1 Pułk Ułanów Krechowieckich

/ 5 odpowiedzi

Szanowni Koledzy,

Dzisiaj uzyskałem informację na temat trzeciebo brata mojego dziadka - Józefa Raciborskiego ur. 1905 roku. 

Jak przekazał jego syn, on był w 1 pułku ułanów w Białymstoku. 

Czy zachowały się wykazy, dzienne rozkazy itp. tego pułku.

Proszę o pomoc. Nadodatek nie posiadam żadnych zdjęć :(

z góry dziękuje 

formoza58

Tak,1 Pułk Ułanów Krechowieckich stał garnizonem w Augustowie,ale w Białymstoku stacjonował także szwadron zapasowy pułku.Całkiem prawdopodobne,Adam... (2012/04/02 00:06)

adam22

Teraz to mam do myślenia 10 i 1 pułk. Jak można sprawdzić gdzie służył brat dziadka ?

(2012/04/02 10:43)

formoza58

Czemu masz do myślenia,Adam? Jeśli syn brata Twego dziadka,przekazał konkretną  informację wskazującą na 1 Pułku Ułanów,to czemu sobie komplikujesz?Szwadron zapasowy tego pułku stacjonował w Białymstoku,więc skoncentruj się na tym.Możesz spróbować w białostockim MWP,lub w CAW-ie.Masz imię i nazwisko,rok urodzenia i wskazówkę,to niby niewiele,ale "po kłębku"...:-) Powodzenia! (2012/04/02 11:39)

adam22

Dostałem odpowiedź z Muzeum z Białegostoku, że nie mają żadnej dokumentacji na temat pierwszego i dziesiątego pułku ułanów. Wszystko jest w Warszawie, ale małej ilości i prawodpodobnie nie zachowały się żadne dokumenty :(.  (2012/04/04 11:06)