ASG - czy jest legalne?

/ 9 odpowiedzi
Witam chciałbym się spytać od ilu lat można strzelać się z ASG ? (Mam już ASG ale starsi koledzy którzy strzelają się kilka lat i mówią że jak mieli poniżej 18 lat to ich spisywali za posiadanie ASG)
Redakcja

Nie ma żadnych przepisów zabraniających używania broni ASG, ale należy pamiętać, ze ASG jest podobne do broni i może kogoś przestraszyć. (2011/06/19 15:50)

bobeusz

ASG- jako wierne repliki broni bojowej nie podlegają ustawie o broni i amunicji.Jeżeli chodzi o zorganizowane imprezy to musisz mieć 18 lat lub od 16 ze specjalnym oświadczeniem od opiekuna. Koledzy byli najpewniej spisywani ponieważ korzystali z tych "zabawek" w miejscu publicznym co mogło kogoś jak redakcja napisała przestraszyć( jeżeli chcesz zapoznaj się z PASG na wmasg.pl-tam wyraźnie jest napisane gdzie i w jaki sposób korzysta się z ASG).
W ogóle to pytanie i ten temat to jakaś prowokacja... (2011/06/20 09:45)

Rumcajs

Powinieneś pamiętać, że jednym z mniej popularnych, bo nieefektownym składnikiem szpeju ASG-owca jest pokrowiec na atrapę. I w nim należy przenosić swoje cudeńko. Całemu światu możesz je pokazać dopiero w miejscu strzelanki.
Mojego syna kiedyś patrol poprosił o wyciągnięcie brońki z worka transportowego. Ale było to po zmroku, w pobliżu rezerwatu przyrody. Miał wtedy snajperkę. Sprawdzali czy ma metalowe kulki bo a nuż idzie zapolować na zajączka. Ale obejrzeli, pogadali, zadali kilka pytań związanych z ASG i rozeszli się w dobrej komitywie. (2011/06/20 12:41)

BLiTZ

Możesz się strzelać w każdym wieku pod warunkiem, że będziesz stosować się do zasad bezpieczeństwa. A co do policji. W Polskim prawie nie ma wytycznych co do replik broni - przykładowo w innych krajach lufę pistoletu/karabinu musisz mieć w jaskrawym kolorze. Dlatego taką replikę należy nosić w worku ochronnym, futerale od gitary, teczce, walizce lub co tam chcesz. I jeśli nie będziesz tego wyciągać od tak przy ludziach to nie będziesz mieć nieprzyjemności z tego powodu.

Z tego co mi wiadomo to grupy zwykle patrzą na wiek - ponieważ jeśli Ci się coś stanie a nie masz 18 lat to oni odpowiadają za Ciebie, powyżej 18 lat odpowiadasz sam za siebie i swoje czyny.

ps. Radzę nie paradować z pistoletem/karabinem na ulicy bo czasem może Cię ktoś na serio postrzelić.

(2011/06/21 14:38)

adamski

Witam.Jako właściciel wypożyczalni ASG, mogę tylko dodać że przyjmowany limit wiekowy to16lat-potrzebna pisemna zgoda rodziców.Co do transportu to skorzystaj z rad moich przedmówców i kup futerał.                                                                                                                                        Pozdrawiam.                                                                                              (2011/06/23 18:58)

anitaanitamta

Prawo polskie jasno określa co jest bronią (na która potrzebne jest pozwolenie), a co bronią jeszcze nie jest. Wedle tegoż prawa repliki broni jakich używamy są całkowicie legalne, są jednak zasady których należy przestrzegać aby zadbać o swoje bezpieczeństwo:
jedynie uczestnik takiej strzelanki otrzymać mandat za wtargniecie na teren prywatny jezeli tam sie bawi :)) (2011/08/25 12:35)

anitaanitamta

Prawo polskie jasno określa co jest bronią (na która potrzebne jest pozwolenie), a co bronią jeszcze nie jest. Wedle tegoż prawa repliki broni jakich używamy są całkowicie legalne, są jednak zasady których należy przestrzegać aby zadbać o swoje bezpieczeństwo:
jedynie uczestnik takiej strzelanki możec otrzymać mandat za wtargniecie na teren prywatny jezeli tam sie bawi :))
(2011/08/25 12:36)

Messer

Witam !

Ludzie, którzy mają ASG to nigdy nie paradują z tym po ulicy. Nawet wychodząc z domu do samochodu przenoszą karabiny w pokrowcu lub futerale. Z pistoletem jest łatwiej, ale nie wsadza się go za pasek spodni. Pamiętaj, że w wielu miastach jest monitoring, a na ekranie trudno odróżnić ASG od bronii palnej. A już pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić z ASG do banku lub urzędu. Ochrona może zareagować nerwowo, ale taka jest rola ochrony. Nie sprawdzaj na własnej skórze, czy Twój np. Glock jest ładniejszy niż "prawdziwy" pistolet policjanta lub żołnierza z BOR-u.

(2011/08/25 16:25)

grabarz997

A czy mając 16 lat i pistolet ASG w plecaku i jak policja mnie sprawdi i znajdą w plecaku to będę miał jakieś problemy?? I czy moge w tedy powoływać się że jestem w klasie o profilu mundurowym i że mam status kadeta??    (2013/09/19 22:12)