Bolimów 2014 +dodatnie i + ujemne

/ 2 odpowiedzi
Bolimów 2014 +dodatnie i + ujemne
Lehu

Nie byłem, widziałem video z imprezy i jednak sceneria koło ekranów dźwiękochłonnych to chyba nie najlepszy pomysł (2014/07/29 12:17)

termisan

***na szczęście zdjęcia wyszły (wkrótce relacja) niestety gdyby był tak jak na zdjęciach to byłoby fajnie....z przykrością stwierdzam że to jedna z najgorszych reko I wojennych na jakiej byłem...poślizg prawie 2,5h potrafił zniechęcić nie jednego widza który smażył się na słońcu i wyrażał głośno swoją opinię (nie mówiąc tu o dzieciach)...
*** OGROMNE PODZIĘKOWANIA chyba od wszystkich fotografów dla pana z kamerą który biegał po okopach rosyjskich pojawiając się w prawie każdym kadrze...kamerę można owinąć szmatą i ubrać można się w strój wojaka aby nie rzucać się tak w oczy - panu kamerzyście poświecę oddzielną galerię:) takie dokrętki robi się na ustawkach przed lub po reko (co robiła ekipa robiąca film o atakach gazowych)
***przy tak małej ilości "zawodników" scena bitewna zbyt rozciągnięta po długości...akcja odbywała się tak daleko od publiczności że czasem można było nie zauważyć że coś się dzieje....
*** artyleria rosyjska tak okopana że jej wogóle nie było widać

***scenki 1914/1915 niczym się prawie nie różniły, piro siadła na kilku wybuchach gdy nic się nie działo (wymiana ognia dział jednej i drugiej strony prawie w ciszy....zabrakło pomysłu i tyle. 
***Działa pruskie i stanowiska ogniowe ,na tle ekranów dzwiękochłonnych,  skasowały je u fotopstryków ze względu na piękną oprawę kolorystyczną w tle
***stanowiska sprzedawców w rynku Bolimowa....dużo więcej by sprzedali w czasie 2,5 godzinnego poślizgu na miejscu reko, gdzie widzowie by z chęcią coś zjedli  i wypili w czasie czekania na słońcu na rozpoczęcie przedstawienia
*** atak gazowy -to co uwielbiam na zdjęciach....drodzy wojacy rosyjscy....to nie był gaz rozśmieszający...uśmiechy za plecami pod kątem zacieszy na twarzach umierających w męczarniach żołnierzy -BEZCENNE
*** skromna pirotechnika, ok, ale kilka strzałów można było pozostawić na finałowy atak (jak to zawsze bywało w Bolimowie czy Tułowicach) - ataku zabrakło jak i iro , nawet nie zajarzyłem ze się reko zakończyło...
Oczywiście są i plusy:)***Wielkim plusem pojawienie się russobałta i szpital polowy który posiadał wielką obsadę sanitariuszek...szkoda że zabrakło i tu pomysłu aby włączyć go dokładniej w samą reko umieszczając go bardziej przy publiczności (która mogłaby oglądać masę rannych...krew krzyki amputacje itp) a nie na samym końcu pod pod lasem gdzie nikt nawet tam nie patrzył... (2014/08/02 08:50)