Bitwa pod Mławą 2011 - Garnizon niemiecki

/ 7 odpowiedzi
Panowie,

zamieszczam listę grup/stowarzyszeń, które zgłosiły się do udziału w czwartej edycji "Bitwy pod Mławą". Każda z wymienionych grup otrzymała informacje związane z warunkami uczestnictwa, co szczególnie dotyczy wymagań mundurowych.

1. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "AA7"
2. Grupa Rekonstrukcji Historycznej 549. VGD
3. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Kampfgruppe Lisa"
4. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Nordland"
5. Radomska Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Infanterie Regiment 26"
6. Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "X DOK"
7. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Barbarossa 1941"
8. Stowarzyszenie Lubelska Grupa Rekonstrukcji Historycznych "FRONT"
9. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Wiking"
10. Stowarzyszenie Rekonstruktorów Historycznych "Żelazny Orzeł"
11. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Kampfgruppe Hoffmeyer"
12. Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Warta"

Tym samym chciałbym poinformować, że lista grup/stowarzyszeń jest już zamknięta (liczna zgłoszonych uczestników przekroczyła już limit określony przez bezpośredniego organizatora). Do rozpatrzenia czeka jeszcze wniosek jednej grupy.
Szczegóły związane z zakwaterowaniem i podsumowanie wszystkich dotychczasowych informacji na dniach zamieszczę na forum oraz raz jeszcze wyślę na grupowe lub kontaktowe maile.

Pozdrawiam
Willi
SRH AA7

[email protected]

Willi

Chciałbym jeszcze dodać, że w zestawieniu nie ująłem Stowarzyszenia Historycznego "Prusy", które razem z GRH "Barbarossa" wystawia jeden z pododdziałów SS-VT.

Pozdrawiam
Willi (2011/07/25 13:14)

Willi

Witam po nieco dłuższej przerwie.

Do wymienionych wyżej grup/stowarzyszeń chciałbym jeszcze dołączyć GRH Pionier Batallion 42.

Jednocześnie chciałby dodać, iż do wszystkich anonsowanych wyżej ekip wysłałem harmonogram imprezy oraz scenariusz.
W razie pytań, proszę o maila lub telefon.

Pozdrawiam
Willi (2011/08/24 10:46)

Willi

Panowie,

dzisiaj wysłałem na konta pocztowe kilka zdań tytułem podsumowania całej imprezy oraz podziękowania dla grup/stowarzyszeń będących na tegorocznej inscenizacji. Chciałbym jednak jeszcze w tym miejscu, raz jeszcze wszystkim uczestnikom ze strony "niemieckiej" bardzo serdecznie (w imieniu organizatorów tj. Pawła "Drożdża" Rozdżestwieńskiego, Jacka "Akagiego" Habra i Sławka Cisowskiego) podziękować za włożony w całość trud i wysiłek, bo aura i warunki pola walki wymagały niezłego hartu ducha.
Ze swojej i SRHAA7 (koordynatorów garnizonu niemieckiego) strony, dziękuję za karność na polu walki oraz dostosowanie się mundurowe, które niemal w całości udało się nam zrealizować. Myślę, że dzięki tej inscenizacji udało się wrześniową rekonstrukcję w wersji niemieckiej znacząco pchnąć do przodu.
Mam nadzieję, że nie był to ostatni raz, kiedy tak licznie udało się spotkać i, że na polach pod Mławą jeszcze "powalczymy".

Pozdrawiam
Krzysztof "Willi" Zawiliński
Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej AA7 (2011/09/05 17:01)

Willi

I jeszcze jedno. Podczas prezentacji Grup/Stowarzyszeń przy okazji defilady, nie udało mi się wymienić każdej z biorących udział w inscenizacji ekip. Mikrofon tak szybko jak wpadł w moje ręce, tak szybko został mi z nich wyciągnięty, dlatego też proszę, nie miejcie do mnie urazy.
Poniżej zamieszczam listę Grup/Stowarzyszeń, które wzięły udział w czwartej odsłonie "Bitwy pod Mławą":

1. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "AA7"
2. Grupa Rekonstrukcji Historycznej 549. VGD
3. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Kampfgruppe Lisa"
4. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Nordland"
5. Radomska Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Infanterie Regiment 26"
6. Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "X DOK"
7. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Barbarossa 1941"
8. Stowarzyszenie Lubelska Grupa Rekonstrukcji Historycznych "FRONT"
9. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Wiking"
10. Stowarzyszenie Rekonstruktorów Historycznych "Żelazny Orzeł"
11. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Kampfgruppe Hoffmeyer"
12. Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Warta"
13. Stowarzyszenie Historyczne "Prusy"
14. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Pionier Batallion 42"
15. Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Batalion Tomaszów"

Pozdrawiam
Willi

P.S. Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem :-) (2011/09/05 17:07)

Messer

Powiem szczerze, że przy takiej ilości grup niemieckich, to trudno było jednym tchem zaprezentować wszystkie biorące udział w defiladzie. Dlatego, z powodu "krótkiego mikrofonu" zostały zaprezentowane te najliczniejsze. A ponieważ moja GRH 549 VGD wystawiła skromną reprezentację, to nie mam pretensji. Myślę, że nasza postawa na polu rekonstrukcyjnym i zgodne z wymogami umundurowanie i wyposażenie jest dobrą wizytówką, więc jeżeli ze strony Willego zostało na tym Forum zaznaczone, że byliśmy, to ja jestem usatyskcjonowany. Bo, liczy się człowiek, a nie ogół. Bycie na tej rekonstrukcji, to dla mnie zaszczyt, dla moich Kolegów również. Myślę, że to dobra prognoza na kolejne wrześniowe rekonstrukcje.

Z poważaniem,

Messer

(2011/09/06 08:59)

wiedzminn

Przekazuję info: Sytuacja jest krytyczna. Zapadła decyzja o likwidacji schroniska w Józefowie, 600 psów i 30 kotów ma być uśpionych. Błagam was, rozpowszechniajcie tę wiadomość. Może ktoś wziąłby na dom tymczasowy jakiegoś zwierzaka. Będziemy też zbierać karmę, pieniądze na hoteliki, by choć trochę ich uratować. Artur Starosz nr tel. 668249268 Ula Kurek 880822051 // UDOSTĘPNIAJCIE !!!!!! pomóżcie
(2011/09/06 15:34)

kris

Przekazuję info: Sytuacja jest krytyczna. Zapadła decyzja o likwidacji schroniska w Józefowie, 600 psów i 30 kotów ma być uśpionych. Błagam was, rozpowszechniajcie tę wiadomość. Może ktoś wziąłby na dom tymczasowy jakiegoś zwierzaka. Będziemy też zbierać karmę, pieniądze na hoteliki, by choć trochę ich uratować. Artur Starosz nr tel. 668249268 Ula Kurek 880822051 // UDOSTĘPNIAJCIE !!!!!! pomóżcie

daj maila osoby ktora podjela ta decyzje? a tak nawiasem mowiac nie mozna wypuscic na wolnosc albo zrobic jakas akcje na loklanym portalu ?? moze naglosnic to w mediach???

(2011/09/06 21:44)