Forum historyczne

Forum historyczne, Forum rekonstruktorów, Forum militarne - dobroni.pl Na forum militarne dyskutujemy na wszelkie tematy związane z militariami, historią wojny i wojskowości, także historią ogólną oraz o współczesnych imprezach historycznych, jakimi są coraz popularniejsze i organizowane z coraz większym rozmachem rekonstrukcje historyczne. Portal dobroni. pl odwiedza tysiące użytkowników, osób czynnie zainteresowanych ożywioną historią, dziejami Polski i świata. Tu macie unikalną okazję porozmawiania z nimi na interesujące tematy, wymienienia z nimi poglądów, myśli. Sprawdź podejmowane wątki: forum historyczne, forum rekonstruktorów, forum militarium, forum militaria, forum historycy, forum historia, militaria forum, historia forum, wojskowość forum, historia wojskowości forum, militaria duskusja.

Wiadomości

384   4527

333   3552

250   3368

Na rekonstrukcje forum rozmawiamy o wszystkim co się wiąże ze współczesnym zjawiskiem, jakim jest działalność grup rekonstrukcyjnych. Tu możesz opowiedzieć o swoim hobby rekonstrukcje, poznać historyczne bitwy opinie. Rozmawiamy również na temat starszych wydarzeń - czytaj wątki: rekonstrukcje historyczne 2009, rekonstrukcje historyczne 2008, a także: polskie bitwy, bitwy pancerne, najważniejsze bitwy, bitwy świata, bitwy średniowiecza, bitwy napoleona.

188   2027

Na tej stronie rozmawiamy o różnych historycznych tekstach. Wejdź na publikacje historyczne forum i weź udział w podręczniki historia dyskusja. Tu również przedstawiamy monografie historyczne opinie. Czekamy na każdy głos na temat: książki historia, monografie naukowe, opracowania historia.

128   787

Na zagadki historyczne forum dyskutujemy na temat owianych tajemnicą zdarzeń, miejsc, osób. Weź udział w zagadki historii polski dyskusja, zbierz wielkie tajemnice historii opinie. Jesli interesują cię takie zagadnienia jak: tajemnicze znaleziska, ujednoznacznienie, przypisanie nazwisk, znaleziska, nieznane groby, nieznane mogiły - to może być twoje źródło istotnych informacji.

126   832

Obchody rocznic bitw, wojen, powstania solidarności, narodzin i śmierci ważnych dla dziejów Polski i świata osób skłaniają do refleksji i wspomnień minionych, czasami zupełnie niedawno dni. Wejdź na obchody rocznicy powstania forum, czytaj obchody bitwy pod grunwaldem opinie, obchody bitwy warszawskiej. Zabierz głoś i wyraź swoje historyczne zdanie.

104   1152

Interesują cię adaptacje filmowe wydarzeń i postaci historycznych, a może utrwalone na taśmie fakty z dziejów narodów współczesnego i dawnego świata? Wejdź na filmy historyczne forum, tu poznasz filmy hoffmana opinie, możesz wziąć udział w filmy wajdy dyskusja, ale także porozmawiać na takie tematy, jak: upadek film, historia w filmie, kronika filmowa, kronika filmowa 1945.

91   1055

Felietony historyczne forum umożliwają nie tylko żywą dyskusję na tematy historyczne, rozmowę na temat historycznych wspomnień, pozwalają przedstawić nawet najbardziej kontrowersyjne opinie o wydarzeniach i postaciach minionych epok. Tu poznasz felietoniści w polsce opinie, zbierzesz wspomnienia cytaty, wspomnienia opisy. Bliższa ci się stanie literatura historyczna.

49   413

Na stronie eksploracje forum dyskutujemy na temat wykopalisk w Polsce i na świecie, a także poruszamy takie zagadnienia, jak eksploracja danych, a nawet eksploracja kosmosu. Czytaj eksploracja podziemna opinie i przedstaw nam swoje zdanie.

43   296

Czekamy na tych, którzy chcą się podzielić swoim zdaniem na temat historycznych ekspozycji - wejdź na wystawy historyczne forum i zamiesć swoje recenzje z wystaw, wymień uwagi z rozmówcą. Na forum również okazja do złożenia zaproszenia na wystawę. Jeśli poruszyła cię jakaś impreza historyczna, zachęcamy do dyskusji.

37   861

Na odkrycia naukowe 2012 forum masz wyjątkową okazję omówić relacje z odkryć naukowych, archeologicznych, geograficznych dawnych i współczesnych czasów, zdać relację z wypraw archeologicznych, porozmawiać o relacjach innych. Zbierz odkrycia naukowe xix wieku opinie, dyskutuj o: odkrycia naukowe wszechczasów, odkrycia naukowe w renesansie, odkrycia naukowe baroku, odkrycia naukowe 21 wieku.

25   280

Chcesz porozmawiać o nowych i starych kolekcjach, gormadzących historyczne pamiątki, zbiory modelarskie? Zapraszamy na muzeum powstania warszawskiego forum. Tu dyskutujemy na temat różnych kolekcji: muzeum chopina, muzeum wojska polskiego, muzeum narodowe warszawa, muzeum narodowe kraków, zbieramy muzeum narodowe opinie. Zachęcamy do tworzenia modelarstwo forum.

14   107

To może być twoja dyskusja. Wejdź na total war forum i wyraź swoje zdanie na temat napoleon total war. Tu poznasz empire total war opinie, porozmawiasz o: napolen triumph, battles of napoleon. Zrecenzuj stare gry strategiczne, nowe gry strategiczne. Czekamy na twój głos.

9   43

0  

Ekshumacja forum daje okazję do dyskusji na tematy związane z takimi ekshumacjami, które przyniosły przełom w poznaniu historii Polski i świata - tu znajdziesz takie wątki, jak np. ekshumacja ofiar katynia forum, ekshumacja popiełuszki opinie, ekshumacja ojca pio dyskusja. Czytaj i rozmawiaj. Czekamy na twoją opinię.

Pokaż wszystkie pokoje

Militaria

1268   20012

Na mundury wojskowe forum przedstawiamy m. in. mundury armii polskiej opinie. Tu gorąca mundury bojowe dyskusja. Mamy nadzieję, że na forum zechcecie omówić i ocenić również: mundury abw, mundury bor, mundury antyterrorystów, mundury carskie, mundury gestapo, mundury ii wojny światowej mundury ii rp, mundury iii rzeszy, mundury do rekonstrukcji, mundury armii pruskiej, mundury armii amerykańskiej, mundury koszarowe, mundury konfederatów oraz wszystkie stroje żołnierskie, jakie zna historia i współczesne wojsko.

383   3487

Na broń palna forum wymieniamy poglądy i spostrzeżenia na temat historycznej i współczesnej broni palnej, dyskutujemy również o dzisiejszych formach użycia tej broni. Czytaj broń palna pistolety opinie, broń palna bez zezwolenia dyskusja i wyraź swoje zdanie. Tu również poruszamy takie zagadnienia: broń palna ceny, broń palna krótka, broń palna gazowa, broń automatyczna, broń rakietowa, broń jednostek specjalnych, broń samoczynna.

341   39601

Jak wykorzystywano i jak wykorzystuje się konie w wojsku? Na kawaleria forum rozmawiamy o dawnych i współczesnych formach walki konnej. Tu gromadzimy kawaleria narodowa opinie, zachęcamy do kawaleria ii rp dyskusja. Dzięki rozmowie łatwiej poznasz dzieje kawalerii. Czekamy na Twój głos.

265   1999

Poniżej możesz podyskutować na takie tematy, jak broń biała pozwolenie, broń biała przepisy. Na broń biała forum wymieniamy opinie o takich rodzajach broni białej, jak: broń biała katana, miecze, topory, kastet, rozmawiamy o użyciu broni białej dawniej i dziś. Czekamy na Twój głos.

227   4416

Na pojazdy wojskowe forum wymieniamy spostrzeżenia na temat czołgów i wszelkich pojazdów historycznych wykorzystywanych przez wojsko polskie i armie świata. Gromadzimy wasze samochody wojskowe opinie, tu znajdziesz nawet pojazdy wojskowe z demobilu dyskusja. Jeśli chcesz wypowiedzieć się lub szukasz oceny innych na ten temat - zachęcamy do dyskusji.

208   2408

Na odznaczenia wojskowe forum rozmawiamy o tradycji wyróżniania żołnierzy orderami. Tu poznasz odznaczenia niemieckie opinie, odznaczenia polskie opinie. Na Twój głos czekają: odznaczenia wojskowe usa, odznaczenia wojskowe polskie, odznaczenia wojskowe 3 rzeszy, odznaczenia wojskowe w polsce, odznaczenia wojskowe ii rp, odznaczenia wojskowe niemieckie.

161   1963

Artyleria niemiecka forum umożliwia dyskusję nie tylko na temat niemieckich broni i systemie artyleryjskim, ale również o: artyleria polowa dyskusja, artyleria konna opinie, artyleria konna, artyleria 1939, artyleria w afganistanie, artyleria wojska polskiego, artyleria włoska, artyleria wojskowa. Czekamy na wymianę waszych poglądów.

88   815

Chcesz porozmawiać o musztrze, przepisach wojskowych, regulamnie WP i innych sprawach dotyczących zasad obowiązujących w wojsku - wejdź na instrukcje wojskowe forum, dyskutujemy na różne tematy, nie tylko o regulaminach. Tu wątki poruszające takie zagadnienia, jak: wojsko rekrutacja, wojsko hierarchia, wojsko apel, wojsko dla dziewczyn, wojsko nabór, wojsko praca, wojsko etaty, wojsko stopnie.

81   2420

67   806

Na stronie bunkry i fortyfikacje forum rozmawiamy o formach obrony terenów w Polsce i na świecie. Tutaj takie wątki, jak: fortyfikacje hel opinie, fortyfikacje poznań dyskusja, fortyfikacje gdańska, fortyfikacje jastarnia, fortyfikacje warszawa, fortyfikacje w polsce, fortyfikacje w niemczech, fortyfikacje wrocławia, fortyfikacje w poznaniu, fortyfikacje w gdańsku, fortyfikacje w czechach, fortyfikacje wałcz, fortyfikacje w zamościu. Zachęcamy do zabrania głosu na ten temat.

35   3738

Żywa rozmowa z innymi, często posiadającymi ogromną wiedzę pasjonatami militariów i historii wojny może wiele nauczyć. Poniżej stworzyliśmy forum marynarki wojennej dla wszystkich, którzy chcą podyskutować na temat form i dziejów obrony wybrzeży i wszelkich wód. Tu znajdziecie również opinie na temat współczesnej marynarki wojennej, na temat okrętów czy morskiego lotnictwa wojskowego. Czekamy na twój głos w podejmowanych wątkach: forum floty, marynarka wojenna forum, forum marynarzy, forum marynarka wojenna, forum marynarskie, forum flota świnoujście, forum historii marynarki wojennej.

0  

Stworzyliśmy możliwość przedyskutowania rycerskiego stroju w Polsce i na świecie. Dzięki forumowiczom możesz dowiedzieć się wszystkiego na ten temat. Wejdź na kolczuga sploty forum, a budowa kolczugi przestanie być dla ciebie tajemnicą. Tu również wątki: kolczuga nitowana, kolczuga w polsce. Możesz nawet dowiedzieć się, gdzie można znaleźć kolczugi do kupienia oraz przeanalizować wszystkie elementy rycerskiego uzbrojenia.

0  

Zamki i warownie świata pobudzają nie tylko wyobraźnię, ale i dyskusję. Wejdź na warownie polskie forum i wyraź swoje zdanie na ten temat. Rozmowa w istotny sposób może wzbogacić twoją wiedzę. Czytaj i zakładaj wątki: warownie jurajskie dyskusja, twierdza modlin opinie, warownie w polsce, warownia ostrołęka, twierdza krzyżowiec, twierdza boyen, twierdza download, stronghold, forteca kraków, forteca realm, forteca świerklany, forteca warszawa, zamki hotele.

Pokaż wszystkie pokoje

Modelarstwo

85   1869

76   1022

18   402

12   74

3   40

Na modele okrętów forum wymieniamy porady dotyczące modelarstwa, a także spostrzeżenia na temat marynarki wojennej czy budowy okrętów dziś i w dawnych czasach. Weź udział w okręty wojenne dyskusja, zbierz łodzie podwodne opinie. Jeśli interesują cię: łódź wojska polskiego, łódź wojsko, okręt bizantyjski, okręt liniowy, okręt wikingów, okręt błyskawica - czekamy na twój głos.

2   41

Pokaż wszystkie pokoje

Dodaj wątek