimow

Na tym forum, do czytania którego zachęcamy, mamy i dowody występowania białych mundurów, ale nie oto chodzi. Chodzi o coś ważniejszego. O to, żeby nawzajem się wspierać, tworzyć standardy i dzielić się wiedzą. I szkoda, że w takich chwilach nie ma nikogo z 69. (2011/04/03 21:03)

użytkownik246

Witaj! Ostatni okres był dla mnie trudny stąd pojawiam się na forach i reko dość rzadko. Od lat byłem związany byłem z kręgami ,,Do Broni”, a podobno stara przyjaźń nie rdzewieje. Z pewnością więcej musimy rozmawiać aby wyjaśniać motywy działań.

Tekst pisany czcionką łatwo jest zrozumieć opacznie , a nawet humorystyczną treść łatwo  można odebrać jako napastliwą lub wrogą. W moim pisaniu nie było wrogości , a tylko chciałem zasygnalizować problem.  Myślę że na Bolimowie wspólnie wypijemy i wyjaśnimy wiele spraw.   

(2011/04/03 23:15)