Bagnet brytyjski Pattern 1907 obcięty

/ 8 odpowiedzi / 2 zdjęć
Wczoraj dostałem od znajomego taki bagnet. Niestety, nie jestem w stanie rozpoznać go, z jakiej jest broni itp.

Długość ostrza: 17cm
Długość całkowita: 29cm

Raczka na pewno nie jest z oryginału, to wiem ;)

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz, G^.

WachmistrzKOP

Przychodzi na myśl bagnet do Mannlichera, jednak skrócony i z wyjątkowo dziwacznie dorobionymi okładzinami. (2012/01/09 20:07)

darda

Raczej wspomnienie bagnetu :-(

Jako nóż turystyczny lub bajerancka finka dla młodego druha jeszcze może służyć - po doprowadzeniu do "ludzkiego" wyglądu i dorobieniu pochwy rzecz jasna. (2012/01/09 20:08)

Rumcajs

Mnie również wydaje się, że to wspomnienie po brytyjczyku. Dobrze, że nie padło tu zapytanie o wartość tego cuda, bo pewnie dostałbym zawału. O jakie sygnatury tu się pytać, skoro ze dwie pełnowymiarowe tarcze zużyto na jego zeszlifowanie. (2012/01/09 20:32)

Graven

Przyjrzalem sie blizej ostrzu i rzeczywiscie, szlifowany az milo... 

I na 99% jest to brytyjski Pattern 1907, obciety, prostokat na chwycie jest identyczny. Szkoda ze ktos tak zniszczyl bagnet, pozostaje tylko go oczyscic, wyczyscic i zostawic sobie jako nozyk.

Dziekuje za fachowa porade :) Pozdrawiam, G^.

(2012/01/09 20:41)

Graven

Jeszcze jedno szybkie pytanko: Czym najlepiej oczyscic ten nozyk (Bo bagnetem juz go nazwac sie nie da) tak aby dalo sie go uzywac i byl w miare wygladajacy?  (2012/01/09 21:24)