Armia Carska, I wojna, ciężkie karabiny maszynowe

/ 85 odpowiedzi / 43 zdjęć
Stary Kojot

Strzelcy syberyjscy. Widoczne wyposażenie z plecakiem noszonym na boku. (2011/05/03 08:35)

Michael Sprink

Czy macie jakieś dokładne zdjęcia rosyjskich skrzynek amunicyjnych do CKM? Czy występowały może drewniane skrzynki amunicyjne? Przymierzam się do sylwetki amunicyjnego i chciałbym posiadać swoją skrzynkę. Dzięki za wszelkie skazówki. (2012/09/23 09:26)

Tara

Kilka naszych skrzynek

Szukaj po demobilach. Te z gwiazdkami się nie nadają.

(2012/09/23 21:36)

Michael Sprink

Dzięki wielkie za linki! Zastanawiałem się nad zleceniem komuś wykonania takowej skrzynki od podstaw. A byłbyś wstanie wysłać mi jakieś wymiary tych skrzynek lub może jakieś warunki techniczne czy jak co się w imperialnej armii zwie:). (2012/09/23 21:43)

Tara

(2012/09/23 21:58)

Tara

Poprawiam fotkę bo coś nie wyszło w poprzednim poście.

Robienie tego od podstaw mija się z celem. Takie skrzynki jeszcze się trafiają i kosztują 30-60zł więc koszt produkowania tego od zera bedzie większy. Lepiej juz kupić radziecką skrzynkę z lat 90tych i wymienić ścianki lub wyklepać przetłoczenia. Zakładasz nity i skrzynka gotowa. Wymiaty sa takie same, a najtrudniejsze do zrobienia elementy masz gotowe.

(2012/09/23 22:06)

Michael Sprink

Myślałem ,że cena będzie dużo większa. Jak to kwestia 60 pln to faktycznie nie ma sensu robić od podstaw. (2012/09/27 20:50)

Rumcajs

W sierpniu na dużym demobilu w Koszalinie był cały stojak skrzyneczek do maksia. Bez problemu dało się wybrać te bez gwiazdy. A co najważniejsze to wszystkie nóweczki z magazynów obciekające oliwą. Ot normalnie troszkę porysowane przez ząb czasu i składowanie. A cena 25 zetylionów za sztukę. Tyle tylko, ze zgrzewane, a nie nitowane. Ale na długie zimowe wieczory dobra zabawa dla chętnych. (2012/09/27 22:39)

Michael Sprink

Z roku na rok na rekonstrukcjach Wielkiej Wojny jest coraz lepiej, tak przynajmniej mi się wydaje. Może warto by postarać się o obsługę CKM z prawdziwego zdarzenia. Z mojej strony oferuję dużą ilość zapału i chęci to dźwigania sprzętu:). (2012/12/16 14:30)

Rumcajs

Wolisz lufę z pełna wody chłodnicą, czy może podstawę ;-) Ale śmiechy na bok. Tak jak artylerzyści opanowali już Prawosławną, to może i faktycznie warto by było powalczyć z mniejszym sprzętem. Jest tylko jeden problem. Czy nie była by to sztuka dla sztuki? Do tej pory spotkałem się chyba tylko z jedna imprezą, na której można by było zademonstrować takie właśnie działania drużyną CKM - projekt "Powitanie rodzinny carskiej w Niebieskich Źródłach" w Tomaszowie Mazowieckim. Na normalnej inscenizacji bitewnej raczej nie będzie na to miejsca, albo nie będzie tego bez specjalnej ekspozycji widać. (2012/12/16 16:25)

Michael Sprink

Mogę nosić lufę :). Właśnie chciałem przytoczyć ten sam przykład: Prawosławna. Moim zadaniem Maxim zasługuje na taką samą celebrację jak każdy inny sprzęt ciężki. Może warto wysunąć stanowisko ckm bardziej do widowni? Wiem ,że warto spróbować projekcik z maximem na jakiej większej inscenizacji. Jak pisałem ja jestem chętny na współpracę:). (2012/12/16 17:28)