Co sądzicie o czołgu rc TYGRYS 1:16

/ 10 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam mam zamiar kupić tygrysa w skali 1:16. Co onim sądzicie? Czy dobrze sprawdza się w terenie? Czy mogę nim wyjechać na śnieg?Czy jest on dobry do tuningu? (w sęsie zmiana goąsienicy, kół na metalowe)Czy można w nim wymienić przekładnie?Oto link do niego: http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p4296,czolg-german-tiger-1-16-basic-heng-long

Każdy gotowy model czołgu nadaje się do tuningu. Zależy, czy to ma być bardzo inwazyjny ten tuning. Jeżeli nie, to są firmy, które żyją z tego, że poprawiają po producencie niektóre części: koła napinające, gąsienice, przekładnie.

Modelarze często poprawiają wygląd zewnętrzy czołgu. Dotyczy to malowania, śladów eksplatacji (otarcia, zadrapania, okopcenia) jak i bambetli umieszczanych na czołgu. W takiej skali skrzynka, która była w rzeczywistości drewniana, to z plastiku wygląda kiepsko. Najlepsi potrafią też położyć na model pastę antymagneryczną, mnie się to nigdy nie udało nawet w skali 1/35, o 1/72 nie wspomnę, bo nic nie zastąpi żywicznych zestawów do konwersji Tygrysa, Pantery lub StuG-a.

(2013/01/05 13:22)
Moim zdaniem jedną z najważniejszych rzeczy przy zakupie czołgu RC jest opcja proporcjonalnego ruszania. Czyli modelem można sterować (po treningu) w miarę płynnie.
Dlatego nalezy zwrócić uwagę żeby czołg był wyposażony w układ RX-18.

Możesz w nim wymienić wszystko na metalowe, tzn. przekładnie, koła i gaski ale RX-18 najlepiej żeby było zamontowane już oryginalnie. Niemniej, jeżeli już przed zakupem planujesz jego rozbudowę to kup najlepiej od razu model z metalowymi częściami. Wyjdzie to dużo taniej, a Tobie pozostaną  do wymiany tylko detale, tj. metalowe otwierane włazy, osprzęt itp.

Oczywiście w przypadku Tygrysa jedynki warto sie pokusić o egzemplarz późnej produkcji (inne koła jezdne, właz i lampa.) - Teraz te i inne elementy możesz dostać o 30% taniej w wyprzedażach na eBayu.

A Tygrysek jest OK, szczególnie jeśli wozi na wieży numer 214 i rąbie do szwabskich Stugów że aż wióry lecą ...

(2013/01/10 10:11)

„…pastę antymagnetyczną”.

Prosty przepis na wykonanie zimmeritu:

Polecam  modelinę FIMO Stedtler’a, ale koniecznie SOFT ( ja używam nr 8020 bo jest dobrze urabialna i łatwo ją się maluje). Kostkę 56 gram można dostać na eBuy za parę zlotych., wystarcza na „pół” Tygrysa Królewskiego.

Trzeba ją rozwałkować, (najlepiej przez kartkę papieru) nałożyć na przygotowane z tektury mustra i znowu wałkować ale już pomiędzy listewkami o grubości ok. 1mm – tak otrzymamy bryty o grubości ok. 0.5 mm. 

Później robimy „trochę na odpieprzaj” fakturkę – ja stosuje sztyfcik mentolowy do nosa Wick ( albo nakrętki od lekarstw) i … do pieca na 30min w temp.110st. C.

Jak wystygnie to do naczynia z wodą (brytów nie zginać bo pękną!) i po ok. 20-30 min. delikatnie zdejmujemy papierowe mustra.

Następnie naklejasz gotowe elementy na model i malujesz. Czasem coś się ukruszy i odleci i… dzięki temu zimmerit wyglada bardziej realistyczne.

Zimmerit wychodzi mi lepszy nawet od tego który stosowali nadludzie na swoich Wunderwaffe.

Zresztą, pomogło im to jak umarłemu kadzidło…

(2013/01/10 11:01)
Będziesz musiał sporo zainwestować w model Heng Longa,aby przypominał dobry model Tygrysa,a nie wspominając już o modyfikacjach pozwalających na użytkowanie go w trudnych warunkach w terenie.Jeżeli lubisz modelarstwo,i jesteś dość cierpliwym człowiekiem,to jak najbardziej taka zabawa jest dla Ciebie.Ja osobiście spędziłem mnóstwo czasu w necie,poszukując części,sposobów modyfikacji itp.Bardzo dobrze rozwinięta jest ta opcja na forach niemieckich lub angielsko-języcznych.

(2013/01/10 11:56)

Wiam. Mam do sprzedania model firmy TAMIYA w skali 1:16 TIGER 1. Model w pełnej opcji mechaniczno-elektrycznej. Dodaję pełny zestaw ABER za 1080zł. Model w 80% zrobiony. Odpowiem na meil, dam zdjęcia. Mam do sprzedania w skali i TAMIYA pershing i sherman. Mój meil: m.smietana@interia.pl

Podam Panu tel. 32 2521446, 509766919

(2013/01/22 06:03)

Witam raz jeszcze. Najlepiej i najtaniej kup HEND LONG > Pozdro.

M.

(2013/01/22 06:14)
Obecnie Heng Long ma dwie wersje kolorystyczne TIGER I szary oraz z kamuflarzem http://www.karambol.pl/search.php?text=tiger+3818

Oraz występuje w 3 wersjach wyposażenia ( buda ta sama )
1. aparatura bez proporcji brak dodatków dźwiękowych , dymu i metalu
2. aparatura proporcjonalna oraz wytwornica dymu oraz moduł dźwiękowy
3. dodatkowo metalowe gąsienice, przednie koła napędowe oraz zębatki w skrzyniach napędowych.
czołgi RC Heng Long Tiger

(2013/05/27 18:07)

HL
Zapraszam na stronę Heng Longa na FB

(2013/09/09 18:08)
Witam, może poszukującym przyda się też info, że za dodatkowe 50 pln można wymienić metalową przekładnię ( chyba w którymś sklepie napisali, że to odlewy cynkowe ) na stalową ciętą na CNC. Czy warto - nie wiem.Kupiłem ostatnio Tigera HL w wersji camo metal - co ważne ma już poprawnie wysuniętą z oporopowrotnika lufę :)pozdrawiam.

(2014/02/02 20:06)