bandoliery amunicyjne

/ 2 odpowiedzi
Witam.Do mojej rekonstrukcji stworzylem bandoliery amunicyjne (na 70 szt amunicji)(14 ładowników)
Po przeanalizowaniu kilkunastu zdjec z epoki przedstawiajacych bandoliery - stwiedzilem ,ze byly koloru bialego (zawsze baaardzo odznaczają sie na tle munduru)Lecz wiekszosc bandolierów wytwarzanych wspolczesnie ma kolor szary.Bardzo zlewaja sie z sylwetką i "znikają" na tle munduru.
Zupełnie inaczej od tych na fotografiach .....
Zachował sie oryginał bandolierów , lecz moim zdaniem to wytwór konca wojny - stwierdzono ,że biały kolor bandolierów jest mało maskujący.
Jakie macie zdanie o kolorach bandolierów ?
Na zdjeciu jest mundur mojego kolegi - ja mam m15

Stary Kojot

http://forum.dobroni.pl/f,pruski-bandolier-amunicyjny-m-1913,47912,0.html
Widać, że szyli z tego, co było. Śnieżno białe też nie były. Mozna przypuszczać, mże z bandolierami byla taka sama historia, jak z chlebakami czy płachtami namiotowymi. Na poczatku wojny byly piaskowo pomarańczowe, a poniewaz byly zbyt widoczne, zaczęto te elementy sztc z szarego brezentu.
Twój bandolier fajnie bedzie wygladał, gdy zamoczysz go w esencji herbacianej (polecam herbatę Saga, daje bardzo fajny stary odcień). Pod warunkiem, ze użyłes płótna lnianego lub bawełnianego.  (2013/04/01 09:40)

mardinus

to musze pobawic sie z cherbatą (2013/04/02 23:36)