WachmistrzKOP

Odchudzenie zdjęcia do rozmiaru akceptowalnego przez system forum nie musi polegać wyłącznie na zmniejszeniu jego rozmiaru. To co prezentujesz nie nadaje się do żadnej analizy, bo jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach, a tu nawet ogół ciężko określić. (2013/08/26 15:36)

yano57

Prawdopodobnie Austriacka szabla huzarska.

Tu link do starej aukcji z taką szablą

(2013/08/26 20:00)

darda

I bardzo dobrze, że lik ci nie wszedł, bo nie w celu reklamowania różnych aukcji to forum istnieje.

A co do pytania Foxa, to Wachmistrz ma rację - na podstawie tak nieczytelnej fotki nikt choć trochę odpowiedzialny nie podejmie się niczego wnioskować, bo z wyjątkiem batorówki może to być nieomal wszystko ;-) (2013/08/26 21:12)

shi-go

Link wszedł...pod odnośnikiem "link"..:) ...myślę, że Yano nie miał na celu reklamowania żadnej aukcji. Znając jego profesjonalizm mogę powiedzieć że raczej chciał lepiej zobrazować tę mizerną wklejkę Foxa...ta kontra to trochę na wyrost. (2013/08/26 21:50)

shi-go

@ Darda

Z tą „odpowiedzialnością”, to nie jest całkiem tak jak piszesz. Wkracza tutaj pasja, godziny…setki godzin przesiedzianych nad tematem, powoduje wyrobienie „oka”, które wrażliwe jest na każdy detal, który może być (i najczęściej jest) charakterystyczny dla danego typu. Mówimy tu o szablach, nie o jednym czy dwóch typach, ale o większym spektrum obejmującym ten temat. Jeżeli ktoś czuje się „na siłach” to jak najbardziej uzasadnionym jest zabranie głosu w temacie. (od tego jest forum)

Mniemam, że na tym malutkim zdjęciu Yano zauważył specyficzne (dla tych szabel) tylne ramię jelca. Z tego mógł przyjąć prawdopodobieństwo, (nie wnioskował) że to może być ta szabla. Uważam to za trafną ocenę.

…a co to nie może być (nawet z tego zdjęcia widać)…to jest tego więcej…Kościuszkówka, Zygmuntówka, Karabela, Ordynka, Szabla husarska, Zulfikar, Talwar…i wiele, wiele innych typów.

Z całym szacunkiem, jeżeli nie ogarniasz tematu w takim stopniu jak Yano, to ja się tylko zapytam…po co ta negacja.?

….na tym skończę, bo wychodzi offtop…wybaczcie.

(2013/08/26 22:34)

darda

Ależ oczywiście, że prócz batorówki nie może to być jeszcze wiele innych szabli czy pałaszy  ;-)

Skąd moje uwagi, niesłusznie jako negacja odczytane?
Ano z dbałości o utrzymanie poziomu tego forum.
Nie neguję niczyjej wysokiej wiedzy, jednak wynikająca z niej rutyna powoduje niekiedy zbyt łatwe (sam tego doświadczyłem w tematach, w których mam prawo uważać się za eksperta) wyrażanie opinii na podstawie nikłych przesłanek, co skutkować może u osób mniej zorientowanych pewnym zamętem poznawczym :-)

Jeśli ktoś poczuł się urażony - przepraszam.
Prosiłbym jednak, by w przyszłości starać się wstawiać zdjęcia czytelne, a także o unikanie używania samych linków zamiast zdjęć. Link zasadniczo powinien prowadzić do fotki w rozdzielczości dużo lepszej, niż możliwa na forum. (2013/08/27 08:14)

yano57

Jak już kolega powyżej napisał „link wszedł” jako moderator powinieneś wiedzieć, że linki tak działają. Ale chyba nie o osobiste wycieczki czy przekomarzanie się chodzi na forum. Poza tym jaka to reklama aukcji, która była w 2007 roku.

Przepraszam Cię bardzo darda, ale od moderatora oczekuję większego profesjonalizmu. Jak też pojęcia o tym co to jest grafika komputerowa jak ściągnąć i wyostrzyć fotografię.

Ina sprawa, że faktycznie moje skromne doświadczenie czasami pozwala mi pokusić się na określenie szabli nawet na podstawie kiepskiego zdjęcia.

JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM JESLI, KTÓRY KOLWIEK Z PAMÓW POCZÓŁ SIĘ URAŻONY, ale kolega, który pytał oczekiwał pomocy a nie …........................

Panie moderatorze darda, czy na tym ma polegać Pańska działalność aby tak od razu pokazywać „co to ja” czy może naszym ogólnym celem jest pomoc, tak jak tu w określeniu szabli ????

(2013/08/27 08:19)

darda

Kwestię moich kwalifikacji jako moderatora proszę omawiać z Redakcją.

Bardzo się cieszę, że - choć z pewnymi problemami , ale jednak - zaczynamy dochodzić do porozumienia w sprawie sposobu prezentowania swoich opinii w sprawach identyfikacji różnych przedmiotów i co do sposobu udowadniania tychże opinii słuszności.
Przedstawione przez Ciebie zdjęcia istotnie uprawdopodobniają przypuszczenie, że mamy do czynienia z szablą wskazanego typu. (2013/08/27 08:56)

fox

Wielkie dzieki yano57 , to dokladnie moja szabla i sory za mizerna fotke . Na glowni jest mark FISCHER  oprucz tego ROH  4,15 DZIEKI TESZ ZA OBRONE NA FORUM.Wiem ze mam do czynienia z profesjonalista (2013/08/27 11:51)

yano57

Nie ma sprawy, cieszę się, że pomogłem. Gorsze jest to, że mam nowych powiedzmy – "oponentów".

Przez kilka lat pisywałem na cafe-Allegro, starając się pomóc przy rozpoznawaniu kopii itp. Efekt był taki, że otrzymywałem nieelegancje e-maile a nawet podszywano się pod moją osobę.

Mam nadzieję, że na tym forum tak nie będzie. Lubię szable i się nimi interesuję.

Pozdrawiam

Jak co to zawsze można przesłać foty na priva.

(2013/08/27 12:26)

fox

yano57 oponentom na pohybe ,szable w dlon ,   Pozdrawiam (2013/08/27 13:41)