Armierungs-Bataillon No 74

/ 5 odpowiedzi / 2 zdjęć

Gdzie można znaleźć informacje o działalności Armierungs-Bataillon w czasie I wojny światowej?

Chodzi mi konkretnie o 74 batalion. Gdzie był formowany. Jaki był jego szlak "bojowy"

Czy można odczytać miejscowość?

fuchsi

Witam,

Szanowny kolego,

czy czasem sobie pomyslicie czego chciecie?

Ja pokaze wam sznure do butow a wy ustalicie mnie rozmiar buta.

1. NIE chodzi o "Armierungs Bataillon 74" - tuaj chodzi o "LANDSTURM-Armierungs-Batl. 74".

Armierungs Bataillone sa bardzo slabo dokumentowane jednostki, bo nie byli walczace. One cos budowali.......w tyl frontu, albo nawet bunkry w pierwsza linie.

Kiedy boisz sie pokazywac Feldpostkarte w calosci ze wzgledu danych prywatnych, to rzuc mi to na pw....

pozdrawiam serdecznie

(2014/10/14 09:50)

nomad3

Nie, nie, to nie to że się boję, po prostu chciałem się dowiedzieć z jakiej miejscowości została wysłana ta kartka. Ja nie potrafię odczytać. A wydaje mi się że wysłana z terenu dzisiejszej Polski. (2014/10/14 14:53)

nomad3

A przy okazji to Armierungs-Bataillon /bataliony robocze/ kto formował? Landsturm?

(2014/10/14 14:56)

fuchsi

Witam,

wszystkie formacje wojskowe zostaly sformowane przez odziale organicyjne wojsku pruskiego w odpowiedzialnych okregach.

Landsturm jest rodzajem wojsk ladowych. Jako Landsturmista(landszturmista) zostal powolany albo chlopak ktory jeszcze nie sluzyl we wojsku albo jez przeszedl do rezerwy......

pozdrawiam

(2014/10/14 22:17)