Co sądzicie o czołgu rc TYGRYS 1:16 - forum dobroni.pl

dobroni.pl

utworzono: 2013/01/04 17:59

Co sądzicie o czołgu rc TYGRYS 1:16

Witam mam zamiar kupić tygrysa w skali 1:16. 
Co onim sądzicie? 
Czy dobrze sprawdza się w terenie? 
Czy mogę nim wyjechać na śnieg?
Czy jest on dobry do tuningu? (w sęsie zmiana goąsienicy, kół na metalowe)
Czy można w nim wymienić przekładnie?
Oto link do niego: http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p4296,czolg-german-tiger-1-16-basic-heng-long

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/01/05 13:22

Każdy gotowy model czołgu nadaje się do tuningu. Zależy, czy to ma być bardzo inwazyjny ten tuning. Jeżeli nie, to są firmy, które żyją z tego, że poprawiają po producencie niektóre części: koła napinające, gąsienice, przekładnie.

Modelarze często poprawiają wygląd zewnętrzy czołgu. Dotyczy to malowania, śladów eksplatacji (otarcia, zadrapania, okopcenia) jak i bambetli umieszczanych na czołgu. W takiej skali skrzynka, która była w rzeczywistości drewniana, to z plastiku wygląda kiepsko. Najlepsi potrafią też położyć na model pastę antymagneryczną, mnie się to nigdy nie udało nawet w skali 1/35, o 1/72 nie wspomnę, bo nic nie zastąpi żywicznych zestawów do konwersji Tygrysa, Pantery lub StuG-a.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/01/10 10:11
Moim zdaniem jedną z najważniejszych rzeczy przy zakupie czołgu RC jest opcja proporcjonalnego ruszania. Czyli modelem można sterować (po treningu) w miarę płynnie.
Dlatego nalezy zwrócić uwagę żeby czołg był wyposażony w układ RX-18.

Możesz w nim wymienić wszystko na metalowe, tzn. przekładnie, koła i gaski ale RX-18 najlepiej żeby było zamontowane już oryginalnie. Niemniej, jeżeli już przed zakupem planujesz jego rozbudowę to kup najlepiej od razu model z metalowymi częściami. Wyjdzie to dużo taniej, a Tobie pozostaną  do wymiany tylko detale, tj. metalowe otwierane włazy, osprzęt itp.

Oczywiście w przypadku Tygrysa jedynki warto sie pokusić o egzemplarz późnej produkcji (inne koła jezdne, właz i lampa.) - Teraz te i inne elementy możesz dostać o 30% taniej w wyprzedażach na eBayu.

A Tygrysek jest OK, szczególnie jeśli wozi na wieży numer 214 i rąbie do szwabskich Stugów że aż wióry lecą ...

Podgląd zdjęć na forum tylko
dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto lubzaloguj się

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/01/10 11:01

„…pastę antymagnetyczną”.

Prosty przepis na wykonanie zimmeritu:

Polecam  modelinę FIMO Stedtler’a, ale koniecznie SOFT ( ja używam nr 8020 bo jest dobrze urabialna i łatwo ją się maluje). Kostkę 56 gram można dostać na eBuy za parę zlotych., wystarcza na „pół” Tygrysa Królewskiego.

Trzeba ją rozwałkować, (najlepiej przez kartkę papieru) nałożyć na przygotowane z tektury mustra i znowu wałkować ale już pomiędzy listewkami o grubości ok. 1mm – tak otrzymamy bryty o grubości ok. 0.5 mm. 

Później robimy „trochę na odpieprzaj” fakturkę – ja stosuje sztyfcik mentolowy do nosa Wick ( albo nakrętki od lekarstw) i … do pieca na 30min w temp.110st. C.

Jak wystygnie to do naczynia z wodą (brytów nie zginać bo pękną!) i po ok. 20-30 min. delikatnie zdejmujemy papierowe mustra.

Następnie naklejasz gotowe elementy na model i malujesz. Czasem coś się ukruszy i odleci i… dzięki temu zimmerit wyglada bardziej realistyczne.

Zimmerit wychodzi mi lepszy nawet od tego który stosowali nadludzie na swoich Wunderwaffe.

Zresztą, pomogło im to jak umarłemu kadzidło…

Podgląd zdjęć na forum tylko
dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto lubzaloguj się

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/01/10 11:56
Będziesz musiał sporo zainwestować w model Heng Longa,aby przypominał dobry model Tygrysa,a nie wspominając już o modyfikacjach pozwalających na użytkowanie go w trudnych warunkach w terenie.
Jeżeli lubisz modelarstwo,i jesteś dość cierpliwym człowiekiem,to jak najbardziej taka zabawa jest dla Ciebie.
Ja osobiście spędziłem mnóstwo czasu w necie,poszukując części,sposobów modyfikacji itp.
Bardzo dobrze rozwinięta jest ta opcja na forach niemieckich lub angielsko-języcznych.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/01/22 06:03

Wiam. Mam do sprzedania model firmy TAMIYA w skali 1:16 TIGER 1. Model w pełnej opcji mechaniczno-elektrycznej. Dodaję pełny zestaw ABER za 1080zł. Model w 80% zrobiony. Odpowiem na meil, dam zdjęcia. Mam do sprzedania w skali i TAMIYA pershing i sherman. Mój meil: m.smietana@interia.pl

Podam Panu tel. 32 2521446, 509766919

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2013/01/22 06:14

Witam raz jeszcze. Najlepiej i najtaniej kup HEND LONG > Pozdro.

M.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/05/23 20:25

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/05/27 18:07
Obecnie Heng Long ma dwie wersje kolorystyczne TIGER I szary oraz z kamuflarzem http://www.karambol.pl/search.php?text=tiger+3818

Oraz występuje w 3 wersjach wyposażenia ( buda ta sama )
1. aparatura bez proporcji brak dodatków dźwiękowych , dymu i metalu
2. aparatura proporcjonalna oraz wytwornica dymu oraz moduł dźwiękowy
3. dodatkowo metalowe gąsienice, przednie koła napędowe oraz zębatki w skrzyniach napędowych.
czołgi RC Heng Long Tiger

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/09/09 18:08
Zapraszam na stronę Heng Longa na FB

zgłoś naruszenie

wysłano: 2014/02/02 20:06
Witam, może poszukującym przyda się też info, że za dodatkowe 50 pln można wymienić metalową przekładnię ( chyba w którymś sklepie napisali, że to odlewy cynkowe ) na stalową ciętą na CNC. Czy warto - nie wiem.
Kupiłem ostatnio Tigera HL w wersji camo metal - co ważne ma już poprawnie wysuniętą z oporopowrotnika lufę :)
pozdrawiam.

zgłoś naruszenie

Reklama

strona główna forum

polityka prywatności