11 Listopada ,,dzieli dziś ,dzieliło i kiedyś ,,?

/ 50 odpowiedzi / 7 zdjęć
Wrotycz

(...)aż strach pomyśleć co by się działo w Polsce gdyby u nas zastosować takie prawo do posiadania broni .(...)

Brednie pisane na zamówienie polityków, i policji.

Od 2004 Każdy pełnoletni obywatel może legalnie kupić sztucer z lufą gwintowaną o zasięgu 200m i możliwości przestrzelenia podkładu kolejowego na 50m lub kupienia rewolweru (broń wielostrzałowa) o kalibrze 44.

I jakoś przez 10 lat ulic nie spłynęły krwią nie dochodzi do pojedynków w samo południe, itd. A dziennikarz po zmianie ustawy w wypisywali artykuły jaka to hakatomba nastąpi w Polsce.

Więc kubeł zimnej głowy kolego a nie powtarzać brednie !

(2013/11/29 11:47)

agdar7

,, U nas strzelaniny w szkołach raczej miejsca nie mają ale aż strach pomyśleć co by się działo w Polsce gdyby u nas zastosować takie prawo do posiadania broni ,,

Na pewno nie które święta obchodzili byśmy tylko raz .Nie było by sądów nie było skazanych ,może wreszcie byśmy zrozumieli że jesteśmy tacy sami.I nie ma mądrych i mądrzejszych  (2013/11/29 12:45)

gg202

http://www.youtube.com/watch?v=UvhCq8GEhvM (2013/11/29 15:37)

Artur W

Jeśli znajdzie się tu jakiś moderator, żeby posprzątać w wątku i wywalić notki nijak nie związane z historią, za to ściśle z obecnymi sporami politycznymi, moja poniższa wypowiedź oczywiście też będzie się kwalifikowała do wyrzucenia.
Nie przesadzajmy. Amerykanie też potrafią demonstrować bardzo ostro, i dymić, a jakoś do krwi przelania na ich demonstracjach nie dochodzi.
Po prostu Polska jest rządzona przez ludzi, którzy wiedzą lepiej, co jest dobre dla obywateli.A jeszcze nad tymi ludźmi są tacy, co wiedzą jeszcze lepiej i ostatnio stwierdzili, że należy zabronić także produkcji replik broni. Będzie jeszcze bezpieczniej. (2013/11/30 22:04)

agdar7

Jeśli znajdzie się tu jakiś moderator, żeby posprzątać w wątku i wywalić notki nijak nie związane z historią, za to ściśle z obecnymi sporami politycznymi, moja poniższa wypowiedź oczywiście też będzie się kwalifikowała do wyrzucenia.Panie Arturze jak widać jest tylko Pana racja .Czytam nie podoba mi się co inni piszą a więc cenzura.Dzieli  nas nie tylko ,,Święto Niepodległości ,, ale jak widać nawet wpisy na forum .Historia dzieli  się na tą co była jest i tą co będzie .  (2013/12/01 11:04)

agdar7

Jeśli znajdzie się tu jakiś moderator, żeby posprzątać w wątku i wywalić notki nijak nie związane z historią, za to ściśle z obecnymi sporami politycznymi, moja poniższa wypowiedź oczywiście też będzie się kwalifikowała do wyrzucenia.
Nowy Rok. — Melduję posłusznie, jestem nowy rekrut. Co pan Naczelnik rozkaże? Piłsudski. — Uporządkuj mi polaków', a żeby Się tak między sobą nie żarli Nowy Bok — Rozkaz, panie Naczelniku,,. Sądzę jednak, iż coraz to nowe cięgi losu same ich do rozumu doprowadzą. (2013/12/01 12:28)

Artur W

Czytam nie podoba mi się co inni piszą a więc cenzura.Dzieli  nas nie tylko ,,Święto Niepodległości ,, ale jak widać nawet wpisy na forum

Prawdopodobnie raczej wizja forum. W moim odczuciu jest to forum tematyczne, a w obrębie forum istnieją wątki na konkretne tematy. Ani kwestia pozwolenia na broń, ani sposobu obchodzenia Święta Niepodległości obecnie, ani czyjekolwiek kompleksy narodowe (Polacy to, Polacy tamto i w ogóle Polacy, panie, eee...) w deklarowanym temacie tego wątku się nie mieszczą. To, czy się z poszczególnymi wypowiedziami zgadzam, czy nie, niczego tu do rzeczy nie przydaje. (2013/12/01 13:40)

agdar7

,,Prawdopodobnie raczej wizja forum. W moim odczuciu jest to forum tematyczne,,zamieszczając ten wątek .miałem na myśli konkretny dzień ,ale przeglądając gazety przed wojenne doszedłem do wniosku że to nie chodzi o jeden dzień, to chodzi o całe pokolenie .I nie jest to sprawa która dzieli polaków dzisiaj ,to nie jest,, wymysł,, naszych czasów .Tak na marginesie to w ogóle zasługuje na cud ta nasza niepodległość 1918 r 1920 r.    (2013/12/01 14:09)

darda

Jeśli znajdzie się tu jakiś moderator, żeby posprzątać w wątku i wywalić notki nijak nie związane z historią, za to ściśle z obecnymi sporami politycznymi, moja poniższa wypowiedź oczywiście też będzie się kwalifikowała do wyrzucenia

Moderator jest i nie jest zachwycony kierunkiem, w jaki zbacza ten wątek za sprawą części dysputantów, założyciela wątku nie wykluczając.
Myślę, że w Hydeparku będzie mu lepiej. (2013/12/01 16:29)

agdar7

Nie wiem czym naraziłem się Panom nie wiem jakim wpisem .Ja po prostu przeglądam przedwojenne gazety .  (2013/12/01 17:39)

agdar7

Moderator jest i nie jest zachwycony kierunkiem, w jaki zbacza ten wątek za sprawą części dysputantów, założyciela wątku nie wykluczając.I ot cala rzeczywistość .Można by rzec,, racja stanu,, (2013/12/01 17:50)

darda

Czytam nie podoba mi się co inni piszą a więc cenzura.Dzieli  nas nie tylko ,,Święto Niepodległości ,, ale jak widać nawet wpisy na forum

Prawdopodobnie raczej wizja forum. W moim odczuciu jest to forum tematyczne, a w obrębie forum istnieją wątki na konkretne tematy. Ani kwestia pozwolenia na broń, ani sposobu obchodzenia Święta Niepodległości obecnie, ani czyjekolwiek kompleksy narodowe (Polacy to, Polacy tamto i w ogóle Polacy, panie, eee...) w deklarowanym temacie tego wątku się nie mieszczą. To, czy się z poszczególnymi wypowiedziami zgadzam, czy nie, niczego tu do rzeczy nie przydaje.

Kolega Artur W wyjaśnił, w czym rzecz.
Skądinąd do tej pory nie doczytałem, w jaki sposób '11 listopada dzieliło kiedyś". To, że przed wojną społeczeństwo było podzielone, a spory były rozwiązywane bardzo niekiedy brutalnymi środkami, jest wiedzą raczej powszechną. Nie bardzo jednak przypominam sobie, by okazją do mordobić, okładania się pałkami i czy zabójstw były obchody 11 listopada. Sam wybór tej daty na święto narodowe, choć dyskutowany, też o ile mi wiadomo nie doprowadził jakichś większych animozji. (2013/12/01 18:30)

agdar7

- Naród.  Spełnimy wszystko, czego zażądasz, Matko-Ojczyzno. - Polska. Mam wasze słowo. Żądam Jedności w Narodzie. 
Zawsze jednacy. — Tak, panie ko- chany, Święto Niepo- dległości, byłoby Świę- tem Niepodległości, gdyby to Święto Nie- podległości zastało w dniu Święta Niepo- dległości u steru Rządu nie pana Piłsudskiego a kogoś z naszego obo- zu, na przykład Wojciecha -Korfantego. (2013/12/02 11:00)

Artur W

A tak konkretnie to o co Ci chodzi? W jakim celu zawalasz wątek wierszykami, skeczami i karykaturami z czasów, gdy ludzie stojący dziś nad grobem przechodzili na baczność pod stołem? Na wiecznie żywego Lenina, oświeć nas prostaczków, co chcesz zilustrować, co tymi archiwaliami poprzeć? (2013/12/02 12:25)

Artur W

Ad 1 - znam i cenię Loch Camelot i o Lisie-Kuli też słyszałem. No i?
Ad 2 - widziałem już lepiej zachowane kroniki z przedwojennych defilad.

Allo allo, tu Nocny Jastrząb, zgubiłem książkę szyfrów, proszę o komunikat otwatym tekstem.
(2013/12/02 13:50)

Rumcajs

http://www.youtube.com/watch?v=EvDuj_AkF8U#t=83http://www.youtube.com/watch?v=oSufKX2ZjZg

Ciekawe kroniki. Tyle tylko, że w zasadzie to nie ma na nich nic, co różniłoby je w jakiś zasadniczy sposób od imprezy "Prezydenckiej". Co najwyżej można się sprzeczać o nabożeństwo. Marsz/defilada jest? Jest. Najwyższe władze państwowe są? Są. Spokój jest? Jest? Odbywają się przy świetle dziennym? Odbywają.
A to, że obecnie druga strona medalu uwielbia marsze przy racach, które wymagają oprawy ciemności, z której wychodzą wszelkie męty, to już inna sprawa. (2013/12/02 15:42)

MAdam 34

Artur, Rumcajs... Dajcie się Koledze wypowiedzieć.. :) Już miałem Go skarcić za młodzieńcze "wybryki", ale nasz Adgar, jeśli dobrze czytam to Jednostki Nadwiślańskie z poboru AD 1992 !!! A więc już niedostatecznie zindoktrynowany, a wciąż pozostający w niedosycie narodowej "świadomości"..  Nie wiem co lepsze... Lubię Człowieka skarcić, bo taka moja natura. Choć jeśli dobrze liczę (a matematykiem jestem) nasz Adgar to Facet po 40-ce i już po prostu nie wypada.. :)  Ale na marginesie, gdy patrzę na tytuł "przewodni" tego wątku- to nijak ma się on (!) do publikowanej propagandy z przełomu niemal wieków. Choć ciekawe te plakaty. A i jeszcze dodać pragnę dla adwersarzy mych na forum tu i tam.. :) Piszę CZUWAJ!, bom podharcmistrzem ZHP i szczycę się stopniem tym, któren otrzymałem nie za referaty na szkolnych apelach :)) (2013/12/02 18:26)

agdar7

Nareszcie A a no przed wojną nikomu by nie przyszło do głowy aby w takim dniu walić się po łbach . (2013/12/02 19:34)

Artur W

Waść podobno żartujesz? Pranie się przedstawicieli różnych opcji po łbach przy różnych okazjach było przed wojną daleko popularniejszą rozrywką niż obecnie.
Dowiem się w końcu, co miała ilustrować cała ta galeria humoru i satyry, jako też te dwa filmy?

Adam - nie piszesz do harcerzy, więc się przestań wygłupiać.
I pisz raczej o tym, co kto powiedział, niż co Ci się na czyj temat wydaje.
(2013/12/02 19:38)

Rumcajs

Druhu MAdam toż w żaden sposób nie najeżdżam, a wręcz próbuje wrócić do tematu. Zresztą chyba już kolejny raz. Kłopot w tym, że Szanowny Autor wątku rzucił hasło/tytuł i nic w zasadzie od siebie w tym temacie nie dokłada. Owszem nie można powiedzieć, zasadniczo udziela się tematycznie jak należy. Pielęgnuje dyskusje podrzucając jakąś grafikę. Tyle tylko, że w moim odczuciu przy takim wkładzie wewnętrznym tytuł wątku powinien brzmieć np. niepodległość Polski w rysunku i poezji satyrycznej. Z resztą od dawna wiadomo, że gdzie 2-ch Polaków tam 3 zdania. (2013/12/02 19:40)

agdar7

Z resztą od dawna wiadomo, że gdzie 2-ch Polaków tam 3 zdania.i tutaj się zgadzam i na tym  kończę .nie wiem kto to powiedział ,,ale to swój wróg na własnej krwi wychowany,, (2013/12/02 19:50)

MAdam 34

"wyhodowany" ;)) (2013/12/02 20:24)

agdar7

Masz rację "wyhodowany" i można by rzec dalej......gdyby zamek nie wyleciał to by ............................................................?nie oglądał ! (2013/12/04 17:11)

Artur W

Szanowny Autor wątku rzucił hasło/tytuł i nic w zasadzie od siebie w tym temacie nie dokłada."

Dokłada, jeszcze jak dokłada, aczkolwiek pytanie "co poeta chciał przez to powiedzieć?" nasuwa się natrętnie, a autor na pytania reaguje wyniosłym milczeniem.
Z drugiej strony może lepiej tak, niż miałby, jak niektórzy PT Dyskutanci, dokładać dwuznaczne (albo i jednoznaczne) aluzje dotyczące sytuacji aktualnej, stawiając osoby, które mają inne zdanie, w bliskiej okazji wdania się w oftopową pyskówkę.
(2013/12/05 14:55)