» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Tygrys kolekcja Hachette - relacja z budowy

[strong]Tygrys kolekcja Hachette[/strong]

http://www.modeltygrys.pl/tygrys.html

Kupiłem pierwsze 7 numerów i zaczynam rzeźbić, zobaczymy co wyjdzie po 2,5 roku i po 140 numerach:-)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/09/27 22:22
Na pewno to Ci wyjdzie z portfela 3463 zł.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/09/27 23:08
Nie żebym był przeciwnikiem tego wydawnictwa... ale już od 1,5 roku mam Tygrysa I w 1:16 firmy Heng Long i złego słowa nie mogę powiedzieć - full funkje, jedyna obsługa to podładowanie baterii, dość wierne odtworzenie  w stosunku do oryginału (jak na kopię Tamiyowskiego modelu przystało :P) no i najważnioejsze dla mnie - możliwość zaadoptowania z niego wszystkich bebechów do mojego 7TP :D Wszystko nie za 3500, ale za ok 350 zł z przesyłką...

Jazlowiak, jako modelarz i dobrze kalkulujący człowiek powiem że modelu z tego wydawnictwa zwyczajnie nie opłaca się nabywać. 

i wszystko jasne....(link wybrany pierwszy z brzegu,żeby nie było :P)
 Gorąco polecam i pozdrawiam :)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/09/28 09:47

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto lub zaloguj się

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2010/09/28 09:48
Teraz troche poprawek niestety mnie czeka:-)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/09/28 09:50

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/09/28 09:51
Tak mniej więcej wyglądać bedzie wieża. Większość elementów ze stopu.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/09/28 09:58
Ostatnio oglądałem kolejny numer wydawnictwa z "Tygrysem" 1/16 i rozczarowały mnie zdeformowane ramki. W obu egzemplarzach jakie był w tym kiosku były zdeformowane. Za szybko wyjęte z formy.

Mam Tygrysa z Heng Long i też jestem zadowolony.
Jak na kopie Tamiyi, dobrze leży w planach.
Jedyne uwagi to daremna figurka ( na szczęście mam figurkę Wittmanna z Verlindena) i totalne nieporozumienie w postaci naklejek z numerem taktycznym.
Ale to tez można ominąć, kupując kalkomanie dla czołgów Wittmanna.

Na razie pękło mi jedno ogniwo gąsienicy. Trza uważać, bo w zestawie były tylko 4 zapasowe.
Z czasem kupię gąsienice metalowe.
Jak znajdę czas do dokonam przemalowania i waloryzacji mojego Tygryska :-)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/09/28 15:44
A mnie się relacja podoba, bo wszyscy krytykują, a nikt nie pokazuje co mu wychodzi. Moja znajoma kioskarka twierdzi, że na 10 egzemplarzy schodzi jej 8-9. Relacja więc na miejscu.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2010/09/28 18:39
Takie relacje SbS (Step by Step) są o niebo ciekawsze od opisu gotowego, czy juz sklejonego modelu. Zobaczymy z jakimi problemami trzeba sie będzie zmierzyć i uporać.
Trzymam kciuki!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/09/28 22:31
Witam!
Ja też zacząłem budowę tego "kotka",i muszę powiedzieć że jakość jest całkiem,całkiem.
Zaprenumerowałem całą serię,także nie muszę się martwić o brak jakiegoś numeru w kiosku.
Generalnie,wychowałem się na modelach Heng Long,i planuję zbudować ten egzemplarz z elektroniką rx-18,oporopowrotnikiem,i całą resztą chińskich bajerów.
Model będzie dość ciężki,i trochę obawiam się że silniki mogą nie podołać.
No ale to wyjdzie w praniu.....a pranie bedzie raczej bardzo długie.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/09/28 22:40
A możesz się podzielić z nami swoja relacją?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/09/29 09:43
Niestety model wydawnictwa Hachette ma masę błędów poczynając już od samej lufy.
Niestety i cena końcowa ok 3500zł jest wysoka jak za taki model.
Alternatywą jest gotowy model Tygrysa z pełnym wnętrzem w malowaniu pojazdu Wittmana, który w sklepie modelarskim kosztuje 1400zł - ale jest już gotowy i posiada załogę.
Model Tygrysa full opcja z Tamiyi za 2000zł jak to model jeżdżący też ma masę uproszczeń, trzeba więc trochę dołożyć na waloryzację.
Najtańszą alternatywa jest faktycznie Heng Long, jednak żeby jakoś wyglądał trzeba dołożyć dość dużo kasy. W wersji late model waży ponad 5 kg.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/09/29 14:16
Podoba mi sie relacja, jednak jest dość skromna, pokazana gotowa prawie wieża, jednak zawsze coś, liczę na ciąg dalszy.
Sam kupuję pisemko z częściami jednak jeszcze sie nie zabrałem za to, leży wszystko zapakowane nadal, czekam aż będzie można zbudować cała wieżę no i na gotówke na sprzęt do składania. Jako laik boję się za to zabierać i wolę kupować takie coś niż cały zestaw za 1100zł (Trampek). Wciąż mam dylematy czym sklejać, jak i czym malować, jaką metodą... może tutaj sie czegos dowiem :]

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/09/29 19:50
Andrzej, wyobrażasz sobie Jazlowiak jak w przysłym roku wyjedzie "kotkiem" na reko pod Bzurą?  osiadła go polskim rzędem ... Oczywiście zero zgryźliwości wobec Pawła....

zgłoś naruszenie

wysłano: 2010/09/29 19:51
Raczej w tej chwili nie będę relacjonował składania modelu,bo tak naprawdę to nie ma  czym się chwalić...
Myślę że jak już będę miał kompletną wieżę,to wrzucę jakąś obrazkową relację z zainstalowania
oporopowrotnika i mechanizmu podnoszenia lufy w wieży.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/10/01 12:09
Widziałem 8 część pokażcie co dalej z tym Tygrysem.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/10/07 19:06
wieża

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/10/07 19:06
mocowanie działa

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/10/07 19:07
W jakim kolorze były te wszystkie urządzenia w wieży?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/10/07 19:07

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/10/07 19:08
U góry blaszka do włazu ładowniczego, u dołu schemat części wieży

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/10/09 01:32

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/10/09 21:15
Jazlowiak- drogi przyjacielu!! Jak na model w tak dużej skali, rażą mnie ślady po wypychaczach które należałoby usunąć. Kolorem czerwonym zaznaczyłem to co powinno zniknąć na pewno, kolorem zielonym zaznaczyłem elementy które chyba na pewno również powinny zostać potraktowane nożykiem, papierem ściernym lub pilnikiem ;) Miłego modelowani.

zgłoś naruszenie

strona główna forum

polityka prywatności