Bagnet - identyfikacja oraz sposób odrdzewienia +

/ 2 odpowiedzi

Witam!
Ostatnio w moje ręce wpadł bagnet. Na moje oko jest to okres od początku XVIIIw aż do okolic IWŚ, ponieważ stąd mam najwięcej "fantów" po rodzinie. Potrzebowałbym pomocy w:
Indentyfikacji bagnetu - mniej więcej lata, kiedy był w użyciu, do jakiej armii należał, jak wygląda oryginalny itd. - wiecie, po prostu podstawy.
Odrdzewieniu - planuję odrdzewić rękojeść, by przynajmniej z drewna ową "odnowić". Za brzeszczot się nawet brał nie będę, dospawanie kawałka metalu w grę nie wchodzi + i tak trzeba by go było odpowiednio obrobić. To już planuję zostawić tak, jak jest w oryginale, ale miłoby było widzieć rękojeść. Chcę bezpośrednio dorobić brakujące elementy bez usuwania tej końcówki.

Swoją drogą, ma ktoś może pomysł, dlaczego te resztki rękojeści wyglądają tak a nie inaczej. Wygląda to tak, jakby dosłownie była przecięta - ten skos jest idealny (oczywiście na tyle, na ile może być po braku konserwacji i koszmarnych warunkach). Nie wygląda to na to, że po prostu bagnet został uszkodzony.

Dodatkowo pytanie dot. paru łusek i kul, które znalazłem wraz z bagnetem. Okres zapewne ten sam, niemniej nie zdziwiłoby mnie, gdyby były drugowojenne. Chodzi mi tutaj o ich zastosowanie - do jakiej broni były ładowane.

Zdjęcia: http://imgur.com/a/kmnLk

shi-go

Czołem Jakubie. To co prezentujesz, jest pozostałością rękojeści francuskiego bagnetu Mle 1874 tzw. bagnetu typu szpada. Głownia była o przekroju "teowym". Bagnety te były również konwertowane przez Niemców do karabinu M 1888. Nie za bardzo rozumiem to co piszesz "....Wygląda to tak, jakby dosłownie była przecięta - ten skos jest idealny "......w którym miejscu przecięta..? pzdr. stani (2017/07/30 08:30)

Cirialt

Zdjęcia z miejscem przecięcia zostały dodane do albumu na Imgurze (http://imgur.com/a/WS2Qv). Jest ono po prostu zbyt równe, dla mnie to aż dziwne.

EDYCJA:
Nie ważne, przejrzałem Internet, by zobaczyć jak wygląda oryginalnie ten bagnet, i wszystko staje się jasne, że po prostu tak metal został odlany. Już nie ważne. Dziękuję za pomoc!

(2017/07/31 11:11)