Armia Polska - Czy my mamy jeszcze?

/ 45 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Wrotycz

Jak wzmocnić naszą armię.

Masoni - jak sama nazwa wskazuje są to mężczyźni o masywnej budowie ciała powyżej 100kg rośli silni, więc w pierwszej kolejności należy powoływał do wojaka i tworzyć pułki grenadierów, wtedy pokażemy Europie co to siła potęgi prawdziwych Słowian ! (2011/03/17 10:53)

argo

Masonow ( inaczej wolnomularzy) nalezy w pierwszej kolejnosci powoływac do batalionów remontowo budowlanych ;-) (2011/03/17 12:52)

JaRost

Koledzy! 
Rzeczpospolita była niegdyś z najbardziej tolerancyjnych krajów Europy! Polacy z innymi nacjami tworzyli dobrze uzupełniające się społeczeństwo....i nie było jakoś zwalania winy na Żydów, Masonów, Tuska, żywność modyfikowaną genetycznie, ba nawet potencjalne czarownice nie były palone na stosach z taką częstotliwością jak na zachodzie. No a teraz trzeba zwalać na innych jak nie idzie zbyt dobrze, na kogoś przecież trzeba. (Nota bene można by znaleźć w końcu innego kozła ofiarnego... Populację Żydów w Polsce szacuje się na ok 10000 [idą widac na jakość, a nie ilość] Jak ja widzę takie zrzucanie winy to myślę sobie, że co niektórym to się w du*ach przewraca, niech się lepeij wezmą do roboty a nie siedzą i puszczają pod siebie bąki. Szczekać każdy potrafi, jednak w moim życiu nie widziałem jeszcze żeby ci szczekacze (jak dojdą do władzy) robili "porządek" z tym co im tak bardzo przeszkadzało gdy są w opozycji. 
Co do wojska. Utrzymujmy taką armię, która pozwoliłaby nam się obronić w razie agresji. (pomijam kwestie sojuszowe...) nie jest nam potrzebna armia wyposażona w nie-wiadomo-co w dużej ilości bo i po co..? żeby znowu gdzieś wprowadzać demokrację na siłę?Ja uważam że armia nie służy do tego żeby wojować na pustyni ( w przegranej wojnie :P ) ale po to żeby bronić Ojczyzny. 
 Wojsko musi być oczywiście nowoczesne- odpadają zatem zakupy sprzętu z drugiej ręki, ale ważne aby pieniądze na to wydawane były wydawane mądrze, bo na cholerę nam awaryjne latawce wyprodukowane przez Lockheed'a. Jeśli chodzi o szkolenie wojskowe to uważam że każdy je powinien przejść. Nie mówię tu o Słuzbie Zasadniczej tylko o jakimś szkoleniu (2-3 miesiące?) żeby w razie czego każdy zdrowy chłop potrafił wsadzić do "kałacha" magazynek. Roczna przymusowa służba nie ma sensu. w tym czasie i tak nie wyszkoli się czołgistów, pilotów, etc. Ci, którzy chcą służyć w Wojsku Polskim tak czy owak do niego trafią.
Kolego Fen możesz mi wyjaśnić pojęcie "obywatelskich paramilitarnych inicjatyw"? Bo mi ono kojarzy się z bandą skinów goniących i bijących "innych" w celu "obrony polskości"
Pozdrawiam.  (2011/03/17 12:58)

JaRost

Argo, Wrotycz. Oto i rekrut wg waszych wymagań :D (2011/03/17 13:03)

argo

Kolego Fen możesz mi wyjaśnić pojęcie "obywatelskich paramilitarnych inicjatyw"? Bo mi ono kojarzy się z bandą skinów goniących i bijących "innych" w celu "obrony polskości"

Nie jestem 'kolega Fen" ale mam wrazenie ze to czym sie zajmujemy w ramach hobby, łapie sie na definicje "obywatelskich inicjatyw paramilitarnych", bowiem chodzimy w mundurach ( fakt ze czesto juz nieco, albo i bardzo nieaktualnych, ale zawsze ;-), mamy ogólne pojecie o dyscyplinie wojskowej ( i rozne do niej podejscie ;-)))))) ), nasze zainteresowania sprzetem wojskowym i bronia bardzo czesto wychodza poza czytanie i oglądanie zdjec wyzej wymienionego, wiec do póki nie zahaczamy o ideolo, do póty jest moim zdaniem OK, a umiejętność obsługi broni palnej, radiostacji, orientacji w terenie, czytania map, jakieś blade pojecie o taktyce w polu, czy o musztrze jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
(2011/03/17 13:41)

JaRost

No ja mam nadzieję że o takie inicjatywy chodzi. Tylko termin jakoś mi się źle kojarzy....  (2011/03/17 14:01)

LansjerLN

Czy mamy jeszcze WP? Mamy. Czy powinniśmy mieć w takim kształcie jakim je mamy? Nie. Sprzęt, sprzętem ale morale...Jak nie"bakszysz" to lewe faktury albo zlewanie paliwa. Jedno czego nauczył mnie pobyt w szkole oficerskiej to pić, palić i wypuszczać "ambę" na łowy. Stado przygłupich zmechów którzy tylko jedno umieli powiedzieć: Zakazuję, Nakazuję, Będę Surowo Karał! Przykład inspirujący...Po roku dałem sobie siana. Powtarzam! Za taką armię stanowczo dziękuję. (2011/03/17 16:23)

użytkownik9025

Do Kolegi JaRosta - nie myślałem o skinach, niewiele oni warci, myślałem o organizacjach typu "Strzelec", "Drużyny Bartoszowe", "Krakusi", wszystko co za niepodległością się pisze, ćwiczeń wojskowych zażywa, patriotyzmu się  uczy. Rośnie i trwa w poczuciu odpowiedzialności za Kraj i Państwo i przenosi to na następne pokolenia. Solidarność Narodową czuje.
Samorządy mogą niewielkimi pieniędzmi bardzo wspierać wszystkie te działania. Tak jak Szwajcaria ofiaruje broń swoim obywatelom i są tacy co mają w domu broń pradziadka, dziadka, ojca, swoją i swojego syna, a państwo opłaca amunicje dwa razy w roku na zawody strzeleckie.
I tutaj "robota" wszystkich kolegów z GRH jest nie do przecenienia.
A w ogólnym bilansie ekonomiczno-demograficznym Jewropa potrzebuje naszych młodych do roboty, nasz stan majątkowy państwowy jest nędzny, mamy być u siebie ale nie na swoim. Nasze ulice Koledzy - pytanie jak długo ? (2011/03/17 21:16)

Madryta

Wystarczy kilka mózgów w sztabie , 3 komanda po 5 patriotów i możemy zrobić 11.09.2001 r. a duża armia powinna mieć piękne mundury, odznaczenia, i organizować patriotyczne defilady, być aktywna  medialnie, podtrzymywać tradycję i promować historię w społeczeństwie (taka ala makieta), pozdr (2011/03/22 10:27)

sekest

Mamy taką armię, na jaką nas stać!
 H. Cegielski jako podstawę materialną narodu wymieniał ziemię, przemysł i handel. (2011/03/22 21:23)

użytkownik9025

Przemysłu już prawie nie mamy, handel walczy o przetrwanie - ziemię jeszcze mamy. Tylko tak jak po wyborach H.G.Waltz, prezydent Warszawy podniosła podatek gruntowy w Warszawie, FSO płaciło 7milionów zł, prezydant podniosła na 29milionów-no i po fabryce( ja płaciłem za cząstkę gruntu pod moim mieszkaniem w 9piętrowym bloku-140zł rocznie, będę płacił 1420zł ), tak po wygranych wyborach do Sejmu, "PO" wprowadzi podatek katasralny. Możemy się założyć. Unia Europejska żąda tego podatku.
No to pozdrawiam przyszłych partyzantów-Fen (2011/03/25 08:50)

mariusz77

Partyzantke trzeba mieć we krwi ,kolega Fen ma racje wróg nie śpi . (2011/04/07 19:39)

jacbyd72

Witam!!!
Ciekawy temacik. Jako były żołnierz zawodowy mogę się co nieco wypowiedzieć. Armię jaką mamy każdy widzi. Na co ją stać także wiemy. To, że nasz kraj nie ma pieniędzy na rózne dziedziny życia i gospodarki to przesada. Nie jesteśmy może tak bogaci jak Niemcy, ale nie jestesmy też krajem Trzeciego Świata. Moim zdaniem problem tkwi gdzie indziej. Przykład dróg. Robi się je z kiepskiej masy bitumicznej /często firmy pozostawiają też wiele do życzenia/ gdyż to jest taniej. Że po kilku miesiącach przez kilka/kilkanaście lat trzeba będzie je łatać nikt nie myśli. Lepiej zapłacić raz a porządnie za porządny asortyment i można mieć spokój na powiedzmy 20 lat. Druga sprawa nikt nie rozlicza nikogo z polityków, ministrów za nietrafione pomysły, nidokończone drogi, obiekty - większość inwestycji jest robionych na wariackich problemach. I tak samo z armią. Pieniądze są jakie są - może nie wielkie - ale trzeba jeszcze je mądrze wydawać. Zniszczyli coś takiego co sie nazywało OT. Pomysł był dobry /gorzej nieco z wykonaniem/ - ale uważam, że to sie by sprawdzało. Obecnie jako emeryt pomagam nieco Strzelcom OSW - ludzie pełni zapału i poszanowania ojczyzny. W nich jest nadzieja. W OT mogliby odbywać służbę ochotnicy z których to można byłoby pozyskiwać na zawodowców żołnierzy do jednostek operacyjnych. Utrzymane byłyby zasoby przeszkolonych rezerw i wszysycy byliby szczęśliwi /bardziej lub mniej/. NSR - jak dla mnie to ściema. Kto wierzy w to, że przez 3 miesiące szkolenia zrobi się z tych ludzi żołnierzy skoro już nie ma takiego drylu jak w latach chociażby 80 czy początku 90. Druga sprawa, że wielu żołnierzy to teraz w dużej części tzw. "plecaki". I tak oto wydaje mi się, że demokracja doprowadziła do upadku SZ RP. (2011/04/08 18:47)

użytkownik9025

Nie możemy mieć Armii, bo nie mamy już Państwa - to jasne. Zawsze tak bywało w historii/
Fen (2011/04/09 00:50)

Wrotycz

OOO ! Czy przypadkiem mnie coś ominęło, była jakąś wojna, przegraliśmy, jest okupacja ? :O (2011/04/09 10:30)

formoza58

Chyba jednak nie było wojny,Jurek...To Fen nadaje jako korespondent wojenny z...Libii choćby :-)Fen,byłeś w wojsku ? (2011/04/09 15:51)

JaRost

Ja myślę że Kolega Fen ma na myśli rozbicie RP przez wszelakie "ukryte opcje"  (2011/04/09 16:05)

Feldfebel

Ja myślę że Kolega Fen ma na myśli rozbicie RP przez wszelakie "ukryte opcje"  Mo i patrz-rozszyfrowal nas ;) Szukanie ukrytych opcji swiadczy o glebokich problemach z samym soba-psychoanalityk by tu pomogl koledze.
(2011/04/09 20:12)

darda

A ja myślę, że ten wątek za chwilę zostanie zblokowany... (2011/04/09 20:20)