Atak żywych trupów.

/ 5 odpowiedzi
http://facet.interia.pl/obyczaje/historia/news-atak-zywych-trupow,nId,1080798

    Robi wrażenie.Zapraszam do wspólnej dyskusji na temat ataku zagazowanych Rosjan(coś strasznego). Wyobraźcie sobie miny Niemców widzących coś takiego, skoro aż 7000 Prusaków wzieło nogi za pas na widok 100 pół żywych Moskali.
Rumcajs


Zapraszam do wspólnej dyskusji na temat ataku zagazowanych Rosjan(coś strasznego). Wyobraźcie sobie miny Niemców widzących coś takiego, skoro aż 7000 Prusaków wzięło nogi za pas na widok 100 pół żywych Moskali.

Skoro Kolega zaprasza, to dyskutuję.
A na podstawie jakich to informacji autor artykułu Pan Sławomir Zagórski stwierdza, że Niemcy zaatakowali, Rosjanie byli półżywi itd? To bardzo duże uproszczenia prowadzące wprost do stwierdzenia, że choć co prawda Wielka Wojna toczyła się na ziemiach polskich, lecz nie była wojna polską. (Podobne zresztą do określenia pewnego rodzaju obozów). Tymczasem jeśli można od biedy przyjąć, że w wojsku niemieckim służyli głównie Niemcy, choć byli tam również np. Polacy choćby z Wielkopolski (np. mój pradziadek po kądzieli mieszkaniec Lubonia), to armia Imperium Rosyjskiego była bardzo zróżnicowana pod względem narodowości, a wśród nich Polacy (w tym mój pradziadek po mieczu mieszaniec Warszawy). Dlatego też twierdzenie bez poparcia w dokumentach, że skład osobowy
np. 226. Ziemlańskiego Pułku Piechoty stanowili jedynie Rosjanie należy uznać za fałszujące historię i krzywdzące dla innych nacji służących w tej wielonarodowościowej armii.
(2014/01/01 16:01)

marcin266


W zasadzie to mogli by o tym nakręcić niezły film. Tylko że albo musiał by to być film ściśle historyczny albo na podstawie tego wydarzenia, stworzyć niezły horror.  (2014/01/01 18:32)

Guarden


Na znanej stronie internetowej jest o tym piosenka z teledyskiem:

http://www.youtube.com/watch?v=qGLkfN55WEc
(2014/01/01 19:11)

wojtekjankee


Chyba koledze chodziło bardziej o ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=XnVQe662ngk (2014/01/01 21:18)

WachmistrzKOP


Artykuł to publicystyka trochę oparta na historii, ot fajna lektura dla kogoś kto lubi ciekawostki militarne i nic więcej. Merytorycznie zlepek uogólnień z których można np wywnioskować, że Twierdzy bronił jeden pułk piechoty. Nie będę się nad tym rozwodził, bo nie ma to większego sensu.
Przyczyną niepowodzenia ataku gazowego było tylko i wyłącznie złe jego przygotowanie. I nie wynikało to z niedbalstwa strony Niemieckiej a najzwyczajniej z braku obycia z tym rodzajem broni, który ledwo zaistniał na polach bitew, przy jednoczesnej wierze w jego wielką skuteczność.
Teledysk, który ktoś podlinkował jest bardzo fajnie zrobiony, niestety pod wieloma względami mija się mocno z realiami Osowca w kontekście wydarzeń z sierpnia 1915r. (2014/01/01 21:28)