Artykuł w czasopiśmie "Do Broni"

/ 4 odpowiedzi
Koledzy,
W jednym ze starych numerów drukowanego "Do Broni" ukazał się artykuł Pawła Murawskiego, dotyczący mundurów artylerii konnej, a dokładnie "dziwnych", czy "nieznanych" kurtek. Miałem to kiedyś w rękach, ale nie mogę teraz znaleźć w którym to numerze. Czy ktoś może pomóc i poszukać??? Będe bardzo zobowiązany.

Pozdrawiam
Paweł Janicki
GRH 7 DAK
atyl

A nie w "Nowym Przeglądzie Kawaleryjskim"? (2012/05/17 09:29)

rowery

Materiał/ fotoreportaż ten ukazał się w Nr.4 Do Broni z 2006r. Zdjęcia pochodziły od "radomianina" porucznika Jerzego Korwin-Kijucia, będącego oficerem ogniowym w 4 DAK w Suwałkach. Powinienem mieć gdzieś skany tych zdjęć /w lepszej rozdzielczości niż w piśmie/, muszę poszukać w wolnej chwili. Jak znajdę to kolegom artylerzystom udostępnię /od taki prezent od kolarzy.../. Mail do mnie jest na stronie www.szwadron.radom.pl
Pozdrawiam
Paweł Łuk-Murawski (2012/05/17 16:12)

rowery

Drogi mój imienniku Pawle. W dniu dzisiejszym pozyskałem od rodziny porucznika Korwin-Kijucia:
- podręcznik Vademecum Artylerzysty Tom I, wydanie Włodzimierz 1938 z podpisem ppor Skrzywanek Janusz i pieczątką "Oflag IIC". /sadzę iż był on kolegą z Oflagu Korwin-Kijucia/. W podręczniku były "druki ulotne" tj: maszynopisy 2 szt. dotyczące "rodzaju celu" + rękopis "Wyposażenie polowe oficerów artylerii" - z pieczęciami "30 Dywizjon Artylerii Ciężkiej" + "sztywna karta" z liczbami - logo S.P.A /Szkoła Podchorążych Artylerii" oraz druk "Obliczenie dokładnych danych do celu" z ręcznym dopiskami. Mogę w/w "druki ulotne" odkserować na starym kredowym papierze i wysłać do Ciebie + moje artykuły z radomskiej Gazety i "Wczoraj i dziś Radomia", jakie zamieściłem po śmierci Pana porucznika Korwin-Kijucia. Skanów zdjęć poszukam. Proszę na maila o adres pocztowy.
"Po co czyścić buty po co, przecież znowu się ubłocą..."
Pozdrawiam serdecznie - Paweł Łuk-Murawski. (2012/05/17 22:41)

Pathe39

Bardzo dziękujemy!
Wysłałem adres na maila.

Pozdrawiam
Paweł Janicki
GRH 7 DAK (2012/05/18 00:53)