„Średniowieczny Chocim 2013” zaprasz

Drugi międzynarodowy festiwal rekonstrukcji historycznej doby średniowiecza „Średniowieczny Chocim” odbędzie się 9-12 maja 2013 roku i będzie to największe i najbardziej spektakularne wydarzenie tej wiosny!

 Możecie nie zaciekawiać się historią, nie lubić scen batalistycznych i nie znać się na broni, nie posiadać sportowego tytułu i nie istnieć zaciekłym widzem sportowych turniejów, a i tak nie będziecie mogli pozostać obojętni wobec rekonstrukcji historycznej średniowiecza.

W starej fortecy miasta Chocimia na Zachodniej Ukrainie, za wielometrowymi fortecznymi murami będzie odtworzona realność tego surowego czasu i przeprowadzone zostaną masowe pełnokontaktowe boje pomiędzy reprezentacjami państw, podczas jakich wyznaczy się najlepszych z najlepszych. Oni będą przygotować swoją historię, historię nowych zwycięstw i bohaterskich czynów. W średniowiecznej chocimskiej fortecy spotkają się reprezentacje różnych krajów sformowane wyłącznie z profesjonalnych i bywałych rycerzy, którzy posiadają doświadczenie w średniowiecznych pełnokontaktowych walkach. W okrutnych i ekstremalnych potyczkach spotka się ponad 50 klubów historycznej rekonstrukcji średniowiecza, ażeby całkowicie zanurzyć się w atmosferę doby oręża, odwagi i bohaterskich batalii. Chocimska forteca przeniesie się w czasie i wspomni wieki średnie - prawdziwe wojenne obozy, obyczaje i byt średniowiecznej codzienności, autentyczną średniowieczną zbroję i broń, wykonaną poprzez współczesnych mistrzów oręża, historyczne kostiumy i jeszcze wiele innych ciekawych rzeczy.

Na was czeka niezapomniane widowisko – wyłącznie prawdziwe zwycięstwa i porażki, żadnych inscenizacji walk, żadnych scenariuszy i teatralnych etiud! Tylko pełny kontakt – iskry stali, trzask tarcz i blask mieczy, sportowa intryga i gorące emocje – wasza adrenalina podniesie się do granic wytrzymałości!

Atmosfera walki, duch średniowiecza i widowiskowość tego, co odbywa się na polu bitwy nie pozostawi obojętnym żadnego z gości festiwalu, a nasycony program pozwoli ciekawie i korzystnie spędzić czas. W programie „Średniowiecznego Chocimiu” zaplanowano różnorodne kulturowe i sportowe imprezy, w których aktywny udział będą mogli wziąć nie tylko przedstawiciele reprezentacji państw, ale także goście festiwalu. Oprócz walk, organizatorzy zapewniają rozrywkę dla pozostałych uczestników turnieju. Kramy, pokazy, warsztaty rzemiosła, fire-show, masa koncertów i wspólne biesiady. Gorąco zapraszani są także nasi rzemieślnicy - by pokazali nasze rodzime wyroby, a także inne grupy mogące urozmaicać czas wolny uczestnikom i widzom. Festiwalowe imprezy powinny wywołać u gości żywe zainteresowanie wspaniałymi tradycjami sztuki wojennej wieków średnich, a także rozbudzić sportową ciekawość i zapał do unikalnego i absolutnie nowego rodzaju sportowych sztuk walki.

Głównym organizator: Asocjacja rekonstruktorów historii średniowiecza z Ukrainy.

Data – 9-12 maja 2013.

http://hotinfest.com.ua/

https://www.facebook.com/groups/441465925940311/

http://vk.com/srednevekovujkhotyn