11 listopada 2009 Obchody Święta Niepodległości w

W nocy z 10 na 11 listopada można było zwiedzać gmach Sejmiku Województwa Śląskiego, jego neoklasycystyczne wnętrza, basen chroniący dostęp do skarbca oraz przejść podziemnym tunelem ewakuacyjnym. Przez Drzwi budynku przewinęło się około 3000 zwiedzających, nad których bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze Policji Województwa Śląskiego w składzie dwuosobowym.

11 listopada w Katowicach odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Prócz Defilady w gmachu Sejmiku Wojewódzkiego Grupy rekonstrukcyjne z całej Polski przygotowały swoje dioramy. Między innymi mogliśmy zobaczyć polski szpital polowy (SRH Śląsk Cieszyński)
Oddział partyzantów (GRH "Podhale w ogniu") Wyposażenie i ubiór Wojów Piastowskich, Powstańców Warszawskich, nasz posterunek oraz wiele innych. Na placu korfantego zaś, Mała Armia "Grupa Śląsk" z Zabrza prezentowała swoje wozy bojowe.
Podczas obchodów oficjalnie przyjęty w szeregi stowarzyszenia został kolega Mariusz, otrzymując stopień Posterunkowego

Dziekujemy wszystkim Grupom za przyjazd oraz pomoc. Małej Armii "Grupie Śląsk" z Zabrza dziekujemy za wspaniałą organizację.