Art of Tactics system bitewny, Zvezda

/ 22 odpowiedzi / 9 zdjęć
Rosyjska firma modelarska Zvezda opracowała swój system bitewny gier wojennych. System nazywa się Art of Tactics. Jest przeznaczony do gry modelami i figurkami w skali 1/72.
Modele nie są jakoś skomplikowane, choć prezentowana armata przeciwlotnicza trochę części ma. Niektóre modele mają możliwość zamontowania na podstawkach, na zasadzie pionków do gry. W każdym zestawie jest karta informacyjna dotycząca danego typu uzbrojenia.
Prezentowana radziecka armata przeciwlotnicza 61-K, kalibru 37 mm dotyczy scenariusza "Operacja Barbarossa 1941".
Więcej informacji o systemie na stronie:
www.art-of-tactics.com

Stary Kojot

www.art-of-tactic.com - Poprawny link (2011/04/14 09:54)

jazlowiak

Czołgi w tym systemie robione są w skali 1/100 samoloty 1/144 - do porównania czołg w skali 1/144. (2011/04/14 10:11)

zzadp

Hej,

Przyznam że całkiem ciekawe. I trzeba przyznać, że cena też nie poraża. Mam tylko nadzieję że nie zatrzymają się na tych kilku zestawach. Pytanie jest czy jest ktoś chętny na granie w tym systemie? Ja z chęcią bym zagrał :) (2011/04/19 10:40)

Stary Kojot

Pionek do gry gotowy:) (2011/04/19 13:30)

Ataman

Zvezda od dawna - od jakis 7 lat wypuszcza figurki w pudełkach z rozpiskami natemat danej formacji i gotowe systemy do gier wojennych - pierwsze chyba dotyczyły średniowiecza i XVII w. do XIX w. Także mozna było kupić gotowe startery do tych systemów, po dwa oddziały na kazdą stronę, miarki, markery, przykładowe batalie, kostki itd. Każdy starter można rozbudować dokupująć kolejne oddziały. System jest dostosowany do wali poszczególnymi figurkami czyli walka jednej figurki v. drugiej w oparciu o jej indywidualne uzbrojenie.  Ciekawe bo można rozgrywac potyczki , a nie zmasowane bitwy.

(2011/04/20 23:26)

Redakcja

działko 45 mm (2011/05/01 21:50)

Redakcja

Haubica 122mm (2011/05/01 21:53)

adamski

Zvezda od dawna - od jakis 7 lat wypuszcza figurki w pudełkach z rozpiskami natemat danej formacji i gotowe systemy do gier wojennych - pierwsze chyba dotyczyły średniowiecza i XVII w. do XIX w. Także mozna było kupić gotowe startery do tych systemów, po dwa oddziały na kazdą stronę, miarki, markery, przykładowe batalie, kostki itd. Każdy starter można rozbudować dokupująć kolejne oddziały. System jest dostosowany do wali poszczególnymi figurkami czyli walka jednej figurki v. drugiej w oparciu o jej indywidualne uzbrojenie.  Ciekawe bo można rozgrywac potyczki , a nie zmasowane bitwy.

Przepraszam za pytanie,ale czy kolega gra w cokolwiek?

(2011/06/21 18:42)

jazlowiak

Nie, ale zbieram te modeliki, może jak je nazbieram to będę mógł zagrać? (2011/06/21 21:54)

pawcio24

Hehe ;D
to ja gram w system bitewny Flames of war
jest to skala 15mm więć *chyba to jest 1/100 (2011/07/12 10:41)

adamski

Witam!        Ja także gram,,Flames of war''(między innymi),tylko w skali1/72. (2011/07/12 11:36)

Gebhk

Juz jezeli to grywam to uzywajac systemu 'Rapid Fire' albo wg wlasnych prawidel. Jakos nie moge sie przekonac do Flames of War (w ktorym tez bym gral w skali 1/72 bo ich figurki raczej mnie nie 'lapia').

Figurki Zwiezdy tez mnie nie lapaly bo byly bardzo sztywne ale hmm te dzialka etc sa calkiem zgrabne a figurakami sowieckich pionierow kupionymi w zeszlym tygodniu nawet bylem mile zaskoczony (maja ta zalete ze sa w owijaczach wiec dobry material na przerobki na RKKA w 1939, glowek mam ile wlezie :)). Mam nadzieje ze zechca zrobic jakies figurlki z wczesniejszego okresu (Chalchin Gol, Polska, Finlandia).

Tak mi sie gzi odstawic albo walki polsko-niemiecko-sowieckie o Lwow albo Szack.  Pojazdow to mam od licha, brakuje mi za to odpowiednich figurek sowieckich.

(2011/07/15 19:48)

adamski

Możesz spróbować Pegasus,,Russian infantry-summer dress''.  (2011/07/15 20:33)

Gebhk

Problem tu taki ze sa to figurki w pozniejszych mundurach i, co najwiecej rzuca sie w oczy, w saperkach, ktore w intersujacym mnie okresie nie byly normalnym obuwiem piechoty (pieszej i motorowej).  (2011/07/19 21:11)

adamski

Problem tu taki ze sa to figurki w pozniejszych mundurach i, co najwiecej rzuca sie w oczy, w saperkach, ktore w intersujacym mnie okresie nie byly normalnym obuwiem piechoty (pieszej i motorowej). 

Jedynym problemem jest raczej to,że Kolega niedokładnie obejrzał figurki.Jedyna figurka w saperkach to podoficer(lub oficer).Dodam tylko iż jestem w posiadaniu w/w pudełka. (2011/07/19 23:12)

Gebhk

I racja - przy dobrej robocie malarskiej to wychodzi. Mea culpa, na zdjeciach niepomalowanych egzemplarzy nie bardzo to bylo widoczne. Trzeba kupic zestaw i zobaczymy co z tego da sie 'wydlubac'.   (2011/07/21 14:02)