20 Dywizja Piechoty - Ocalić od zapomienia

/ 4 odpowiedzi
Słuchajcie, chciałbym spróbować zrobić akcje związaną z zebraniem tego co zostało jeszcze po 20 DP na ziemi mławskiej a następnie zrobić z tego  wystawę. Po prostu miało by to plegac na wystosowaniu apelu do mieszkańców Młamy i okolic z prośbą o udostępnienie tych materiałów na wystawę która odbyła by się podczas IV rekonstrukcji bitwy pod Mławą. Oczywiście wszystkie przedmioty zostałby skatalogowane, wykonana dokumentacja fotograficzna i po wystawie wracają do właścicieli. Myślę że był by to dość ciekawy eksperyment bo można by pokazać przedmioty zwiane tylko z 20 DP. Projekt nosiłby tytuł "Ocalić od zapomnienia". II etapem mogło by być zebranie informacji od żyjących osób i przedstawienie ich w formie pisemnej. Co Wy na to?
Rudyorm26

a sorka "Ocalić od zapomnienia" już było przy akcji związanej z porządkowaniem schronów, więc nazwa będzie inna. (2010/12/16 12:37)

kudlaty

przedyskutujemy to na Wigilii, moim znaniem pomysł ciekawy (2010/12/16 16:54)

SKWARA192

Pamiętajcie żeby przy każdej eksponowanym przedmiocie nie było nazwiska właściciela,bo handlarze będą wiedzieć gdzie zajechać w celu zakupu,a gdy właściciel nie będzie chciał sprzedać eksponatu ,to za jakiś czas może mieć włamanie do domu.Niby telewizor ukradną niby wieżę,a przy okazji np:szabla,kordzik,odznaka,itp.Pamiętajcie o tym,bo złodzieje  nie śpią.Znam to na własnej skórze,jak kiedyś nie chciałem czegoś sprzedać to nagle ktoś po jakimś czasie otworzył sobie moją piwnicę i oprócz słoików z kiszonymi ogórkami zabrał sobie celownik optyczny do Browninga wz.30 Na pewno wiedział przeciętny złodziej co to jest  :-) (2010/12/17 16:15)

Rudyorm26

Dość ciekawe uwagi.  Myslę, to zrobić przy współpracy z muzuem sam jestem muzealnikiem wiec włamań nie przewiduję. Ja chciałbym pokazac rzeczy które były by bezpośrenio zwiazane z pułkami z 20 DP mogą być to drobiazgi np. guzik znależiony na polu bitwy, heły, itp. (2010/12/17 20:52)