11 DAK

/ 3 odpowiedzi
Jestem wnukiem Konstantego Wojtania z 11 Dywizjonu Artylerii Konnej z Bydgoszczy. Dziadek zginął we wrześniu 1939 w bitwie nad Bzurą. Próbuje obecnie poznać lepiej historię i  losy dziadka.
Będę wdzięczny za każdą pomoc.
jaceksr

Udaje mi się uzyskiwać nowe informacje. Od wielu lat nie wiedziałem jak się do sprawy zabrać i na początek pomógł mi w tym internet. Znalazłem  stronę www.bohaterowie1939.pl . Udało mi się już dodać tam nowe dane. Zamierzam się udać na miejsce przeprawy - miejsce w którym dziadek zginął (jest tam obelisk upamiętniający - według informacji z netu)  i na cmentarz - miejsce pochówku o którym nawet jeszcze moja mama nie wie (też na podstawie informacji z netu) . Po wojnie nie udało się mamie z babcią ustalić z pomocą PCK  miejsca pochówku.

Zawsze będę wdzięczny za informacje od każdej osoby i z każdego źródła.

(2012/11/28 22:11)

jaceksr

Jadąc we wrześniu rowerem - z Sandomierza do Bydgoszczy (do domu) przeoczyłem, bo przejeżdżałem 30 km obok miejsca cmentarza. Wtedy nie miałem jeszcze rozpoznania geograficznego mimo ,że już znałem pewne informacje. Na razie szukam informacji za pomocą internetu - korespondencja e-mailowa z różnymi instytucjami, szukanie informacji na różnych stronach. Dzięki dobrej woli ludzi przychylnych mam już coraz więcej materiałów do analizy. (2012/11/28 22:20)

jaceksr

Już byłem na miejscu przeprawy - gdzie są płyty pamiątkowe i wszystko tam jest dobrze utrzymane. Byłem też na cmentarzu gdzie wskazuje się miejsce pochówku. Jednak tam nie znalazłem materialnego znaku pochówku, bo brakuje imiennej tabliczki potwierdzającej . Dlatego nie wiem czy to jest rzeczywiście miejsce pochówku dziadka i tylko uległa zniszczeniu tabliczka czy może nie jest to miejsce. Będę jeszcze szukał dokumentów . A może ktoś mógłby mnie wspomóc. (2018/11/04 17:34)