1. Landwehr Pioneer Companiess/XVII Armee korps- s

/ 5 odpowiedzi
1. Landwehr Pioneer Companiess/XVII Armeekorps
fuchsi

Witam,

moze przydalby sie jakis konkrety?

Dane dot. Landwehry i specjalne jednostek saperow sa bardzo rzadko spotykane.

pozdrawiam

(2015/03/14 22:09)

annaantosiewicz

Szukam informacji na temat tej jednostki,szlak bojowy cokolwiek, słuzył tam mój przodek Filip Sieniawski. Wiem tylko, ze dostał się do angielskiej niewoli i w niej zmarł. (2015/03/17 14:24)

fuchsi

1. Sieniawski, Philipp *01.05.18?? Kulm

zaginiony - wiecej nie podany

zrodlo: Preussische Verlustlisten numer 1245 z dniu 18.09.1918, strona 26367

2. Sieniawski, Philipp *01.05.1883 Kulm

do tej pory zgloszony jako zaginiony znajduje sie w niewoli (informacje urzedowa)

jednostka: 1. Landwehr-Pionier-Kompanie des XVII. Armeekorps

zrodlo: Preussische Verlustlisten numer 1339 z dniu 14. Januar/styczien 1919, strona 28697

Wiec tak: Tym wiecej informacje, tym wiecej mozliwosci.

Nie zajmujac sie frontu zachodniego moglem tylko ustalic, ze XII. Armeekorps, w skladzie 35. dywizjy i 15. dywizji rezerwowej walczyl we wrzesniu 1916 r trzymal front w linii Chilly-Fouquescourt-Parvillers (na polnoc francji).

Wspominam sie z trudem, ze istneje angielska strona internetowa na ktora mozne sie zapytac o niewolnikow. Niestety nie znam konkretny link i moja umietnosc z angieslkiem jest bardzo ogranoczona. Byc moze Internet i Telefon do przyjaciela pomaga w tym przypadku.

Co do jednostki:

Jest ustalony, ze 1.Landwehr-Pionier-Kompanie byla jednostka bezposrednion podlegajac Komende Armii. Wiec zostal tam  skierowana do walki gdzie byli najwiecej potrzeby. Dokumentow nie znam. Jednostki Landwehry i przede wszystkim saperze byli bardzo bardzo slabo udokumentowane  

pozdrawiam serdecznie

(2015/03/17 19:01)

annaantosiewicz

serdecznie dziekuje, zawsze to jakis punkt zaczepienia. A link do tej angielskiej stronki? z Angielskim sobie poradze . (2015/03/22 07:50)