Bojówki na lato

/ 1 odpowiedzi
Witam
Przymierzam się do zakupu pierwszych letnich bojówek, stąd kilka pytań:
1) Do jakich temperatur komfortowa jest wersja BDU RipStop w kolorze piaskowym z długimi nogawkami, a kiedy już lepiej założyć wersję krótką?
2) Czy któraś z firm produkuje dobre jakościowo bojówki z odpinanymi nogawkami? Jedyne co znalazłem do tej pory to spodnie trekkingowe Surplus, ale szczerze mówiąc nie podobają mi się ani "rybaczki" 3/4 po odpięciu jednego segmentu, ani krótkie szorty po odpięciu reszty. Szukam raczej czegoś +-7cm za kolano, no i mam wątpliwosci co do materiału.
3) Jakie krótkie spodenki za kolano spiszą się podczas największych upałów tzn 33C+?
al-Muell


Wszystko zależy od tego, do czego mają być spodnie.Jeżeli chcesz chodzić po bezdrożach/lesie, to najlepiej mieć jednak długie spodnie. Przy spodziewanych naprawdę wysokich temperaturach, dobrym pomysłem mogą być faktycznie spodnie BDU rip-stopowe, ale najlepiej bawełniane, nie NYCO.Od materiałów zależy jak się sprawdzą w jakiej temperaturze. Większość komercyjnych spodni BDU wykonana jest jednak z materiałów mieszanych. Dzięki domieszkom sztucznym spodnie szybciej schną, ale też człowiek bardziej się poci.Najlepszym rozwiązaniem może być zakup amerykańskich spodni BDU w pustynnym kamuflarzu trzykolorowym, upewniwszy się pierwej, ze to 100% bawełny.Ale na temperatury rzędu nawet 25-27 stopni to nawet komercyjne spodnie odlepszych firm, wykonane z mieszanych materiałów w kolorze beżowym lub coyote brown powinny się dobrze sprawdzać.Spodni z odpinanymi nogawkami osobiście nie polecam - przynajmniej dla mnie ten pomysł nie jest praktyczny, ale co kto lubi. (2014/03/24 06:07)