ARADO 555

/ 19 odpowiedzi / 12 zdjęć
Witam
interesuje mnie wszystko związane z seria samolotów typu "latające skrzydło" :) "WSZYSTKO"  w szczególności zdjęcia, informacje dot. konstrukcji, publikacje, historia, a nawet dane osób i/lub firm, które podjęłyby się stworzenia makiety (1:7) takiego samolotu. Jeśli jesteście w stanie mi pomóc w tej kwestii proszę o kontakt [email protected] :)

modelarz

To latało? (2011/11/17 09:36)

rybakamila

prawdopodobnie nie zdążyło... :) (2011/11/17 09:42)

modelarz

Chodzi o to, to wydał Revell w 1998 roku? (2011/11/17 09:45)

rybakamila

tak spotkałam się z tym zdjęciem w internecie, masz ten model? on jest 1:72 ja chcę stworzyć większy :) 1:7 (2011/11/17 09:53)

hubert1997

TUTAJ jest galeria do Arado ar 232. Strasznie dziwny samolot, nazwany stonogą, ze względu na ilość kół. A jednak latał. To właśnie takim samolotem dostarczono do ZSRR majora Savrina, który miał zabić Stalina. Zamach nie udał się, ale najważniejsze jest to, że kilka tych dziwnych maszyn latało :D (2011/11/17 09:54)

rybakamila

Jak na razie najwięcej informacji zawiera strona http://www.kamiennagora.tvkg.net/html/warto/arado/pr_arado.html, mam tez dużo anglo i niemiecko języcznych opisów i zdjęć pościąganych z neta.
Nasza strona to arado.kamiennagora.pl, chcemy ja rozbudować stąd mój post (2011/11/17 09:58)

Messer

Ale, samolot transportowy Ar 232 nie jest tematem postu. Chodzi o niezrealizowany projekt Arado 555, czyli wielosilnikowy, odrzutowy bombowiec. W zamyśle nosiciel bomby atomowej zapewne. Ewentualnie amerikabomber, bo z klasycznym Me 264 nic nie wyszło jak trzeba, tzn. nie wykonał bombardowania Nowego Jorku. (2011/11/17 10:03)

rybakamila

dokładnie Arado 555/1 (2011/11/17 11:50)

Messer

Projekty były oznaczane kodem literowo-cyfrowym. Za cyfrą arabską po ukośniku była cyfra rzymska, która oznaczała kolejną wersję projektu. Powinno być: Arado E.555/I (2011/11/19 16:31)

rybakamila

Racja :) spotkałam się z tym zapisem ale nie znałam reguły - dzięki :) (2011/11/23 08:18)

rybakamila

Czy ktoś miał w rękach tę książkę?

znalazłam tę pozycję w internecie, niestety nie udało mi się znaleźć żadnego e-booka, jeśli ktoś miałby dostęp do tej pozycji interesowałby mnie skan tekstu o niezrealizowanych projektach Arado :)

ARADO
GESCHICHTE EINES FLUGZEUGWERKS

Jörg Armin Kranzhoff

Aviatic Verlag, Oberhaching, Niemcy, 1995

Książka znanego wydawnictwa Aviatic Verlag omawia całokształt dorobku znanej niemieckiej wytwórni lotniczej Arado - od pierwszego samolotu S I z 1925 roku aż do odrzutowego Ar 234 "Blitz" i innych projektów samolotów odrzutowych z końcowego okresu II wojny światowej. Zasadniczą część książki stanowią ułożone chronologicznie opisy poszczególnych typów samolotów (w tym także licznych niezrealizowanych projektów), zawierające ich historię powstania, rozwoju i użycia. Każdy opis uzupełniono zdjęciami i rysunkami, w tym także pochodzącymi z oryginalnej dokumentacji fabrycznej. Dzieje poszczególnych typów samolotów omówiono na tle historii firmy i zmieniającej się sytuacji polityczno-gospodarczej w kraju i na świecie. Ponadto w postaci aneksów zamieszczono m.in. tabelę danych taktyczno-technicznych opisanych w książce samolotów, wykaz oznaczeń projektów firmy Arado, wykaz personelu wytwórni oraz wykaz zachowanych muzealnych egzemplarzy samolotów Arado. Polecamy tą pozycję wszystkim miłośnikom historii niemieckiego lotnictwa.

(2011/11/23 08:29)