Bielizna w WP przed '39

/ 6 odpowiedzi

Ponieważ jestem tu nowy i to mój pierwszy post to najpierw sie przywitam.

Dzień dobry Panią i Panom!!!

A teraz do rzeczy. Poszukuje wszelkich informacji o bieliźnie używanej w WP przed 1939, w trakcie wojny także.

Z jakiego materiałów była wykonana? Len, bawełna czy jakieś mieszanki? Są dostępne jakieś WT tych elementów wyposażenia? Czy któryś z Szanownych Kolegów posiada takę i byłby skłonny je udostępnić? 

Czy są dostępne na rynku jakieś sensowne kopie? Jeżeli tak będę wdzięczny za wskazanie mi kontaktu do wytwórcy.

Jeżeli temat taki lub podobny już był to przepraszam za dubel, wyszukiwarka jednak nic takiego na forum nie znalazła.

Pozdrawiam
ALI

Tommy G

Witaj!

By

Mam WT koszuli letniej lnianej,  kaleson zimowych i coś tam jeszcze o bieliźnie WP z interesującego cię okresu. Wyślij mi na priva swój adres mailowy to podeślę ci materiały.

pozdr Tommy (2012/06/24 21:00)

Slajmi130

Zgłoś się do kolezanki agulajda1 z dobroni, lub alledrogo. Ona ci uszyje zgodnie z wt i tak jak chcesz.

polecam

(2012/06/24 21:26)

Ali

Dzięki Panowie.

Tommy, poszedł do ciepie PRIV. Będę wdzięczny za wszelkie mat. info. na ten temat.

Pozdrawiam,
ALI

(2012/06/25 12:30)

marcin12345

Tutaj jest sporo instrukcji i WT:):
http://zbrojownia.cbw.pl:8080/dlibra/pubindex?dirids=50

Z tego co wiem to nikt nie robi koszernych kopii guzików koszulowych(nie mylić z guzikami kalesonowymi)

Ps. Ma ktoś może WT "gaci" - wszak to jest rekonstrukcja i dobrze mieć koszerne majtki:) (2012/06/26 12:21)

Ali

Dzięki Marcin. Jednak jedyne co tam się znajduje z interesującego mnie tematu to "kalesony zimowe". Bardziej interesowała by mnie jednak bielizna letnia. 

Tommy, dostałeś moją wiadomość?

(2012/06/26 16:04)

Tommy G

Tak, dzisiaj wieczorem wszystkim zainteresowanym prześlę materiały - od poniedziałku do piątku popołudniu nie ma neta jak i czasu żeby coś ogarnąć. (2012/06/29 19:14)